Zánět močového měchýře u mimča. Jak se léčí?

iwettina
1. pro 2010

ahoj maminky, mám takový dotaz...Malá ( 8měsíců) měla v noci teplotu kolem 38 - 39, přes den 37, nebyla plačtivá, hrála si,ale ne tak jako jindy...večer měla zase kolem 38....po podávání léku teplota opadne, je pár hodinek v klidu....zjistila jsem, že se nám klube špičák. jestli se mám přiklánět s teplotou k růstu zoubků? ale taky se nám udělala šílená opruzenina na genitálu a zadečku. Nikdy na opruzeniny netrpí ( nezměnila jsem značky pracího prostředku, plenek ani vlhčených ubrousků)...a zdá se mi,že má více pročuraných plenek tak nastupující zánět močového měchýře? každopádně jdeme ránok doktorovi,ale pro zajímavost a taky na uklidnění....nemáte někdo zkušenosti se zánětem? jak se léčili a podobně...moc děkuji....

luthien.k
1. pro 2010

@iwettina , o zánětu močových cest (nevím, jak jsi přišla přímo na zánět močového měchýře? 😕 ) bych to neviděla, moč mívá změněnou barvu, mohou v ní být jakoby kousky (bílkovina), my zánět močových cest měli a to bys na plence poznala. Brali jsme na to Sumetrolim (antibiotika). Jestli chceš mít jistotu, tak by ses měla ráno pokusit moč zachytit a vzít s sebou. U holčičky teda nevím, jak bych to dělala, já čekala se zkumavkou na pindíkovi, rád vždy čůral na přebalováku 🙂
Jinak opruzenina je typickým průvodním jevem růstu zubů, růst zubu = otevřená rána v těle = zásah do imunity = může se to projevit různě, třeba tím opruzením, u některých dětí i ekzémem, průjmy atd.
Skvělé je opruzeninu namazat genciánovou violetí, nechat na vduchu zaschnout, co nejvíc větrat, do plenky mazat Sudocremem. Na opruzku bohužel není univerzální rada, tohle pomáhalo nám - spolehlivě. Dávej taky malé probiotika, to podpoří správné fungování imunity při růstu zubů (i mimo něj), jestli kojíš, dávej i sobě 😉

berynka
2. pro 2010

Taky bych řekla, že to bude něco jiného 😉 . Naše malá taky měla zánět močových cest-zánět ledvin a neměla jiné příznaky než hodně vysokou horečku. Během 12 hodin jí vystoupila z 38 na 41 a byla naprosto apatická😒 . Moč měla ok, jen jakoby chemicky zapáchala. K dr. bych pro jistotu šla, oni naberou CRP a hned to bude jasnější 😉 .