Zánět hltanu v 6ti měsících. Nechce jíst. Je to ok?

karono
17. kvě 2010

Ahoj holky,tak a je to tady,prvni nemoc :( mala v patek mela horecky pres 40,tak jsme jely na pohotovost a zjistili ji zanet nosohltanu :( do toho ryma a kasel,bobek.Jsme na antibiótikach. Je to hrozne,bobek porad ji budi plny nos a kasel. Ale proc pisu - je normalni,ze mala nechce vubec jist? Mlicko aspon trosku (je od 2.mesice na UM),treba 90ml co 4 hodiny si da,ale prikrmy jako takove vubec :( Ted je pravda, ze me prikrmy trapi i kdyz byla zdrava,vubec je nechce,zeleninu do ni nedostanu ani v tekute ani v kasovite konzistenci,ovoce podle nalady. Ale opravdu minimalne,snad se to nekdy prolomi...? ? ? Ted u te nemoci jde o to, ze musime do male dostavat nejakym zpusobem caj,coz normlane taky nepijde,ale ted musi, takze jedina moznost je davat ji caj strikackou do krku :( je to strasne,vzdycky to oplace,trapi ji to,ale neda se nic delat,nejak do ni tekutiny dostat musim,nechci,at je v nemocnici na kapakach :( Nemate nejaky jiny tip? Mam totiz pocit,ze kdyz jsem dnes chtela dat po 2 dnech na troskach mleka a caje strikackou prikrm,ktery normlane papa - banan s jablickem, tak jen videla lzicku a zacala plakat :(
dekuji predem za rady k tomuto tematu...
A drzte se vsechny, pocasi je katastrofalni :(
Kacka 🙂

lamarika
17. kvě 2010

karo: To že ti teď nechce papat je naprosto normální. Tobě když není dobře tak ti taky nechutná. Pak do budoucna s těma příkrmama vydrž a ono se to časem zlomí. Ten čajík dávej dál stříkačkou. Ale určo ho nedávej žličkou. Jestli ho tak nemá ráda jak píšeš, tak by si to zapamatovala, že ze žličky je to fuj a nebude ti chtít pak ze žličky papkat nic. Jinak ti přeji hodně sil a pevný nervy a aby se ti malý brzy uzdravila.
Teď mě ještě napadlo. Jaký příkrmy dáváš? Mně totiž malej ze začátku vůbec nechtěl doma vařený ať jsem dělala co jsem dělala. Skleničkový mu ale strašně jely. Tak ještě by mohlo pomoct zkusit druhou variantu

lin18
17. kvě 2010

karono: rýma a kašel patří normální příznaky tohoto onemocnění, stejně tak jako velmi výrazná bolest v krku. Což je určitě důvod proč nechce jíst. Příkrmy bych jí určitě nedávala...opravdu to polykání bolí...a jak píše lamarika mléko nebo čajík stříkačkou...tekutiny jsou teď u horečky nejdůležitější...bez jídla vydrží