Vyšetření otoakustických emisí. Máte s tím zkušenosti?

eppik.m
1. kvě 2009

Ahojky, náš syn od narození strašně citlivě reaguje na jakékoliv zvuky, zevnitř i z venčí ... i když je zabraný do hry vždy ho nějaký zvuk z ní vyruší, zaposlouchá se a řekne buuuuuu, nebo brrrrrr ... Jako miminko se vždy polekal a začal brečet. Také si myslím že zvuky ho vždy i probudí když spinká ... Je jedno jaký je to zvuk, štěkání psa, hádka sousedů, bouchnutí dveří, akustický signál mikrovlnky, pračka, letadlo, auto .... Z manželové strany jeho tety a strejdové jsou nedoslýchavý. (Manžel slyší dobře.) (Je jich 12 sourozenců a půlka slyší dobře a půlka špatně, samozřejmě také moje tchýně bez naslouchátka neslyší) Zmínila jsem se o tom na ORL a dr. nás poslala do Motola na vyšetření otoakustických emisí. Mám strach aby Michal také neměl ze sluchem problémy, když se teď zdá že slyší až přespříliš. Maminky kdo máte s tímto zkušenosti ??? 😉

maart
1. kvě 2009

...ojojoj...ta vyjmenovana slova po s....promin Eppiku, tohle fakt prastilo do oci.... 😀

K tematu Ti bohuzel neporadim.

maart
1. kvě 2009

Tak ted jsem za pako ja...samozrejme vyjmenovana slova po L 😀 !

denisocka
1. kvě 2009

neviem,my tiež takto reagujeme aj na to,ked pukne v parkete,hned je hore ..... boli sme aj na takom vyšetrení,kde mu zmerali "ako počuje" - mera to nejake frekvencie stredneho a vnutorneho ucha,to bolo OK - on spal,dali mu do uši akoby sluchatko a zmerali to,ale neviem či to je to čo myslíš ty

neviem,myslíš že by zle počul,ked počuje až velmi dobre?

eppik.m
autor
1. kvě 2009

maart: bohužel neovládám českou gramatiku 😀 😀 😀

eppik.m
autor
1. kvě 2009

denisocka: neřešila bych to jinak, ale jak jsem psala v rodině z manželové strany jsou příbuzní nedoslýchavý 😝 právě je mi divné že na zvuky od prvého dne reaguje citlivě, na ORL mi řekli že třeba v budoucnu nebude moci vykonávat zaměstnání kde právě bude více hluku a tak .... ale to se nejdříve musí samozřejmě stanovit diagnóza ...

maart
1. kvě 2009

Tak to jo, promin 😉 .

julie6
1. kvě 2009

Ahoj, to iste mame aj my, a vysavat nemozeme vobec ani ked je v druhej miestnosti iba vonku, pocull od narodenia az velmi, zobudilo ho aj tukanie do klavesnice.
Toto vysetrenie sa robi skor ak dieta nepocuje ci slabo pocuje, ale da sa zistit ci sluchove nervy(kristaliky v slimaku) nereaguju az priis,ale myslim ze skor z nich budu dobri spevaci, ci dirigenti...

denisocka
1. kvě 2009

julie tak! maly vie pekne napodobnit aj nejaku jednoduchu mesničku,pekne si nohou dupka do rytmu - až nechápem a vie napodobniť sanitku a ide hukacie auto hned,ako ho počuje,tak už synchronne huka s ním .... ale zas je pravda,že ked spi a vo vedlajšej miestnosti sa debatuje vo velkom a je fakt unaveny,tak ho to nezobudi,a niekedy fakt ked idem po špičkách nakuknuť a pukne v podlahe tak je hore,alebo ked zavrzga postel 😀 . tiež každy zvuk ho hned vytrhne z hrania - či je to pes,či auto,či mucha ...

eppik.m
autor
1. kvě 2009

julie6: no taky jsem si všimla že inklinuje k hudbě 😀, sice donedávna právě brečel když dostal hračku která hrála, oběma ručkama si zakryl ouška a začal brečet, myslela jsem si že se bojí ale nejspíše mu vadil ten silný zvuk ... ještě i z plytkého spánku reaguje na zvuky a říká hhhhhhhhhh, jako že sliší třeba štěkat psa, no mně dost praskají kosti, takže vždy jsem šílela když konečně usnul a já se chtěla potichu vytratit ven z pokoje a on začal ječet a vzbudil se na to 😝

maart: naposled se vrátím k té gramatice, nejsem negramota, jsem Slovenka, mám slovenskou národnost, a učila jsem se slovenskou gramatiku, Češtinu ovládám slovem ale gramatiku ne, když mi napíšeš ty vyjmenovaná slova po L ráda své nedostatky doplním 😉

ygreen
1. kvě 2009

A jéje - jedno i/y a hned se najde rejpal 😖 hlavně že je to k tématu, co 😝

eppik.m
autor
1. kvě 2009
eppik.m
autor
1. kvě 2009
ladyx
26. dub 2016

Naší dcerce měřili OAE už v porodnici 3. den. Nenaměřili - emise byly nevýbavné.
Podle mě proto, že byla zrovna po koupání - upozorňovala jsem je, ale bylo jim to jedno, v porodnici podle mě spěchají a nesnaží se zrovna emise naměřit. Prostě pošlou na další vyšetření.
Ale s přibývajícím věkem dítěte je to čím dál těžší, protože už tolik nespí, je živější.
Na dalším měření jsme byli ve dvou měsících, opět nenaměřeno na obou ouškách, ale prý to bylo tím, že malá měla trošku rýmu. No nevím, co mě naštvalo, že v ordinaci nebyl klid, což přístroj vyžaduje. Ale mohla to být i ta rýma, maz v oušku, zbytky plodové vody (může být v ouškách prý až rok po porodu) atd.
Takže jsme další vyšetření absolvovali v 11 týdnech a naměřena ouška obě, emise výbavné, v pořádku.
Ale povím vám, že už jsem byla připravená další vyšetření odmítnout, protože stačí málo a přístroj naměří emise nevýbavné... jsou to nervy, protože malá nemá zrovna tvrdý spánek, ale kupodivu byla při vyšetření vždy klidná, až jsem se divila.
Jinak dcerka na zvuky reaguje (probudí se, ale na zavolání nebo štěrchání atd. se neotočí, ani nijak výrazně nezbystří, což je ale v tak nízkém věku prý běžné). Každopádně jsme ji ale sledovali a uplně jistí jsme si nebyli, že slyší. V tomto věku je to těžko poznatelné. Přeju pevné nervy.