Zánět močových cest/ledvin u kojence. Máte s tím zkušenost?

petule12
8. únor 2011

Ahoj, mám 6 měsíční holčičku a během během 1 měsíce prodělává už podruhé silný zánět močových cest/ledvin. Takže po 14 dnech další antibiotika, vysoké horečky. U prvního jsme málem skončili v nemocnici, teď to máme na hraně, ale zatím léčíme doma. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Čím to může být? Nějaké rady jak podpořit léčbu? Čeká nás ještě vyšetření na nefrologii, ale musíme čekat, neboť mají plno. Trochu se začínám bát, aby něco nenašli ☹

petule12
autor
27. říj 2011

@ffiinnkkaa držím palce 🙂

kacab
27. říj 2011

... naše pediatrička říká, že s nástupem jednorázových plenek podstatně vzrostl počet urologických zánětu miminek... Jakmile nějaké dítko na to trpí, doporučuje přejít na látkovky... Všem dětem to jistě nepomůže, ale kdyby jen části, tak to stojí zato... A platí to hlavně v letních teplých měsících... to jsou "pampersky" úplnou množivou líhní pro bakterie... Asi záleží i na značce a kvalitě náplně... ale obecně jsou méně prodyšné a určtě je navyměníte tak často, jako by se měnily ty bavlněné... Všem miminkům přeju, aby se uzdravila a nic je netrápilo.....

ffiinnkkaa
31. říj 2011

@petule12 Myslím, že už to bude dobrý 🙂

ffiinnkkaa
1. lis 2011

@petule12 Vše ok...končíme 🙂

petule12
autor
1. lis 2011

@ffiinnkkaa - no tak to je super, velká gratulace 🙂
My jdem 23 ještě do toho ústavu nukleární medicíny na tu kontrastní látku, ale myslím, že pak taky končíme 🙂 očekávám dobré zprávy 🙂

balisek
4. lis 2011

Ahoj holky, díky za přijetí, máte pravdu, je to síla...dneska jsme byli na utz a máme u levé ledviny zúýený močovod, nebo dva močovody, což je prý hodně vzácné..v pondělí mažeme na nefrologii a pak se uvidí co dál..Moc tomu nerozumim, na netu píšou hrpozné články ot om, že jak se to neléčí, tak vzniká infekce a berou celou ledvinu, já se zblázním, doufám, že kdyby už to bylo špatné, tak by mi to na tom utz řekla, řekla mi jen, že to není akutní stav, ale že se to bude muset řešit, že nejde žít s atb pořád dokola:( hrozně se bojím:(

petule12
autor
4. lis 2011

@balisek - tak to nejsou úplně dobré zprávy 😒
Ale hlavně že na to přisli a bude se s tím něco dát dělat.
Držím moc palce aby vám to dopadlo co nejlépe.

balisek
4. lis 2011

Moc děkuji, no doufala jsem, že to bude dobrý, ale prd, už jsme v roce byli na operaci kýli, tak jsem si myslela, že už jsme si to vybrali ale asi ne:(

petule12
autor
7. lis 2011

@balisek - tak to si tedy užíváte ☹

monare
16. lis 2011

Holky, prý máme zánět. ☹ Malý má 7 měs. a 3 týdny, od soboty horečky hlavně v noci kolem 39 st., přes den ani ne, srážím čípkama Panadol Baby, pak horečka klesne. Dnes u pí.dr. odebrali moč a hlavně krev, v krvi se něco našlo-prý zánět někde v těle. Ale kde, nebo jaká infekce, tak to nevím...Měli jsme jít do nemocnice, naštěstí nás nechala doma, dostali jsme antibiotikum Ospamox, něco jako penicilín..Mátě někdo s tím zkušenosti co to může být? Nebo některé vaše dítko mělo to samé? Je to vážné, nebo něco jako chřipka?Na jak dlouho to asi je?Čím to může být-nachlazení? Díky mockrát, budu ráda za vaše příspěvky, je to moje první dítě a člověk neví. A moje dr. taky toho moc neřekne.Nic navíc, jen co musí. 😢

petule12
autor
17. lis 2011

@monare - těžko říct, může to být zánět močáku nebo pak zánět ledvin. To poznají až z té moče. Dělali vám určitě CRP, čím se zjišťuje jestli je to zánět a tím pádem na antibiotika. Taky to tak vždycky máme.
Ale taky to může být prostě angína nebo tak. To CRP určí, že je v těle zánět, ale to může mít x důvodů, nejenom ten močák.
U nás to probíhalo tak, že měla horečky 30-40, čípek to vždy na pár hodin srazil a jakmile přestal působit tak už zase měla 40. cca 4 dny a pak se to začala po podávaných atb lepšit.
Držím palce ať jste brzy v pořádku a není to nic vážného.

ffiinnkkaa
17. lis 2011

@monare přesně jak píše @petule12

ffiinnkkaa
17. lis 2011

@petule12 zrovna dneska vzpomínám, protože je to na rok přesně co malý dostal horečky ☹

petule12
autor
18. lis 2011

@ffiinnkkaa - nemysli na to, určitě už bude vše v pořádku 🙂

leiladelly
18. lis 2011

@monare U malých dětí, pokud vysoká teplota neklesne, odebírá se krev a moč. Při vyšetření krve se stanovuje C reaktivní protein, ukáže, zda se jedná o bakteriální zánět, či virozu. Při bakteriálním zánětu se nasazují antibiotika. Nechá se vyšetřit moč, podle prvního nálezu se nasazují antibiotika necíleně, podle kultivace potom cíleně, je-li potřeba, antibiotika se změní. Pokud horečka neklesá, určitě bych šla k lékaři, eventuelně i raději do nemocnice. Držím pěsti, ať je vše brzy v pořádku. 🙂

monare
20. lis 2011

@leiladelly Díky za vysvětlení...lékařka????...už od středy bereme antibiotika Ospamox-sirup docela sladký..něco jako penicilin, bereme ho každých 8 hodin, a teplota je fuč...naštěstí. Malý je čilý, veselý, jak kdyby nic neměl. 🙂 V pondělí jdeme k dr., máme přinést ještě moč, a asi mu budou brát ještě i krev...tak jsem zvědavá jak to vše dopadne.

leiladelly
20. lis 2011

@monare Tak to je moc prima, ať je malý brzy fit 🙂

petule12
autor
18. led 2012

tak holky, máme za sebou poslední vyšetření na "nukleární medicíně" a Aja byla strašně moc šikovná....a hlavně, žádné jizvy, vše je v pořádku 🙂 🙂 🙂

Takže snad už bude vše ok a doufám, že žádný zánět ledvin už nás nečeká 🙂

ffiinnkkaa
27. led 2012

@petule12 Super 🙂 a co říkala na koupání a bazény?

petule12
autor
27. led 2012

@ffiinnkkaa - no možná na jaře bychom mohli zkusit bazén........i když ...........od října pořád s něčím marodíme....neustále se vrací kašel a rýma, do toho vždycky tak jednou za měsíc 3 denní horčky. Teď zase měla nějakou alergickou reakci, takže se celá strašně osypala a jak jsme byly v úterý u dr. tak tam asi zase něco chytla, takže včera večer zvracela a teď se jí zpouští rýma a zase začíná kašlat....asi mě fakt picne.....
Vypadá to, že chytneme vše co se kolem nás mihne...už mám podezřejní, že má sníženou imunitu 😒 ale snad ne a jenom plaším.

ffiinnkkaa
27. led 2012

@petule12 jo jo já myslela spíš v létě .. přes zimu taky nerada chodím na bazény..víš myslím, že ty děti jsou oslabené po těch ATB..my jsem půl roku po nich měli to samé..teď je naštětsí klid - ťuk ´tuk - bereme všichni povinně oscilo 🙂

petule12
autor
27. led 2012

@ffiinnkkaa - no já se ptala dr jestli jí mám dávat nějaké vitamíny a zatím teda říkala, že jestli pije UM tak nemusím. Ale začínám o nich přemýšlet, protože už je to fakt děs. Pořád marodíme.

Jestli bude dobrá tak chci v létě určo s ní do vody. 🙂

ffiinnkkaa
27. led 2012

@petule12 tak já dávám přes to zimní období - no už aby bylo nejlépe léto

petule12
autor
27. led 2012

@ffiinnkkaa - to mi povídej, se tak těším na sluníčko 🙂

balisek
14. led 2013

maminky,jak se u vašich miminek projevil zánět? byla teplota? Adámek je pořád osypaný na kuličkách a zadečku,tam kde je nejvíce moč, pořád přebaluju,mažu, větráme,ale žádná změna, vůbec mi nespí,pořád je ukňouraný,dokonce jsem si všimla, že si šahá hodně na pindíka, v noci se dost budím, říkám si, jestli by nemohl mít zánět močového měchýře, že by ho to v noci třeba pálilo, tuhle byl bez plínky a jen si malinko učůrnul. někdy po ránu má moč docela žlutou a to v noci pije. Snažím se přijít na to proč mi tak špatně spinká,asi budeme muset zavítat k dr.

ffiinnkkaa
14. led 2013

@balisek U nás tedy jen teplotou a změnou chování, ale k dr. bych šla..dones moč a oni to buď uvidí hned, že tam něco je..nebo při kultivaci moči za tři dny .. ta inkubační doba je tam docela dlouhá..

petule12
autor
15. led 2013

@balisek - u nás vždy vysoké horčky, ale u nás to byly už ledviny
určo zanes moč k dr. ať máš když tak jistotu, nemá cenu to zanedbat a raději jít zbytečně 😉

premca
18. led 2013

Ahoj holky, zdravím vás všechny, tajně jsem doufala, že budu jen čtenářkou - ale dcerka 1,5 rok po přeléčení zánětu močových cest má stále v moči trochu krve a navíc i bílé krvinky - máte s tím některá zkušenost? Teploty nemá, chová se více méně normálně, máme jet na podrobnější vyšetření na dětskou nefrologii do Plzně.

petule12
autor
19. led 2013

@premca - za mě určo konzultovat s dr. Kdyby byla úplně v pořádku, tak by měla mít moč úplně čístou. Teda alespoň tak to bylo u nás. Pokud to nebylo tak brala atb. Berou se pak i takové udržovací atb dlouhodobě.
Nemá cenu to zanedbat. Dcerka teda neměla zánět močáku, ale už rovnou zánět ledvin a pak musela absolvovat několik utz a i rengen s kontrastní látkou kvůli jizvám na ledvinách.

adidasik
1. únor 2013

Ahoj holky, zdravím také... Terezce jsou 4 měsíce, ted mlěa teploty, kolem 38c po čípku vždy klesnou... Včera trochu zapáchala moč, tak jsem nesla dr. dnes a máme tam infekci. Nasadila Amoksiklav. A terezka je uplne vyřízená, furt spinká. A když jste měli IMC jak Vám curali děticky? Díky