Zánět močových cest/ledvin u kojence. Máte s tím zkušenost?

petule12
8. únor 2011

Ahoj, mám 6 měsíční holčičku a během během 1 měsíce prodělává už podruhé silný zánět močových cest/ledvin. Takže po 14 dnech další antibiotika, vysoké horečky. U prvního jsme málem skončili v nemocnici, teď to máme na hraně, ale zatím léčíme doma. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Čím to může být? Nějaké rady jak podpořit léčbu? Čeká nás ještě vyšetření na nefrologii, ale musíme čekat, neboť mají plno. Trochu se začínám bát, aby něco nenašli ☹

ffiinnkkaa
17. únor 2011

@petule12 ahoj tak jak jste dopadli.?

petule12
autor
17. únor 2011

@ffiinnkkaa - no krev celkem ok, takže atb zatím brát nemáme, ve středu se jdeme ukázat.
Nefrologii máme až 7.3. 😒 takže musíme čekat 😠

karusta
17. únor 2011

@petule12 držím pěsti, ať je vše ok..

petule12
autor
18. únor 2011

@karusta - děkujeme 🙂

petule12
autor
7. bře 2011

Ahoj holky
@ffiinnkkaa
@karusta
@levander
@kalo
Tak jsme dneska byli s Ajou na té nefrologii, tak na ledvinách žádnou vrozenou vadu nemá 🙂 hurá. 🙂
Je tam teda vidět, že tam byl zánět (něco mi tam ukazovali, ale samozřejmě vidím prd), ale mělo by to být v pohodě 🙂
Příští středu nás teda čeká cévkování a budou jí tam stříkat nějakou kontrastní látku chudince 😒 na to se netěším 😒
Aby zjistili, jestli tam není reflux, že by se jí vracela moč do ledvin.
A za půl roku jí budou stříkat kontrastní látku do žíly či co, aby zjistili, jestli ty záněty nezanechaly nějaký trvalý následek 😖
Takže ještě nemáme vyhráno, ale snad to bude v pořádku. Věřím a doufám 😉

karusta
7. bře 2011

@petule12 na tom vyšetření jsme byly taky, jestli teda je to ono. Vycévkovali jí, stříkli kontrastní látku a ona se musela pod RTG vyčůrat, u toho sledovali, jestli není reflux... Není to nic skvělého, ale dalo se to vydržet...

levander
8. bře 2011

@petule12 ahoj, také to máme za sebou, byli jsme tam v říjnu, malému byli u toho tři měsíce a bylo to náročné, museli ho cévkovat dvakrát protože poprvé to udělalli blbě a vypadlo to:( ale zvládl to. Hlavně aby tam ten reflux nebyl, u nás se neprokázal takže už snad žádná další vyšetření nebudou. Dilatace se nám zmenšuje tak tam ted máme prý jen lehkou hypotonii levé ledvinky. No jen ten strach při každém jeho plačtivém období, pořád bych jezdila se zkumavkama na testy 😅

kalo
8. bře 2011

@petule12 Moc vám držím palečky!!!! To první vyšetření příjemné není, ale hlavně aby dopadlo dobře a nic nenašli!!! To druhé vyšetření už je pohoda . Tak ještě jednou hodně štěstí!!!!

petule12
autor
8. bře 2011

@karusta
@levander
@kalo - holky, díky moc. To zvládneme 🙂 hlavně aby to bylo v pořádku 😉

@levander taky mám doma připravené zkumavky od dr a když něco, tak hned běžím k doktorce na kontrolu.

petule12
autor
17. bře 2011

@ffiinnkkaa
@karusta
@levander
@kalo
DOBRÁ ZPRÁVA 🙂 🙂

Aja je zdravá, žádný reflux a tak 🙂 takže když bude vše OK, tak za 6 měsíců kontrola, jestli ty záněty tam něco ještě nenapáchali, ale jinak to vypadá dobře.
Závěr - bude pravděpodobně náchylnější na záněty, takže dávat pozor, dobře mít, nesmí prochladnou a nesmíme do bazénu 😒 což mě mrzí, ale co se dá dělat

kalo
17. bře 2011

@petule12 Supeeer!!! To je na šampaňský 🙂 Tak prdelku a nohy v teple...Skvělý, holky!! 😎

petule12
autor
17. bře 2011

@kalo - no kdybych nekojila, jdu do něj 🙂 přesně jak píšeš - nohy a prdelka v teple 🙂

karusta
18. bře 2011

@petule12 tak to je super, to se ti určitě ulevilo.. nám tenkrát taky...tak se držte v teplíčku a pohodičce 😉

zuza12
18. bře 2011

Ahoj holky. Tak já taky tady musím napsat. Už mě to všechno štve. Mám skoro8.měsíčního syna a dostal zánět močových cest hned v 1.měsíci. Tak jsme byli týden v nemocnici na antibiotikách. Byli jsme na udržovacím sirupu doteď ☹ měl pořád hraniční výsledky moči. Vždycky tam byla nějaká bakterie. Teď měl 3 po sobě negativní výsledky, tak jsme konečně Sumetrolim (ten sirup) vysadili a moč máme nosit co 14dnů. V úterý jsme šli dát moč a výsledky? opět hraniční 10 na 5 a má ještě zvýšené leukocyty. Takže máme opět nasadit sirup ☹ Už jsem nešťastná. Pořád bere antibiotika (hned po narození měl krvácení do nadledvinek-tak ho převezli do Fakultky (rodila jsem ve Vítkovicích) tam bral ATB, pak jsme byli týden doma, pak opět do nemocnice se zánětem močáku a teď na začátku března dostal akutní laringitidu-takže opět do nemocnice a opět antibiotika....V říjnu byl Filípek pod narkózou a dělali mu vyšetření zda se mu moč nevrací do ledvin a to naštěstí dopadlo dobře....
Už nevím jak mu pomoct, pořád kojím a dáváme probiotické kapky. Má nějaká radu (pokud je některá z Vás z Ostravy, tak neznáte nějakého dobrého doktora? Nevím, jestli i změnit moji doktorku, ale nějak nevěřím tomu, že by to bylo jí.

levander
18. bře 2011

@zuza12 to máte opravdu pech! My měli také dlouho stále nějaké bakterie, pak se ukázalo že to zřejmě bude i zúženou předkožkou ... sumetrolim jsme také měli dlouho, celkově jsme byli od čtvrtého týdne do čtvrtého měsíce jen na atb :( což mám pocit že je příčinou toho že nás pořád zlobí bříško:( dávala jsem celou dobu laktobacílky i dnes je opět baští ... No hlavně že UMCG neprokázalo reflux, tím by nemělo docházet k poškození ledvinky, na ty časté záněty nevím, u nás se prokázal dvakrát ale měl to dlouho...no asi pořád ty samé rady, často přebalovat, sprchovat prdelku, teplo, nepokládat nikam kde by něco chytl ale to asi vše znáš:( ještě mi doporučili jako antibakteriální alternativní metodu dávat přírodní olej - mám santal v jojobě do koupele, prý to působí přímo antibakteriálně na močové cesty, či to kapat do vzduchu....zkus to za to nic nedáš, olejíček za studena lisovaný stojí kolem 100. My jsme z Plzně bylo mi řečeno ze FN tady dětská klińika je jednou z nej. v Evropě na léčbu močových cest a vůbec dětská nefrologie v evropě tak mě to trošku uklidnuje ale co čtu postup je téměř všude stejný.....tak se držte! A nebo vůbec něco alternativního zkusit, já se na to také chystala ale už pak byl zdravý, chtěla jsem reiky či kineziologii....ale to záleží na vás.... od dr. bohužel než atb nedostaneme no 😔

@petule12 tak to gratulace. jsme na tom asi stejně:o) vše v pořádku tak už jen prcky hlídat 😵

petule12
autor
18. bře 2011

@zuza12 - držím palečky, aby jste byli brzy v pořádku.

zuza12
18. bře 2011

@levander No já fak už netuším, jak tomu víc předcházet a co proti tomu dělat. Olejíček do vany určitě zkusím a uvidíme-děkuji za tip 🙂 Snad bude všechno brzy v pořádku a dostane se z toho. Je to určitě pro to jeho tělíčko záběr-pořád do sebe cpát nějakou chemii. Tak taky držím palce ať je i u Vás vše v pořádku

zuza12
18. bře 2011

@petule12 Děkujeme 🙂 snad ano!!!

ffiinnkkaa
6. dub 2011

Tak jsme dostali opět vysoké teploty, tak jsem hned nervózní běžela k dotkorce s močí naštěstí všechno negativní a čím to bylo? Rostli nám zuby 🙂 Ale prvotně jsem se fakt lekla

petule12
autor
6. dub 2011

@ffiinnkkaa - ty jo, to byly zase nervy viď? Hlavně že to dobře dopadlo 🙂
Tak už zoubky máte? To u nás stále bezzubka 🙂

levander
18. dub 2011

Holky já lítám k dr. s každou rýmičkou, jsem už asi paranoidní ale toho strachu mě už nezbaví. Přemyšlím sehnat někde alespon ty testovací papírky na moč 😅

petule12
autor
18. dub 2011

myslím, že tohle je u všech stejné 😒
dr mi rovnou říkala, jakmile teplota, tak okamžitě máme vždy naklusat, žádné čekání....

tak doufám, že ti naši mimísové budou už jenom zdraví 🙂

ffiinnkkaa
19. dub 2011

@levander ty papírky mám doma jsou to ty klasický co máš na gyndě, tam jsem si je taky vzala 🙂

sayast
24. dub 2011

ahoj holky, prosim vas, jak se u deti zanet ledvin projevuje?
ja mam 2 letou dceru, nepije nijak zavratne ☹. ale bohuzel velice malo cura. normalne tak 3x za den, ted v patek 1x, dostala horecky 39-40 stupnu. pak v sobotu dop curala 3x a od te doby az dnes rano a zas nic. ale dnes zatim bez teploty. a jake jsou vysetreni? ty prvni zakladni?krev, moc a ultrazvuk? ja bych tu moc do laboratore odnesla klidne hned pro jistotu, ale ona necura a i tak nevim jak ji odchytim ☹. nocnik zatim bojkotuje ☹
dekuju

petule12
autor
25. dub 2011

@sayast - tak u Aji se to projevilo jenom tak, že dostala najednou horečku. Přes den byla OK a v noci 40. Hned jsme tedy šli k dr a píchla jí do prstíku, zjistila, že je to zánět, takže hned moč a bylo jasno. Horečky se jí teda drželi cca 4 dny (u obou případů co to měla). Čípek to srazil, ale hned jak přestal působit, tak opět to vylétlo. První vyšetření je moč - normlální rozbor, pak eventuelně ten bakteriální či co to je. UTZ se dělá pokud je podetření, že to něco způsobuje (ledviny a tak).
Odchytávání je zajímavé, prostě jsem malou musela nějak přinutit ležet a čekala jsem až se vyčurá, což při horečkách byl teda očistec třeba na hodinu 😒 nejlepší je to totiž chytnout přímo do zkumavky, nejsou pak zkreslené výsledky. Ale dr ti taky může dát takový pytlíček, který jí "přilepíš" a ona se vyčurá do toho. Pak přeleješ do zkumavky. Nebo pak chytat do skleničky.
No je to bohužel složité a budeš si muset asi eventuelně najít nějaký způsob co ti bude vyhovovat 😠

Jestli se ti to nezdá, tak raději k dr zajdi. Minimálně by vám mohla udělat to CRP (nebo CPR) teď nevím přesně tu zkratku (krev z prstíku) a zjistit, jestli je to na antibiotika nebo ne. Držím palce, ať to nic není.

levander
26. dub 2011

@sayast jak píše petule, určitě k dr. zajdi. Kryštůfek byl novorozenec když to měl poprvé ale prostě pořád plakal a plakal. Hned na tom papírku co se dělá základní test moči měl špatné výsledky. Odchytávání moči je složité, my ji třeba měli pokaždé kontaminovanou nějakými povrchovými breberami, tak to chce chytat opatrně, protože pak musíš odběry pořád opakovat:( je to dřina to chytit fakt, kolikrát stojíme hodinu u přebalováku a nic 😔
Ale z toho CRP to také poznají. Nám říkali at hlídáme jak často čůrá, takže by to známka být mohla, ale také to může být tím jak bylo hodně teplo, že třeba jen málo pila....
První vyšetření je moč na sediment plus kultivace no a pak popř. sono moč. cest a ledvin, ale to je v poho 😅 tak hodně zdarů a at jste zdravé

sayast
26. dub 2011

@petule12
@levander holky dekuju. ale vypada to ze to bude dobry. horecku mela jen 1 den a ted uz cura normale, dokonce lip nez predtim 🙂. tak jeste pockam jak to bude dal 🙂

petule12
autor
26. dub 2011

@sayast - tak super, to jsou dobré zprávy 🙂

hannach84
26. dub 2011

Ahoj. Desetiměsíční dcera prodělala zánět ledvin. Týden jsme byly v nemocnici, ve čtvrtek nás pustili a malá dobírá antibiotika. Ultrazvuk ledvin i mikční vyšetření je bez nálezu. Den před začátkem teplot jsme byly na první lekci plavání. Malé se to moc líbilo a já se teď musím rozhodnout zda plavání úplně ukončit nebo začít znovu v červenci. V rodině nikdo problém s ledvinama nemá, voda v bazénu je slaná, voda má teplotu 30 – 33 °C a teplota vzduchu se pohybuje od 28 do 30 °C. Názory lékařů na pokračování v plavání jsou rozdílné. Pokračovaly byste v plavání nebo ne?

karusta
26. dub 2011

@hannach84 Já bych teda plavání oddálila. Neriskovala bych další infekci. Je to jen můj názor. I když náš lékař je také proti. Zvažovala jsem, že budu s Teri taky chodit, ale nakonec jsem to vzdala.