Vysoký krevní tlak u miminka. Jak se léčil?

ewuli
24. zář 2008

Ahoj, máte někdo zkušenost s vysokým tlakem u Vašeho mimi?Jak se to léčilo a kolik tlak byl?Dá se někde koupit tlakoměr na tak malé drobečky?

elly
24. zář 2008

Ewuli...spis by ses mela zeptat svoji dr..co a jak....treba by ti pak neco doporucila....nebo pak jeste zdravotnicke potreby.....ale kdyby ti to napsala dr, ze tlakomer potrebujete...tak by ti to pak pojistovna urcite cast nebo cele uhradila... 😉

kijonkova.k
24. zář 2008

ewuli a vy máte vysoký tlak?A kolik?

ewuli
autor
24. zář 2008

ano,máme těžké onemocnění ledvin a teď se k tomu všemu přidávají nejrůznější věci.V ponbdělí nám naměřili 133/66

kijonkova.k
24. zář 2008

Tak to je mi líto 😢 A co máte za onemocnění?Ani nevím,kolik má být TK u miminek.

ewuli
autor
24. zář 2008

má malinké ledviny a ještě oboustraný reflux moč. trubice.už bereme 12x za den léky.někdy je to fakt těžký.minule měl 80/40 a to bylo prý ok.krmit musím každé 2 hod a už mi nechce mlíko ani vidět.

včera jsem byla ten tlakoměr shánět a nesehnala jsem.prý ani nevědí jestli se to na tak malé děti volně prodává,tak mě napadlo se zeptat tady jestli někdo nemá zkušenost..

kijonkova.k
24. zář 2008

Tak to věřím,že to nemáte jednoduché a ty léky,no hrůza.nechápu,proč musí takoví drobci tímhle procházet.Asi se budete potrýkat často i se záněty,když má reflux,že? ☹ Hlavně pozor na bílkoviny a sůl,ale to je nejspíš jasné. ☹

ewuli
autor
24. zář 2008

dr. říkala jen o soli. Bílkoviny jsou také nebezpečné?

ewuli
autor
24. zář 2008

zatím žádný zánět neměl.bereme antibiotika jako prevenci už od 4. dne narození

kijonkova.k
24. zář 2008

Bílkoviny zatěžujou ledviny,proto by děti do jednoho roku neměly jíst tvaroh a tvarohové výrobky,je tam moc bílkovin 😉 To je hrozné,už od 4.dne,takový drobeček.

ewuli
autor
24. zář 2008

aha,to jsem nevěděla a přitom jsem se dr. ptala jestli budeme mít v tomhle nějaký zvláštní režim.platí to jen u tvarohu nebo i jogurtů atd? Myslíš,že bych měla tedy i co se týká masa a zeleniny volit s menším obsahem bílkovin?

kijonkova.k
24. zář 2008

To asi ne,u masa to asi nehrozí.Jen u těch tvarohových výrobků.A na to máte stejně ještě čas,i na jogurty(tak až od 8.měsíce)Raději se zeptej Dr.,ale píšu jen to,co vím,co jsem si přečetla.Naše holčička je naštěstí zdravá,ale stejně žádný tvaroh a takové výrobky ji dávat nebudu(Pribiňáky,Lipánky...)aspoň do roka a když pak potom něco,co není příšerně sladké a tučné.A sůl samo taky ne

ined77
29. říj 2014

Dobrý den maminky,

ráda bych Vám dala v pozornost nový Wiki článek Krevní tlak u dětí https://www.modrykonik.cz/krevni-tlak-u-deti/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete své případné zkušenosti s problémy s tlakem u Vašich nejmenších. Vaše poznatky jistě ocení mnoho maminek, které o tomto téma hledají informace třeba právě ve Wiki knihovničce.
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace a zkušenosti 🙂.

Krásný zbytek dne a ještě jednou velké díky 🙂,
Denisa.

@kijonkova.k @ewuli @elly ... a další 🙂.