Vyšetřuje vždy lékařka před nasazením ATB krev na CRP?

mapurka
28. bře 2013

naše to nedělá, nevím jestli na to máme nárok a jestli se toho dožadovat

zazana81
28. bře 2013

naše ne.

marton
28. bře 2013

Já si tedy myslím,že to ani není potřeba.Dělá se to v případě,že si dr.není jistá,zda je onemocnění bakteriální nebo virové.U takové angíny to třeba není nutné.Můj laický názor 🙂 .

vendulka
28. bře 2013

ne náš dr to nedělá

lusyy
28. bře 2013

Naše ano,je to docela důležité. Přístroj má v ordinaci a výsledek je za pár minut.

misa84
28. bře 2013

naše dělá, ale nevím, jestli je to nárokové, spíš je to asi na dr, jestli si ten přístroj pořídí

sabuse1
28. bře 2013

my je zatím naštěstí moc neměli, dcera akorát při zánětu středního ucha a syn při zánětu průdušek, oboje poznala i bez krve, atb zbytečně nedává a pokud si není jistá jestli to není bakteriální pošle nás na krev

dana3262
28. bře 2013

NE, ale mela by. Bez toho bych atb nevzala.. obzvlášť ted v období virových infekci. Řekni si o to a kdyztak te nekam pošle, pokud to nema sama v ordinaci.

marinka
28. bře 2013

Náš doktor to taky dělá vždy, je to otázka pár minutek (taky má přístroj v ordinaci). Já bych se toho teda dožadovala, ve spoustě takových případů se dávají atb. zbytečně! 😒

blahova_andrea
28. bře 2013

to netuším, nás to s prckem ještě nepotkalo a myslím si, že každý pediatr na to nemá ten přístroj. já mám poctivou svou dospěláckou lékařku, takže ta dělá rcp často, aby nenasazovala zbytečně atb kvůli každé blbosti, což jsem ráda a doufám, že to tak bude i u pediatričky, ale nárokovat si to asi nemohu.

pelmisek
28. bře 2013

ano vždycky!!!

rasha
28. bře 2013

naše nikdy 😒

salikova
28. bře 2013

Vím, že naše dětská CRP má, ale tuším, že je za poplatek to vyšetření..My naštětsí ještě nikdy nemuseli řešit (ťuk ťuk ťuk). Ale angínu doktor pozná, stejně třeba jako zánět průdušek - spíš bych se toho dožadovala při teplotách, bolestech v krku s rýmou a kašlem.. Každopádně mít CRP povinnost není a doktorka může vzít krev a odeslat do laboratoře, pokud ten přístroj nemá;)

babulinkab
28. bře 2013

no vždy to nedělá, když vidí krk plný hnisavých čepů, nebo slyší zápal plic, tak nasadí atb hned

aktaka
28. bře 2013

Dělá vždy, u každého nachlazení, i když ví předem, že to na ATB nebude, tak pro jistotu.

vendullka
28. bře 2013

Náš ano, ale znám spoustu takových co nasadí ATB bez vyšetření

petrajurinova
28. bře 2013

Naše doktorka vyšetření CRP dělá ve chvíli, kdy rodič vyžaduje ATB a ona mu chce dokázat, že je dítě nepotřebuje, nebo když si není sama jistá tím, zda už to na ATB je nebo ne. Včera u naší malé nezaváhala ani na okamžik a hned po kouknutí do krku a poslechu ATB psala, a synovi dělala CRP - hodnoty byly takové, že ATB nedostal.

mamkamarketa
28. bře 2013

Ano nase vzdy dela CRP nebo streptest