Vyšetření ročního dítěte na alergologii, jak to proběhne?

ivajaro
22. říj 2013

Maminky chci se optat Vás co mají zkušenost.
Naše malá trpí opakovaným zahleněným, doprovázeným stíženým dýcháním. A má časté bronchitidi. Byli jsem obeznámený tím, že malá nám vyrůstá v astmatika ( má k tomu i rodinné dispozice). Jenže u těchto malých dětí, se astma jako takové nedá ještě potvrdit. Tak by mě zajímalo, jáke vyšetření jim provádějí. At vím, nač se připravit.
Doma máme ventolín, při záchvatu ted se jedná o to, jaký setík dostanem domů na prevenci.
Děkuji, za jaké koliv poznatky a zkušenosti.

luthien.k
22. říj 2013

Ani našemu čtyřletému nedělali spirometrii, ECP dr. věděla už z rozborů od dětské lékařky, takže ho jenom poslechla, udělala mu kožní prick testy na základní sadu alergenů a samozřejmě mě vyzpovídala, jak ty bronchitidy a dušnosti probíhají a bylo 🙂

nellygray
22. říj 2013

Taky jsem byla s holčičkou starou lehce přes rok na alergo, se stejnými problémy jako popisuješ. Rychlé testy na předloktí na nejčastější alergeny (to se jí teda nelíbilo, je to trochu nepříjemné, ale tu chvilku vydrží), dr. si ji poslechla, prohlídla kůži (já mám od dětství exémy, takže to hlídají), doporučila léky (na prevenci Flixotide, event. při nachlazení Zyrtec + SOS lék pro případ dušnosti-Berodual). A ještě nám tedy dala žádanku na krev, protože z těch testů na alergeny něco vyšlo nejasně. Ta krev pak byla horší, odběr ze žíly u takového drobka není nic moc, ale zvládli jsme to. 😉 Tak žádný strach.