Zánět močových cest/ledvin u kojence. Máte s tím zkušenost?

petule12
8. únor 2011

Ahoj, mám 6 měsíční holčičku a během během 1 měsíce prodělává už podruhé silný zánět močových cest/ledvin. Takže po 14 dnech další antibiotika, vysoké horečky. U prvního jsme málem skončili v nemocnici, teď to máme na hraně, ale zatím léčíme doma. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Čím to může být? Nějaké rady jak podpořit léčbu? Čeká nás ještě vyšetření na nefrologii, ale musíme čekat, neboť mají plno. Trochu se začínám bát, aby něco nenašli ☹

ffiinnkkaa
27. dub 2011

@hannach84 souhlasím s karustou takhle bych neriskovala, nám to zakázali cca do jednoho roku, taky jsem chtěla chodit plavat, no ale tak se to holt odloží na příští rok 🙂 Už nikdy nechci do nemocnice a nikdy ho nechci vidět na kapačkách ☹

masula
27. dub 2011

Ahojky, taky se přidávám k diskusi : Mám 2,5 měsíčního chlapečka Kubíčka a poprvé měl zánět ledvin už ve 14 dnech. Skončili jsme v nemocnici n aJIP a byli jsme tam asi 14 dní. Pak nás přeřadili do nefrologické poradny kde nám po 14 dnech opět vyšli výsledky špatně. Tak jsme dostali další antibiotika, teď jsme momentálně bez nálezu, ale už se hrozím dalších testů na které jdeme v pondělí 2.5.

petule12
autor
27. dub 2011

@hannach84 - my jsme od lékaře dostali zákaz plavání. Nemá cenu riskovat. Mrzí mě to, ale raději zdravé ledviny a plavat začneme později 🙂

petule12
autor
27. dub 2011

@masula - chápu jak ti je 😒 doufám, že další výsledky dopadnou lépe. držím palce.
Uzt a rentgen vám už dělali nebo vás to čeká?

masula
27. dub 2011

@petule12 Uzt už nám dělali a tam nic nenašli, děkuji za držení palečků, já jsem z toho vždy nějaká rozhozená a pak to čekání na výsledky ☹ Přitom malej je takovej buclík, už má 7,33kg a to mu jsou jen 2,5 měsíce 🙂 tak nevím kde se to pořád bere ☹

petule12
autor
27. dub 2011

@masula - tak to je dobře, že nic nenašli. U nás taky nakonec nic, takže pořádne nevíme čím to bylo způsobené.
Alici pak ještě pod rentgenem stříkali tu konstrasní látku a taky senaštěstí nic nepotvrdilo.
Je fakt, že se taky teď bojím každé horečky....no mám od dr zkumavky a jakmile něco, tak hned letím na rozbor močí a k dr. Ale je to trochu stres pořád 😒

To máš pěkného klučinu. 🙂 Snad budete už v pořádku.
U nás ťuk, ťuk už 2 měsíce v pohodě
🙂

masula
27. dub 2011

@petule12 Tak to vám také držím palečky, aby už se tam žádná potvůrka neobjevila 😉
No jinak my máme doma né zkumavku, ale ten pytlík na moč, ten je pro ty chlapečky skvělej 🙂), a taky se bojím kdykoliv se začne kroutit atd., myslím že dokud nám to ty naše mrňouskové neřeknou tak budeme mít pořád strach...

petule12
autor
27. dub 2011

@masula - díky 🙂
no já doufám, že jsme si to už vybrali a vy taky 🙂

hannach84
28. dub 2011

Děkuji za odpovědi. Jěště pořád nějsem úplně rozhodnutá, že to plavání vzdám. Zánět byl způsoben bakterií E. coli a jak jsem psala všechna vyšetření jsou bez nálezu. Kdyby to nedejbože bylo naopak, tak o plavání ani omylem neuvažovala. Moč si můžu otestovat doma a do toho bazénu jsem chodila plavat v těhotenství a nikdy jsem nic nechytla. A to jsem trpěla na gynekologické záněty. Voda se v bazénu do 2 hodin vymění takže je to určitě lepší než veřejné bazény. Budu ještě přemýšlet, ale za každý názor děkuji.

karusta
29. dub 2011

@hannach84 je to jen na tobě. U nás to byla taky Ecoli a všechna vyšetření ok. Teď jdeme ještě příští týden na vyšetření pod nějakou kamerkou, zda nezůstaly jizvičky na ledvinách. Prodělala ten zánět už 5x ☹. Ale je pravda, že od té doby, co chodí na nočník, tak je klid, ťuk, ťuk, ťuk
@masula držím pěsti, ať už jsou další výsledky jen dobré..

petule12
autor
29. dub 2011

@hannach84 - u nás taky byla v jednom vzorku e.coli
a i když nakonec nic jiného nenašli, tak přesto zákaz plavání, aby se eliminovala jakákoli možnost dalšího zánětu
přesně jak píše @krusta - čím častější zánět, tím větší možnost zajizvení a tak
v září nás čeká další vyšetření právě jstli tam nezůstali nějaké jizvyčky apod.

karusta
29. dub 2011

@petule12 my na to jdem příští čtvrtek, já tam teda nesmím, jelikož jsem těhu, ale půjdu s nima aspoň na vstříknutí té látky.. pak na to vyšetření půjde jen manžel. Tak držte pěsti, podám raport, jak to proběhlo.. 😉

petule12
autor
30. dub 2011

@karusta - držíme pěsti a palce ať to dobře dopadne 🙂

jé gratulace velká, jsem si nevšimla - a dvojčátka 🙂 to je pěkné 🙂

masula
1. kvě 2011

@karusta děkuji, jedeme do poradny na kontrolu zítra (a už dnes jsem z toho nervozní ) , pak ještě to čekání na výsledky....Počítám, že v pátek už budu vědět a určitě se ozvu 🙂
Jinak já držím palečky i vám!!!!

karusta
1. kvě 2011

@petule12
@masula díky 😉

ffiinnkkaa
2. kvě 2011

Zítra opět chytat moč do zkumavky a příští týden kontrola v půl roce. To zas bude všude jenom né v té zkumavce 🙂

masula
2. kvě 2011

@ffiinnkkaa a vy nepoužíváte ty pytlíčky na moč?? My jsme je dostali v nemocnici a pro klučíky jsou úplně super 🙂. My jsme byli na kontrolní moči v poradně ( nefrologické ) dnes, tak teď čekání na výsledky ☹. Navíc nás doktorka poslala opět na kontrolní UTZ, a na ten jedeme ve středu.

ffiinnkkaa
2. kvě 2011

@masula ano na klasické vyšetření, ale na kultivaci moči chcou ze zkumavky

masula
2. kvě 2011

to jo, ale my to potom do té zkumavky přeléváme 🙂 dali nám k tomu i takovou stříkačku, se které se stane zkumavka 🙂)

ffiinnkkaa
2. kvě 2011

@masula ale oni potřebují střední proud a to ze sáčku není možné

masula
2. kvě 2011

tak to mi nikdy neřekli 🙂

ffiinnkkaa
2. kvě 2011

@masula to je zvláštní, protože takové výsledky ze sáčku jsou pak zkreslené..a jednou jsem to tak dávala a oni tam viděli, že tam něco roste, ale že kultivace trvá tři dny..takže celé dny jsem byla nervozní a pak mi řekli, že je to ok, že to je prostě kvůli tomu sáčku

masula
2. kvě 2011

to je vážně zvláštní, protože dneska zrovna malému odebírali moč přímo v poradně a také do sáčku ☹, to že kultivace trvá tři dny to vím, máme si volat na výsledky až v pátek ☹.

ffiinnkkaa
2. kvě 2011

@masula a proč vám ji vzali? na kontrolu nebo bylo na něco podezření? v poradně to ze sáčku stačí na nefrologii ne

karusta
2. kvě 2011

jojo, přesně tak, na kultivaci nesmí být moč ze sáčku, dokonce ani ne ze žluté zkumavky, jen z té s modrým víčkem, ta je sterilní. Jak se otevře a nepovede se načůrat, nesmí se vyplachovat, musí se vyhodit. Prostě tam musí přijít sterilní střední proud.. I tak se nám povedlo, že byla moč kontaminovaná, když se Terka tady chvíli producírovala po umytí a pak terpve načůrala...

ffiinnkkaa
2. kvě 2011

@karusta jo jo

masula
2. kvě 2011

já myslela v nefrologické poradně!. Byl to po 14 dnech kontrolní odběr. Malej měl zánět ledvin, když mu bylo 14 dní, skončili jsme na JIP v nemocnici, měl nejprve antibiotika do žilky, po 5 dnech mu to začalo prosakovat tak mu je píchali do zadečku a pak jsme je dobírali v sirupu ještě 7dní ☹ , na kontrolu jezdíme do nefrologické poradny každých 14 dní...od té doby jsme měli antibiotika ještě jednou, ale to jsme se léčili doma. Teď 12.5 bude mít Kubík 3 měsíce.
Jsem docela v šoku, když se tu dozvídám, že ta bakterie, kterou našli naposled mohla být z toho pytlíčku. Hned ve středu se na to musím zeptat paní doktorky..........Jedeme na ten kontrolní UTZ a máme se v poradně (nefrologické ) zastavit .

karusta
2. kvě 2011

@masula to by ale byly jen hraniční výsledky jako u nás.. oni poznají podle toho, jak to roste, jestli to je jen kontaminovaný nebo to je v těle.. pokud dostal ATB, tak doktoři určitě věděli, co dělají, ono to má úplně jiný hodnoty, když je to jen kontaminovaný nebo to je opravdu v tělíčku..

ffiinnkkaa
3. kvě 2011

@masula Tolik bakterií, které by znamenaly zánět ale ne, to se neboj 🙂

ffiinnkkaa
4. kvě 2011

Tak jsme dneska zdárně moč po 3/4 hodiny chytli..jupí