Zánět močových cest/ledvin u kojence. Máte s tím zkušenost?

petule12
8. únor 2011

Ahoj, mám 6 měsíční holčičku a během během 1 měsíce prodělává už podruhé silný zánět močových cest/ledvin. Takže po 14 dnech další antibiotika, vysoké horečky. U prvního jsme málem skončili v nemocnici, teď to máme na hraně, ale zatím léčíme doma. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Čím to může být? Nějaké rady jak podpořit léčbu? Čeká nás ještě vyšetření na nefrologii, ale musíme čekat, neboť mají plno. Trochu se začínám bát, aby něco nenašli ☹

kalo
8. únor 2011

@petule12 Naše malá to prodělala když jí byl rok. Oni vám udělají rozbor moči, jaká bakterie ten zánět způsobila (Nebo už jí ho určitě v nemocnici dělat museli, zeptej se na to!) U naší dcerky to způsobila bakterie E.coli (takže z pokakané plínky). Prostě se stalo, že se jí ta bakterie z bobana dostala do močových cest (já nevěděla, že se holčičky MUSí po každé stolici umýt mýdlem a vodou...byla třeba jen utřená ubrouskem) ☹ U většiny malých holek se zánět cest či ledvin stává takto, protože mají tu močovou trubici kratší....Ale to je náš případ, tvoje malinká to může mít třeba z něčeho jiného 😔

petule12
autor
8. únor 2011

@kalo - děkuji, ten rozbor na bakterie budeme mít zítra, zatím nám dělali jenom normoš, takže uvidíme. Kdyby to bylo "jenom" tím, že byla španě utřená, tak to by bylo fajn, s tím se dá něco dělat 🙂

kalo
8. únor 2011

@petule12 ono to , bohužel, tak banální není. Ono je v podstatě jedno, co to způsobí, ale zánět je špatný. Konkrétně zánět ledvin. Dcera byla týden v nemocnici (píchali jí antibiotika do žíly), pak 2 měsíce brala antibiotika v tahu po příchodu domů a pak musela projít třemi dost nepříjemnými vyšetřeními ledvin a moč.cest, jestli ten zánět nějak nezjizvil ledviny nebo nepoškodil cesty. A pak další rok na ultrazvukové kontroly. Rozhodně tě nechci strašit, nevím, co tvoje maličká má, naše holka měla zánět ledvinové pánvičky. Pokud má tvoje maličká jen moč.cesty, tak snad po léčbě antibiotiky bude klid. A pak dávat pozor, aby neprochladla, aby se jí to aspoň do 3 let nevrátilo....

petule12
autor
8. únor 2011

@kalo - no uvidíme 😒 dneska dr. říkala, že zavolá na nefrologii a domluví se co s námi. Mluvila něco o ultrazvuku. Tak uvidíme. Snad to bude dobré.
Vy už jste v pořádku doufám, koukám, že jste si taky teda "užily" 😠

petule12
autor
8. únor 2011

Aja má ty výsledky zánětu v krvi tak vysoké, že si dr bohužel myslí, že už to jsou ty ledviny 😒

levander
8. únor 2011

Ahoj máme ty samé problémy, nebo měli jsme. Malý má také dilataci ledvinových pánviček a máme za sebou dva pobyty v nemocnici a 14 týndů na antibiotikách...včetně výšetření umcg a dnes kontroly na nefrologii. Vy jste na žádném vyšetření nebyli?
Tak doufám, že to nebude u vás tak zlé a nebudete muset do nemocnice znovu ale zase je lepší když se to podchytí a léčí včas aby se právě nepoškodila ledvina.

levander
8. únor 2011

@kalo chodíte s malou do bazénu? my už jsme zdravý a dilatace se zmenšuje ale pořád to řeším aby mu toneublížilo...

levander
8. únor 2011

My tu Ecoli měli také a máme kluka, nemusí to být z plenky, my malého po každém kakání sprchujeme hned. prý to můžou chytit i ze vzduchu a nikdo pořádně neví z čeho ještě ale plenková verze prý není prokázaná...my dokonce látkujeme a řekli mi na fakultce že to nevadí...

kalo
8. únor 2011

@petule12 Moc drží pěsti, at je to OK!!!!

petule12
autor
8. únor 2011

holky díky, snad to bude v pořádku.

@levander - vyšetření nás čeká teď někdy

kalo
8. únor 2011

@levander Holce už jsou 3 a měla to 1 roce....takže už je to delší doba. Ale je fakt, že do bazénu jsem s ní šla až teď, po těch 2 letech (byly jsme dokonce v lázních, kde bazénovala denně). V létě malý bazének venku měla (s teplou a čistou vodou), ale do veřejného až teď..(a ještě velice opatrně, aby byl hodně hlídaný). Nenechávám sedět na studené zemi, pořád ponožky atd 🙂

ffiinnkkaa
9. únor 2011

My to prodělali v pěti týdnech... zákaz koupání bazénů, pravidelné kontroly..každopádně toto může způsobit i vrozená vada, kterou zjistí pomocí rentgenu ledvin..tu naštěstí vyloučili..

ffiinnkkaa
9. únor 2011

@petule12 Každopádně ti přeju ať je to vše v pořádku a ať se brzo vylečíte...pobyty v nemocnicích nejsou vůbec přijémné a už vůbec ne neustále nasazování antibiotik..

petule12
autor
9. únor 2011

@ffiinnkkaa - děkuji 🙂 doufám, že u nás taky vyloučí nějaký problém s ledvinami. No zatím musím čekat na vyšetření a pak budu vědět více.

ffiinnkkaa
9. únor 2011

@petule12 určitě dej pak vědět..čekání je nejhorší..ale musíte věřit, že to dobře dopadne 🙂

petule12
autor
9. únor 2011

@ffiinnkkaa 🙂

levander
10. únor 2011

@ffiinnkkaa jojo my to také měli vrozenou dilatací ledvinových pánviček, věděli jsme to od 30 tt.

ffiinnkkaa
10. únor 2011

@levander my ne díky bohu

petule12
autor
11. únor 2011

@kalo
@levander
@ffiinnkkaa - tak Aje v moči našli Ecoli + ještě něco 😒 Dr. má pocit, že na těch ledvinách asi něco najdou. Tak doufý,k že se míli 😠
Teď holt musíme čekat do března na to vyšetření. Jestli se nepodaří dr nás tam protlačit dříve.

kalo
12. únor 2011

@petule12 To mě mrzí...Moc přeju Ajince, ať je brzo všechno v pořádku!! Bohužel je to taková nepříjemná tahanice, pořád čekání na nějaká vyšetření, na výsledky ☹ Ale určitě bude všechno v pořádku!! Antibiotika vše přeléčí! Hodně síly, holky!!!

petule12
autor
12. únor 2011

@kalo - děkujeme 🙂

levander
14. únor 2011

@petule12 ahoj, no tak at máte volné místo co nejdříve a nemusíte se tím stresovat. My ji tam měli také a docela dlouho a reflux tam nemá! Dnes je bez potíží a dilatace skoro mizí...Tak držím palce at vše dopadne dobře!

petule12
autor
14. únor 2011

@levander - díky za povzbuzení, věřím (doufám), že to bude dobré 🙂

karusta
14. únor 2011

Ahoj, přidám s troškou do mlýna... naše dcera zánět moč.cest měla prvně v půl roce, dva měsíce pak brala ATB jako udržovací léčbu, 14 dní na to to měla znova, to jsme skončily v nemocnici na 10 dní, ATB na žílu. Pak opět udržovací léčba skoro dva měsíce. Pak měla znova na necelém roce, to bylo jen slabé, tak jen ATB na 14 dní. V září vyšetření pod RTG, zda není vrozená vada + samozřejmě UTZ. Nic neprokázáno. V listopadu poslední ataka. naštěstí se na to přišlo hodně brzy, ani horečky neměla, takže ATB týden. Nevíme, z čeho to měla. Po každém bobku jsem jí od první ataky vždy sprchovala. Teď už chodí na WC a na nočník, tak doufám, že už bude klid.. Samozřejmě máme zákaz plavání až do 3 let..

ffiinnkkaa
15. únor 2011

Tak v nefrologické poradně..vše je v pořádku další kontrola v 6 měsicích..

petule12
autor
15. únor 2011

@karusta - no to jste si teda užily 😒 Tak držím palce, ať už je vše v porádku 🙂

@ffiinnkkaa - gratulace 🙂

já chci aby taky vše bylo v pořádku 😠 zítra jdeme na odběr krve, už teď z toho mám osypky 😒

karusta
15. únor 2011

@ffiinnkkaa to je super..
@petule12 díky za podporu, zítr držím pěsti 😉

petule12
autor
15. únor 2011

@karusta 🙂

ffiinnkkaa
16. únor 2011

@petule12 To znám nejhorší je to čekání. To jednou nám vzali moč a když jsem šla pro výsledky kultivace, která trvá cca tři dny..nikdo mi nechtěl nic říct, prý tam zase něco našli, ale to jsem tenkrát odebírala moč sáčkem což velmi zkresluje výsledky takže jsem odebírala tzv. středním proudem. A doktorka říkala ať si hned druhý den zavolám, že je to sice brzo, ale že pokud by tam něco rostlo tak by to už viděli. To byl pátek a já volala v sobotu a oni jo jo něco tam roste ale to může být čímkoliv třeba jen tím, že vám před tím hodně brečel nebo jste ho jen špatně umyla..zavolejte v podnělí..tak zase nervy..volám v podnělí a oni výsledky nejsou počkejte do zítra do nefrologické poradny..takže další nervy a tam mi neřekli nic..udělali ultrazvuk ledvin a prý je vše v pořádku a ať jdeme tedy domů..no a já se ptám a co ta moč.. a ona no to tam nic není to je normální minimální množství, které se tam prostě dostane zvláště u kluků..no netrefilo by vás z těch doktorů? A to byly tři dny před štědrým dnem

petule12
autor
16. únor 2011

@ffiinnkkaa - no to by mě trefilo, člověk už pak začne vymýšlet co se děje 😠 Hlavně, že to bylo nakonec v pořádku, tak to byl hezký dárek k vánocům 🙂

krev dopadla dobře, brali jí to normoš, jako dospělému, a Ajule bylo moc statečná

takže teď už jen ta nefrologie a zítra se dozvím, jestli budeme brát tu udržovací dávku atb nebo ne 😒