Vyšetření na neurologii, co nás čeká?

handula83
10. čer 2014

Ahoj maminky jdu s mojí dcerkou na neurogii,kvůli zaklánění hlavičky a prohýbání.Máte s tím někdo zkušenosti? Jaký vyšetření nás čeká?

leni78
10. čer 2014

A kolik je dcerce ? Prohybání je Imho normální, měly to všechny moje děti. Připravují se na otáčení ze zad na bříško.

betelgeuzz
10. čer 2014

@handula83 chodila jsem na neurologii se starší, když byla miminka. doktorka ji různě zvedala, polohovala, poklepala jí lokty, kolínka a sledovala reakce. Nic bolestivého, v podstatě důkladnější vyšetření, než dělá dětský lékař.
@leni78 otáčení přes prohnutí není správně.

lleennaa
10. čer 2014

Neurolog zkontroluje novorozenecké reflexy, polohové reflexy, šlachookosticové reflexy a když bude vše v pořádku, tak pravděpodobně doporučí cvičení. Toť vše.. držím pěsti 😉

handula83
autor
10. čer 2014

Děkuji za odpovědi,bude jí 5 měsíců.Prohýbá se od narození a klubíčko přímo nesnášela.Jinak je prý strašně šikovná.Doufám že nám nějaký cvičení pomůže přetáčení na bok přes záklon mi nejde ukočírovat.když jí chci pomoct srovnat hlavičku a nožičky,prostě mi pořád vyvíjí tlak do záklonu.

leni78
10. čer 2014

@betelgeuzz A já jsem psala že se otacel přes prohnuti ? Ne.Otacel se v pořádku. Před tím nez se skutečně začal otáčet, tak se prohybal. Kolem druhého měsíce. Všichni tři kluci to dělali a vyvin naprosto ok.

betelgeuzz
10. čer 2014

@leni78 no psala jsi, že prohýbáním se připravuje na otočení a to teda správně není.

imzadi
10. čer 2014

@handula83 ahojky.moje mala mela to same...diagnoza hypertonie a cvicily jsme vojtu...veci delala ve spravny cas ale blbe tak jsme to korigovaly aby ji v dospelosti netrapily zada apod. Jinak neuro vysetreni se neboj..je to opravdu v klidu...drzim palce

martina_z
11. čer 2014

@leni78 Prohybani svedci o zvysene drazdivosti a zvysenem svalovem napeti. Ze je to bezne jeste neznamena, ze je to normalni.

handula83
autor
11. čer 2014

No tak ted jsem z toho jelen dr.mi říkala že je jak hadrová panenka a bude mít asi hypotonii což je teda pravý opak hypertonie. 😒

handula83
autor
11. čer 2014

@imzadi Já se právě vojtovky bojím.raději bych nějaký motivační cviky nebo tak něco,ale to se asi na tohle necvičí.Bojím se že když s ní budu cvičit,ztratí ke mě důvěru protože jí nutím do něčeho u čeho brečí. 😨

brendamonique
11. čer 2014

...my jezdili tenkrát na rehabilitace, protože malej nechtěl ve 3-4 měsících pást koníky, jakmile ho někdo dal na bříško řval jak urvanej ze řetězu 😀 ...tak jsme museli cvičit... pokaždé nějaké nové cvíčky, ale i tak, jakmile začal sedět a lézt, už jsme tam pak nejezdili - nepotřebovali jsme to, když pást koníky už nemusel.
Jinak si myslím, že oni se tím také dost jistí, aby bylo všechno v pořádku 😀
Není to nic hrozného 😉 Malej u toho také pořád řval, protože se mu nechtělo. Ale to mi přijde v těhlech prvních měsích normální, že se jim pořád něco nelíbí 😀

somalicats
11. čer 2014

@handula83 Vůbec se toho cvičení neboj. My cvičíme od 7. týdne, hypertonie končetin a hypotonie svalů trupu. Pravda, to cvičení není moc příjemné, ale děláme ho často (tak 5-6x denně ze začátku, pak ubíráme frekvenci dle pokynů rehabky) a malá si už zvykla, spíš obrečí každý nový cvik. Ale pokroky dělá úžasné.

betelgeuzz
11. čer 2014

@handula83 se starší jsem cvičila vojtovku od narození 10 měsíců, u mladší to hrozilo v půl roce, ale nakonec jsme cvičily jen nějaké motivační. Nebudu kecat, že to není náročené, ale když člověk ví, že je to potřeba a že to opravdu pomáhá, tak to hned zvládne líp. Někdo i psal, že si ty cviky nechal udělat na sobě od rehabky, aby věděl, že to opravdu nebolí, jen je to trochu nepříjemné, a proto ty děti u toho pláčou. A kdyby jste vojtovku opravdu dostali (jako že ti to nepřeju), tak je tu diskuze a nejspíš i skupina o vojtovce a je to fajn na podporu 🙂

handula83
autor
11. čer 2014

Všem moc děkuji,pořád lepší cvičit než to nechat být.

martina_z
11. čer 2014

@handula83 Zvysene svalove napeti muze prechazet do hypotonie. Taky jsme cvicili, s to do 13 mesicu, ale mam chlapecka nedonosenyho a problemu mel vic. Je to narocne, ale zvladnout se to da a stoji to zato. Ja mam s pateri velke problemy a rikam si, kez by tenkrat se mnou mohli nasi cvicit.

leni78
11. čer 2014

Prohybani opravdu nevadí, dítě nacvicuje otáčení, to je celé.

leni78
11. čer 2014

Hlavně necvicit Vojtovku bez vážného důvodu. Je to zbytecne týrání.

handula83
autor
12. čer 2014

@leni78 Taky se toho bojím,ale bude asi záležet na neurologovi,co nám nasadí .

leni78
12. čer 2014

@handula83 Hlavně si to pořádně zjistěte, opravdu zodpovědně, jestli má dítě problém. Fyzioterapeuti mají ve zvyku nasadit Vojtovku v podstatě všem, kdo překročí práh ordinace. Děti tím trpí a kolikrát stačí nechat dítěti přirozený pohyb, nenechavat v postýlce. Ty pokroky, které si maminky namlouvaji, nejsou díky Vojtovce, ale přišly by přirozeně. Samozřejmě jsou nemocné děti s opravdovou diagnozou, za které se musí snažit rodič a svaly jim aktivovat vojtovkou. Bohužel cvičí se i s úplně zdravymi dětmi. Dejte pozor a vše si zjistěte.

handula83
autor
12. čer 2014

@leni78 Děkuji,já samozdřejme všude čtu a sleduji co a jak.Ona je jinak šikovná,podsouvá na bříšku nožičky pod sebe zkouší se opírat o natažené ruce.Ale v náruči je taková vláčná a to otáčení se záklonem je asi špatně a že ještě nepřitáhne hlavičku při zvedání z lehu se Mudr.také nelíbilo.Já jen doufám,že to nebude tak strašný a tu vojtovku nám snad nenasadí. ☹