Vyšetření nosních mandlí - ORL, máte zkušenost?

jmisa
12. kvě 2012

Určitě má někdo zkušenost - syna čeká vyšetření nosních mandlí a nosohltanu na ORL a já bych ho na to chtěla připravit, jenže netuším,jak to teď vyšetřují.

Přijde mi, že syn má stále zadní rýmu a v podstatě má rýmu s přestávkama stále, ikdyž aktuálně mu nic z nosu neteče, ale stejně to v něm chrochtá. Na ORL mu teď dali jiné (nějaké dělané) kapky a čekáme na výsledky výtěru, ale doktorka chce ještě dovyšetřit ty mandle a nosohltan. A já mám lepší zkušenost s prckem, když ví, co zhruba může očekávat.

mjanca
12. kvě 2012

@jmisa Lucka byla na vysetreni na podzim, u nas to probiha tak, ze dr. ji dal vaticku necim napustenou do nosu, a asi po 20 min. nas zavolal, vyndal vaticku, nechal ji vysmrkat a pak si vzal uzkou dlouhou tycku se svetylkem (to se Lucka bala, tak ji ukazal, ze to neboli, dal ji to na prst), no a potom do nosu, to Lucka rikala, ze ji to lechta. Za minutku bylo hotovo. Mela stupen III., nejhorsi, byla v lednu na vyndani, ovsem - asi nam to nepomohlo.

lojzina
12. kvě 2012

@jmisa ahoj,presne jak pise mjanca....do puntiku 🙂 ,ta vaticka je na umrtveni,myho kluka ro pak rozkychalo na 20 minut 😅 😒 ,pry to alergikum muze vadit.Za nas-nam to pomohlo,ted sme asi 3 mesice zdravi 😀 🙂

jmisa
autor
12. kvě 2012

Tak to by mohl zvládnout, ale šimrat ho to asi bude, teď po tom výtěru si šmrdlal nos ještě 10 minut 😀

Já nevím, jestli má nějak zvětšené mandle, to se říká, že chrápou, aspoň tedy synovec chrápal jak starej chlap, syn si občas chrupne, ale hlavně, když má tu hustou rýmu, co jde ven.

U nás to můžou být tři věci - buď nějaký bacil, to by měli zjistit po tom výtěru, nebo ty mandle a nebo je alergik a nebo mu nic není a já mám slyšiny 🙂

lojzina
12. kvě 2012

@jmisa tak kdyby nic,tak to by bylo asi nejlepsi moznost 😉

jmisa
autor
12. kvě 2012

Tak to každopádně.

mamkamarketa
12. kvě 2012

@jmisa
tak synovi nekolikrat kontrolovali nosni mandle,na ruznych ORL po cele Praze. a nikdy mu neumrtvovali nos. vzdycky to zvladl dobre. prijde mi to zbytecne 😕 trva to par okamziku

p.s. syn nechrapal a presto mu mandli vzali-rostla mu atypicky doprava a utlacovala eustachovu trubici-coz nekolik doktoru nevidelo 🙄
hodne stesti

jmisa
autor
14. kvě 2012

Tak ve výtěru byl jen nějaký stretokok-pneumokok, nic zvláštního, ale zase se spustila ráno průhledná rýma, tak tam zítra zase jdeme, abychom se nějak dohodli.

verbalinka
16. kvě 2012

@jmisa u nás nosní mandle bez umrtvení, prostě mu tam strčila "tyčku se světýlkem", brečel, ale zvládl to. Má 2a a stále kašle - podezření na alergii, nějakýho "koka", nebo za to může ta mandle (což ORL popřelo, ale pediatr si myslí, že by za tím ta mandle mohla být...).

jmisa
autor
17. kvě 2012

jj, díky. Já se už zeptala, co budou dělat, o umrtvení nemluvila, jen že strčí do nosu cosi .
My zatím dokapáváme kapky a pak bude kontrolní výtěr a to vyšetření madlí.