Zánět močových cest/ledvin u kojence. Máte s tím zkušenost?

petule12
8. únor 2011

Ahoj, mám 6 měsíční holčičku a během během 1 měsíce prodělává už podruhé silný zánět močových cest/ledvin. Takže po 14 dnech další antibiotika, vysoké horečky. U prvního jsme málem skončili v nemocnici, teď to máme na hraně, ale zatím léčíme doma. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Čím to může být? Nějaké rady jak podpořit léčbu? Čeká nás ještě vyšetření na nefrologii, ale musíme čekat, neboť mají plno. Trochu se začínám bát, aby něco nenašli ☹

zlaticko22
16. čer 2014

@nadja73 děkuji za odpověd. při horečkách to máme to samé...a chodili jste na kontroly do nefrologické ambulance? tam po nás paní doktorka chtěla záznamy z karty od našeho dět.lékaře+výsledky z vyšetření kontrolní moči...minule jsme s sebou neměli,tak asi budu muset nechat udělat nějaké kontrolní,aby jsme jí měli v sprnu co dát... 😒

ludva
19. črc 2014

Ahoj maminky 🙂
Mám pětiletého Matýska se zánětem ledvin, resp. zánětem ledvinných klubíček. Nemáte s tímto onemocněním některá zkušenosti? Vzhledem k tomu, že je to vzácnější onemocnění, tak nemohu najít nikoho, kdo s tím má zkušenosti. Měly Vaše děti při onemocnění ledvin nějakou dietu? Díky moc za každý příspěvek 🙂

denisais
29. zář 2014

ahojte,nevite jak probiha vysetreni na ledviny na dmsa nuklearni mediciny v brne?

petule12
autor
2. říj 2014

@denisais jestli myslíš statickou suntigrafii nebo jak se to jmenuje tak ti píchnou (u naší malé) do ruky kontrastní látku, pak se chvíli čeká a pak se jde na jakoby rentgen nebo co to je, který teda trvá déle, mohla jsem u malé normálně sedět a držet jí, ještě byla v takové těžké dece, aby se nemohla hýbat. U větších děti dávají i koukat na DVD aby byly v klidu. A tam oni přes tu kontrastní látku vidí jestli tam jsou nějaké jizvy apod. Neboj se toho, bylo to v pohodě, není to nic strašného, dalo se to bez problémů zvládnout 😉

lentilka1980
13. pro 2015

Ahojky holky.26.11 se mi narodil syn, uz v tehu jsem mela podezreni na dilataci ledvin. Panvicek a mocov. mechyre.2 dny po porodu mi ho odvezli na JIPku, kde je doted.Mel silnou infekci, nasadili atb a udelali mu vyvod z moc.mechyre, aby ulehcili praci ledvinek.Do toho ma i vysoky tlak a nechce sat, tak ho krmi pres sondicku v nosanku.Ve ctvrtek jdeme na rentgen a jestli se rozpapa, tak by nam ho uz pustili domu.Snad se uz nic nepokazi a budeme vsichni na Vanoce spolu.Mam otazku do budoucna, vim, ze kazdy to ma jinak, ale jak casto mely vase deti opakujici se zanety?

andula07
13. pro 2021

@zuza12 Máme téměř podobný příběh. Mohu se prosím zeptat, jestli tak časté užívání Atb zanechalo nějake následky?

lentilka1980
17. pro 2021

@andula07 ohledně imunity asi ne, nebývá nějak moc nemocný. Jelikož stále bere léky, tak i záněty nejsou.

andula07
17. pro 2021

@lentilka1980 jakože berete v kuse Atb několik let? Nebo to chápu špatně?

lentilka1980
18. pro 2021

@andula07 atb už ne, ty bral ale dlouho.Ted bere už 6 let léky na močový měchýř. Ale neměl to jednoduchý, do roku ho 4x operovali

andula07
19. pro 2021

@lentilka1980 tak tohle máte podobný jako my. A můžu se prosím zeptat s čím? Také pyeloplastiku?