Zahleněné miminko nemůže spát, dusí se 😞

evikuu
29. dub 2009

Ahoj holky, už třetí den trápí malou chřipajzna.Nejdříve rýma,pak kašel s teplotkou po odečtu 37,8 a teďka je neskutečně zahleněná.Nemůže spát a jen bulinkuje což jí na síle nepřidá.
Doktor nám napsal po 4h střídat panadol+nurofen sirup a 3x denně dávat 1ml mukosolvanu.Připadá mě že nepomáhá vůbec nic 😒
Nenapadá Vás něco??

keba
29. dub 2009

evikuu tak my jsme na tom úplně stejně akorát jsme měli laringitítu a tedkom jsmeděsně zahlenění...máme i stejný léky co vy!! 😉 Nám v noci hodně pomáhá otevřená ventylačka,líp se jí dýchá a taky máme přes postýlku rozprostřený mokrý prostěradlo,prostě jsem jí udělala takový mokrý stan....taky na noc odsát nosík a dávat mořskou sůl!Aspon nám se potom trošku ulevý...vyzkoušej...jo a ještě máme podloženou postýlku knížkama aby měla malá při spaní hlavičku výš... 😉

marselina
29. dub 2009

holky taky jsme zahlenění tak odsáváme a odsáváme.na postýlce máme mokrou plínku pro lepší dýchání a kapeme do nosánku libenar

scharfinka
29. dub 2009

tak nám nejvíc pomohlo, když jsme před spaním vyvětrali, podložili postýlku, přes radiatory dali mokré prostěradla a nad postýlku mokrou plínku s několika kapkama eukalyptového oleje - líp se potom dýchá......před spaním nakapali libenar, nechali dvě minutky působit a odsáli co šlo a potom dali nasivin jo a ten mukosolva jsme též brali.....do týdne nebylo vůbec co řešit.....ale jestliže Vám nějaké léky nezabírají, je třeba je vyměnit, moje mudra vždycky říká, že pokud do tří dnů nebude líp, tak se mám stavit vyměníme léky......

ajvi
29. dub 2009

holky, podložte ještě dítkům matračku v postýlce, aby měly hlavinky výš, mě doktor předepsal pro malého už i nějaké kapičky do nosu - byly dělané v lékárně, takže název nepovím. nosík vytříknout vincentkou nebo něčím podobn´ým, chvilku počkat, pak odsát (určitě odsavačkou na vysavač) a pak dát kapičky, aby se jim lépe dýchalo a taky to ošetří sliznici. jinak jsem každou chvilku stříkala tu vincentku - ta se může neomezeně.

evikuu
autor
29. dub 2009

děkuju za rady, malá je jak čert-připadá mě že jí dotoho všeho ještě rostou horní zuby 😖
Jsem sní od ráda do noci sama / manža na cestách/ chřipajzdu jsem dostala taky a když celej den jen huláká a chce nosit mám toho plný brejle.O nocích ani nic neříkám děs...
Mám jí podloženou, odsávám co to dá a nide žádná změna, teda hlavně stím zahleněním mě to připadá horší a horší 😖

ajvi
29. dub 2009

evikuu, tak pokud se to nelepší, tak dojdi zase k doktorovi. klasická rýma by měla být po max.3dnech léčení trochu lepší. trvá dlouho, ale rozhodně by se neměla horšit, pokud se léčí - si teda myslím....

evicka7
29. dub 2009

evi rozhodně doporučuju to podložení postýlky a odsávat, odsávat, odsávat, nejdřív ale prostříknout jak píše ajvi

popelka.miri
29. dub 2009

Jestli má žlutou nebo zelenou rýmu, tak potřebuje antibiotikové nosní kapky na předpis, taky pomáhá okolo nosu a trošku mírně dovnitř kvalitní vepřové sádlo. To už dělala moje babička a pomáhalo to.Já musela malé odsávat co půlhodinu. Dej okolo postýlky vlhké pleny ať má vlhký vzduch. Nám pomohlo nejdříve prodtíknout nos třeba mořskou vodou ve spreji, pak odsát a pak ty antib. kapky.

dvojka
29. dub 2009

jé holky.My jsme taky furt nastydlé a nespavé.Pokud můžu ale poradit,jestli chcete odsávat,atk je lepší i po odsání sliznici nějakými kapkami zvlhčit(stérimar,hylak,physiomer)páč by mohlo dojít k vysušení nebo v horším případě porušení nosní sliznice a pak je rýma zbytečně zdlouhavá 🙂
Pokud máte předepsané atb kapičky jak píše popelka.miri,nejdříve odsát a pak kápnout atb 🙂

draga
29. dub 2009

evi ještě existuje taková mastička na plíce a zádíčka...myslím koala nebo tak nějak já to malýmu mažu, když má rýmu, pak taky přidávám do koupání kapku eukalyptovýho oleje a na noc jsem dávala mokré plínky někam do pokojíčku poblíž postýlky a taky s kapkou toho eukalyptu 😉 držím palečky ať je brzo líp 😉

dvojka
29. dub 2009

ta mastička je určená pro děti od jednoho roku ☹

aja9
29. dub 2009

holky,malá má rýmu už asi 3 týdny a byla jsem s ní u doktorky. Pry ta rýma může být i od zubů.Hlavně nám říkala ať nedáváme malé kapky jako např.Nasivin,Otrivin,Olynth je to prý samá chemie. Raději dávat stérimar je to na bázi mořské soli. Zatím to malá užívá 4 dny a můžu říct je to poznat,sice rýmu ještě má ale už tolik neodsáváme jako jsem odsávali. A hlavně dávat dítěti polštář,lépe se mu dýchá.

popelka.miri
29. dub 2009

No, mně v lékárně řekli, že je jedno jestli dávám Nasivin, Olynth nebo Otrivin, že je to všechno na stejné bázi a má to stejnou sílu 😒 . Já taky dávala když to nebyla žlutá rýma Stérimar a docela dobrý, ale to sádýlko je taky fajn 😉 . A v Sama doma jedna dr. říkala, že když kojíte, tak je dobré na rýmu stříknout do nosu mateřské mléko!! Ale to jsem nezkusila, máte s tím některá zkušenost?

evikuu
autor
29. dub 2009

Tak právě jsem se vrátila od doktora.Na průduškách to nemá uffffff ale je totál zahleněná /to vím taky/kouknul se jí hooodně do krku,angínu nemá ale je prý to zahlenění je doost silné.Mám pokračovat stejně jen kvůli svátkům mě dal antibiotický sirum al mám po něm sáhnou jen v krajních mezích.
Jo a aby to newbylo všechno tak nám nahoře rostou zuby 😖 takže to jí taky nepřidá.

shaula
29. dub 2009

Naši kluci byli taky dost zahlenění, drželo je to 2 týdny. Brali kapky Fenistil, sirup Mucosolvan (upřímně řečeno ten je celkem na nic), pak nám doktorka napsala ještě nějaký kalciový sirup a večer jsme měli dávat Ventolin (ten je sice spíš na suchý kašel, ale prý na roztáhnutí sliznic nebo tak něco). Do nosíku jsme kapali Libenar (po odsátí), už dochází, tak jsem koupila Stérimar ve spreji. Kapky typu Nasivin a další se nemají používat dlouhodobě (myslím, že max. 3 dny) a určitě jen ty pro danou věkovou kategorii. A použila bych je asi až v krajním případě.
Jo a Mucosolvan a podobné věci na odkašlávání se nemají dávat před spaním (nám doktorka říkala dávat odpoledne), protože pak to dráždí ke kašli v noci.

keba
29. dub 2009

eviku...i nám rostou horní zoubky!!teda jeden už je venku ale druhý se ne a ne vyklubat už přes týden... 😖 tak to určitě do toho nachlezení taky nepřidá!!!!holt nám nezbívá než zatít zuby a vydržet!!!! 😝

many
29. dub 2009

shaula taky dávám teď mucosolvan a taky jen 2x denně,ráno a odpoledne,na večer se nemá dávat,ať spí klidně

radka.m.
29. dub 2009

ten kalciový sirup není určitě na kašel,ale proti opuchnutí sliznice,má skoro stejný účinek jako fenistil,jinak ventolin,at už jako foukadlo,nebo v sirupu je na roztáhnutí průdušek,aby se hleny na průduškách lépe uvolnili,takže pokud se bere ventolin,tak je zapotřebí k němu stejně ještě užívat něco na rozpouštění hlenu.

draga
29. dub 2009

evi mě ještě dala doktorka takové cviky poklepávání...držíš dítko hlavou dolů položený na svých nohách a lehoučce poklepáváš kolem prsíček a to samý pak na zádíčka...ale fakt jen jemňoučce...prý to uvolní ty hleny...no halvně asi to odsávání je důležité 😉 tak se držte...

mastička je až od roku...no to jsem popleta...vůbec jsem si to neuvědomila 😲

evikuu
autor
30. dub 2009

Děkuju všem,hlásím "novinky" vnoci teplota neklesla pod 38 ráno jsme utíkali k doktoroj a okamžitě nasadil antibiotika.dostalo se jí to i do ušiček.momentálně lovím moč a odpol jdeme na krev.

draga
30. dub 2009

evi tak ať jste co nejdřív v poho 😉

evikuu
autor
30. dub 2009

Moc děkuju