Zánět očíček u nedonešeného miminka v inkubátoru

dalmatinka2004
21. zář 2010

Hezký den všem!
Tak nás potkala další pecka - mimo klasické novorozenecké žlloutenky se nám ke všemu přidal jakýsi žlutý výtok z očíček... Malé jsou 4 dny - je narozená na 30tt a váží něco pod 1000g. Už jsem tu o ní psala. Dneska mne děsně vyděsilo, jak má zalepená očíčka - doktoři prý udělali stěr, ale zatím netusí, co to může být. Prý je to asi něco jaké zánět spojivkového vaku - máte s tím někdo zkušenost? Vypadá to fakt hodně ošklivě - může to být nějak fatálně nebezpečné?? Bojím se strašně moc... ještě aby měla malá problém s očíčkama nebo o ně dokonce nepříšla?! ☹ 🤐 Úplně se bojím domýšlet... tolik smůly už nás potkalo... :´o(

vinnie
21. zář 2010

Ahoj dalmatinko, taky jsem se pořádně vyděsila, když naše petidenní holčička nemohla ani očičko otevřít,jak ho měla zalepené tím žlutým hnisem a taky jakoby napuchlé. Ale není třeba se nějak víc znepokojovat, je to prý u těch prťat běžní záležitost. Jestli vám vzali stěr, zjistí jestli se jedná o infekci,pak nasadí antibiotické kapky a zase bude dobře uvidíš..Lindě nakonec dělali průplach slzného kanálku,ale to záleží na lékaři,někdo to dělá až v půl roce..každopádně očičko bude za chvíli jako dřív,přeju brzké uzdravení a úsměv na tváři!

irasek
21. zář 2010

@dalmatinka2004 - ahoj, náš Páťa měl tu samou infekci v očičku a taky byl v té době v inkubátoru. Dostal antibiotické kapky - Tobrex a zánět cca do tří dnů zmizel. Bohužel stejně mu pak proplachovali slzné kanálky, páč se to vrátilo, ale to už mu bylo něco kolem dvou tří měsíců a byl doma. A od té doby je vše o.k. 😵 A tu infekci, co měl ještě v porodnici, tak tu chytly všechny miminka, co tam zrovna byly 😠 (všechny v inkubátoru) a lékař povídal, že je to infekce, která se tam nějak drží na oddělení 😝 .
Jinak gratuluji moc a moc k holčičce 😵

dalmatinka2004
autor
21. zář 2010

Děkuju moc za podporu - nemít vás, tak jsem už asi v psychiatrické léčebně... 😕 fakt jsem ráda, že to nebude snad nic vážného - to víte.. první dítě - doktoři se s tím nemažou - jim je jedno, co máma prožívá... tady mne obzvlast udivuji - hraji si na babyfrandly a laktační ligu a když se konečně doškemrám toho, abych si mohla pujčovat el. odsávačku a koupím si k tomu svoje dopňky s tím, že se chci rozkojit, tak se mi tu děsně diví, co to dělám, když mě nebolí nalitá prsa a mlíko se tvoří jen sporadicky... asi mám čekat, že samo začne téct proudem nebo co?? Já jsem to chtěla prostě jen podpořit tím, že budu stimulovat odsávání a když vypotím nějakou kapku mléka, tak je to jen k dobru... nebo se pletu? At mi nerikaji, ze se to samo rozjede - nakonec mi za tyden reknou, ze jsem si vzpomněla pozdě, že už jsem to prošvihla a o mlíko přišla úplně... já to nechápu :( 😨

marketa137
21. zář 2010

@dalmatinka2004 tohle mívá hodně miminek, Tomíkovi se to dost dlouho vracelo 😒 , napřed měl atb kapičky a nakonec pomohlo vytírat očičko převařenou kojeneckou vodou. určitě je lepší že udělali stěr a budou ěvdět původ a pak budou kapat atb a za chvíli to bude ok. Ohledně kojení jak kde, mě zase furt nutili odstříkávat i když jsme nic neměla, pak se to teda rozjelo a opět jako u prvního po týdnu mlíko samo zmizelo a paradoxně v den kdy už jsme měla malýho na pokoji ☹ . takže jsme opět šli na lahvi ale když jsme odcházeli tak sama primářka říkala že se endá nic dělat a hlavní je že malej přežil a je bez následků. Tomík se narodil až v 36tt váhově byl nadprůměrný ale měla jsme uzel na pupečníku takže zázrakem je bez následků i když 7 dní byl na kyslíku 😒

meleri
21. zář 2010

nebezpečný, to nevím ale my jsme se s tím dost natrápili...taky byl nedonošený, a začlo mu to taky při té žloutence...teda nevím jestli to má spojitost třeba s tou UV lampou jak tam ležel...samozřejmě měl "brýle"....taky nám z toho brali vzorek a nenašli žádnou baktérii ...takže mu odmítli dát nějaké léky, jen vyplachovat....což jako nepomáhalo.....měl to fakt hnusné, a nakonec dostal nějaké antibakteriální kapky od naší doktorky, po kterých to skoro hned přešlo....myslím že nebezpečné to asi není ale mělo by se to hned přeléčit...ono se to i vrací, nám se to vrátilo ještě 1x ale pak už byl klid...

meleri
21. zář 2010

ještě jsem chtěla napsat že mě to taky strašně trápilo fakt jsem z toho byla dost hotová, ale doktorka mě fakt uklidnila...

bufina
22. zář 2010

@dalmatinka2004 Přeju pevný nervy 🙂 S tím odsáváním se zařiď podle sebe aby sis pak mlíko udržela, na sestřičky se vykašli, to je fakt hrozný ten přístup. V naší baby friendly hospital se zase nerozpakují dávat miminkám flašky jak na běžícím pásu. A nejvíc mě rozčilovalo že se tvářili jakoby to dítě bylo jejich majetek a já sem tam chodila jenom jako nějakej čumil...

marrakech
22. zář 2010

@dalmatinka2004 - neboj se! Taky jsem mela maleho o neco driv narozeneho, zloutenkou a "solarkem" tez prosel a jedno ocicko bylo take najednu natekle a zalepene. Kapicky a par dni to spravilo.
S kojenim sestricky neposlouchej a rid se sebou. Nasemu malemu rovnou dali lahvicku, pry "moc ho nekojte, unavuje ho to". A ja uz jsem se plne nerozkojila, musim dokrmovat Nutrilonem. 😒