Zánět močových cest/ledvin u kojence. Máte s tím zkušenost?

petule12
8. únor 2011

Ahoj, mám 6 měsíční holčičku a během během 1 měsíce prodělává už podruhé silný zánět močových cest/ledvin. Takže po 14 dnech další antibiotika, vysoké horečky. U prvního jsme málem skončili v nemocnici, teď to máme na hraně, ale zatím léčíme doma. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Čím to může být? Nějaké rady jak podpořit léčbu? Čeká nás ještě vyšetření na nefrologii, ale musíme čekat, neboť mají plno. Trochu se začínám bát, aby něco nenašli ☹

ffiinnkkaa
10. kvě 2011

Takže moč v pořádku, a kontrola až zase v roce 🙂

petule12
autor
11. kvě 2011

@ffiinnkkaa - gratulace 🙂

levander
18. kvě 2011

Holky poznáte na vašich dětech když mají IMC? Kryštůfek to měl ve 4 týdnech tak vůbec nevím podle čeho to soudit...My měli minulý týden teplotku 37,8 a pak už jen 37, 1-3, ale nesli jsme radši dr. moc, tak dnes bude sediment a zítra snad z kultivace, tak se bojím. Je takový plakavý brouček a hrozně neklidně spinká.
Vrací se to vašim prckům nebo to prodělali jen jednorázově ? My ho měli 2x ale hned za sebou ... a pak půl roku nic, tak snad to bude dál ok a má to třeba od zoubků ( které nejsou vidět:( )

ffiinnkkaa
18. kvě 2011

@levander A malinkých miminek, to poznáš jen podle horečky, a pak následně kontrola moči. Až když ti je schopný říct co ho bolí je to většinou bolest v bedrech a tam kde jsou ledviny a pálení při čůrání. Jinak já vždyčky pokud se malému oběví horečky zkouším všechno mačkat jestli třeba nezabrečí..

levander
19. kvě 2011

Tak si jdeme k dr. pro sumetrolim:( má tam nějakou breberu:( ...chjoooo... broučínek můj, už tolik týdnů na atb a ted další:(. Ještě se nedostal pořádně z té střední virozy a ted zase tuto.
Holky látkujete někdo s tím, že má mimčo častěji IMC? Já mu je ted zase párkrát dala.

petule12
autor
23. kvě 2011

@levander - teda ☹ ať je brzy zase lépe.

jak psala fifinka - poznali jsme pouze z horečky a pak kontrola moči.

nelátkuju, musím zaťukat, ale zatím Alice OK. Tak snad to byly jen takové epizody.
Jsem zvědavá až začneme eventuelně chodit zase plavat. 😖

ffiinnkkaa
24. kvě 2011

@petule12 Kdy vám řekli, že můžete znovu plavat? Nebo vám to zakázali úplně?

levander
24. kvě 2011

Nám to nezakázali ale nedoporučili, ale chodit budeme až tak od dvou let, což si ještě počkáme. Dnes dobral atb tak jsem zvědavá co bude dál 😕

ffiinnkkaa
24. kvě 2011

@levander No já riskovat nechci..nám řekli do roku..ale já si osobně myslím, že to byla ta novorozenská a že mi ho nakazali v nemocnici a že se to už nevrátí..každopádně osud pokoušet nebudu

levander
24. kvě 2011

@ffiinnkkaa my to měli také v novorozeneckém věku a ted se to asi vrátilo ale riskovat také nebudu. Fakt to za to nestojí. Napustím mu doma bazének a bude 😉

ffiinnkkaa
24. kvě 2011

@levander My v pěti týdnech..nakazili ho tam i ta inkubační doba odpovídá..a jakmila jsme byli v nemocnici týden..za dva dny jsem se tam opět vrátili..to zase chytl vir..a odkuď asi když nikde jidne jsem nebyli ☹ vážně sterilní prostředí

levander
24. kvě 2011

@ffiinnkkaa my tam šli a ještě mu pět týdnů ani nebylo, myslíš že to bylo z porodnice? no je pravda, že to je tři týdny co jsme byli na infekčním .... 😠

ffiinnkkaa
24. kvě 2011

@levander Já si to prostě myslím i jedna sestra z dětského klidně přiznala, že je to možná a že by se nedivila kdybych to měla odtamtuď..oni se s těma miminkama nemazlí..jak je třeba vezou na ledviny..tak jsou v jednom tom vozítku čtyři miminka dána na sobě..jak jsem to jednou viděla..bylo i jenou úplně obličejem přilepené na tom skle děs 😠

levander
24. kvě 2011

@ffiinnkkaa no možné to je. my teda máme dilataci ledv. pánviček vrozenou, hned v porodnici byl na sonu apod. ale je to náhoda, že se to vrátilo ted, když byl zase v nemocnici:(

petule12
autor
24. kvě 2011

@ffiinnkkaa - no zatím do další kontroly, kterou máme v říjnu.
Ale kdyby nám to povolili, tak asi na zimu s ní začínat nebudu, spíš bych to viděla na to jaro, když budeme moc.

ffiinnkkaa
4. čer 2011

@petule12 tak to v říjnu máme taky kontrolu protože to bude kontrola v jednom roce 🙂

petule12
autor
27. čer 2011

tak zase horečka 40 - CRP zatím "jen" 70, zítra jdeme na komplet testy.
Doufám, že to je jen nějaké nachlazení 😒

ffiinnkkaa
28. čer 2011

@petule12 určitě dej pak vědět, já si pořídila ty papírky na moč a hned jak je horečka tak to testuje ať je klid

petule12
autor
28. čer 2011

@ffiinnkkaa - tak testy ještě nejsou, ale vypadá to, že to tentokrát ty ledviny naštěstí nejsou 🙂 dostala dneska ráno ještě průjem, takže to spíš vypadá na nějakou střevní virozu nebo tak něco. Což je ta lepší varianta 🙂
Zítra snad budeme vědět více.

ffiinnkkaa
28. čer 2011

@petule12 držím pěsti

petule12
autor
28. čer 2011

@ffiinnkkaa - děkujem 🙂

petule12
autor
1. črc 2011

@ffiinnkkaa - dobrá zpráva, ty ledviny to nejsou. Nějaká viroza to vypadá, prý to teď řádí.
akorát teda jí to tak rozhodilo, že zase přestala jíst a strašně se vzteká 😒

ffiinnkkaa
1. črc 2011

@petule12 tak ony ty děti moc nejí když jsou nemocné..brzké uzdravení

petule12
autor
1. črc 2011

@ffiinnkkaa - no my s tím jídlem bojujeme pořád 😒 poslední týden teď konečně začala jíst a hned do toho tohle 😠 takže zase od začátku....ale hlavně že je v pořádku 🙂

ffiinnkkaa
3. črc 2011

@petule12 a kolik je optimální hodnota CRP?

petule12
autor
6. črc 2011

@ffiinnkkaa - 0 🙂

ffiinnkkaa
7. črc 2011

@petule12 Nic, že? Že jsi psala crp jen 70

levander
7. črc 2011

Holky vám se na těch testovacích papírkách ukáže že tam něco mají? Já ted měla papírek čistý, jen zvýšené PH a samozřejmě IMC měl....???

ffiinnkkaa
7. črc 2011

@levander No pokud už se tam něco zobrazí tak už to není úplně v pořádku.

petule12
autor
8. črc 2011

@ffiinnkkaa - no psala jsem "jen", protože když měla ten zánět, tak měla přes 120 🙂 takže těch 70 bylo celkem v pohodě 🙂

@levander - já ty papírky nemám, běhám k dr.