Zánět očí - čištění kanálků u miminek, máte zkušenost?

jajuskac
30. říj 2013

Máte někdo nějakou radu ? chtěla bych se vyhnout čištění kanálků,malý má 4 a půl měsíce ale stále se mu to v očích vrací, jen jsme 2x kapali kapky Tobrex, zlepší se to ale poté se to vrátí. Ted už to má zase trochu lepší i bez kapek ale oko má zaslzené... Hned po narození měl v očích zánět...

jankadudova
30. říj 2013

Zdravim. Jsem sestra z ocni kliniky a mohu te uklidnit, ze cisteni kanalku se dela s anestetickymi kapkami a deti u toho krici hlavne proto, ze je treba je zafixovat na tu chvilku. Pokud se zanety vraci, je jednoznacne lepsi vyplach udelat, nez mnohokrat opakovat lecbu antibiotiky, ktera ( ostatne jak sama pises) je stejne vestinou docasna. Drzim palce 🙂

klaire22
30. říj 2013

Naše malá měla od porodnice jedno očíčko lehce zahnisané, vždycky se jí přes noc zalepilo hnisem. Ráno jsme vyčistily borovou vodou, ale moc to nepomáhalo. Nakonec nám doktorka předepsala antibiotické kapičky, kapaly jsme cca 2 dny a bylo po problému.

anitram18
30. říj 2013

Ještě můžeš zkusit masáže slzných kanálků, ale je potřeba to dělat opravdu správně, aby to nebylo spíše kontraproduktivní...jinak samotného výplachu bych se nebála, absolvovali ho oba moji kluci jako mimča a vše v pořádku a od té doby bez problémů. Taky držím pěsti 🙂

soleilll
30. říj 2013

S malým jsem to řešila od narození taky přes 4 měsíce - kapky pomáhly jen krátkodobě a neustále se to vracelo. Chodila jsem s ním i na opakované pročištění kanálků. Vůbec se toho neboj - vypadá to sice strašně drasticky, ale nebolí to. Jen je to nepříjemné a samozřejmě dítěti se nelíbí, že mu musíš držet ruce a hlavu. Naopak si zpětně říkám, že jsem místo kapání kapek (což je samo o sobě boj) měla jít na kanálky rovnou. Jak píšou ostatní - od té doby úplně v pořádku.

leni78
30. říj 2013

Měli to oba mí kluci, na to jejich slavné čištění bych je pustila jen opravdu v neodkladnem zavaznem případě. U obou jsem vykapavala do koutku oka, ( ne kapnout kapku doprostřed oka ), a asi od pátého měsíce při obtížích zeleně slepeneho oka mazla jednorazove framykoin a byl pokoj. Slzný kanalek je úzký, proto se zanasi, zvlášť když ma v oku mimi infekci jeste z porodu. Vekem se kanalek rozšíří a je po problemu. Vyřešeno. Tohle ocari dobře vědí, přesto provádí zbytečný a bolestivý zákrok, při plném vědomí, maminku vyhazujou do čekárny. Nikdy bych nenechala tak trápit své dite, často jde matka s dítětem opakovaně, protože čištění nic neřeší, kanalek je prostě zuzeny a časem to povolí. Nešla bych. Pokud takový zákrok, tak opravdu v zavaznem případě a nikdy ne při plném vědomí.

ilonne
30. říj 2013

Jestli jspu to slzne kanalky, opravdu to chce vycistit. Ja s tim mam sama problem. Takze ti opravdu muzu potvrdit, ze cisteni neboli. Znecitlivi oko kapkami a pak se jde teprve cistit. Taky jsem mela poprve strach a opravdu zbytecne. Blbe je, ze ma tendenci se to vracet. Chytla jsem rymu a uz mi to leze okem. Takze musim znovu.

spodhorska
1. lis 2013

Měli jsme stejný problém až do 3. měsíců. Kapali jsme kapičky pak antibiotika, masírovali kanálek a doktorka řekla že jestli to nepřestane že už nás pošle na čištění do nemocnice. Zkusila jsem tedy všechno co kdo poradil - mateřské mléko, ranní moč, masírování, framykoin, optalmoseptonex, antibiotika a nakonec ušní svíci a najednou to bylo pryč. Pak se to po týdnu vrátilo tak jsme udělali znovu 2 svíce (přiložené na ručičku při kojení) a dodnes bez problémů. Tzn. že to nemohl být zúžený kanálek to by nějaká ušní svíce určitě nepomohla.Slyšela jsem od maminek za ty 3 měsíce hrozné příběhy. Některé na tom byli i 3x. Chudáčci dětičky...