Zánět průdušek. Napařovat dítě nad heřmánkem? Co pomůže?

daluri
11. únor 2009

Holky prosím o radu. Dcerka měla o víkendu tpl 38,7 po čípku to kleslo na 37,5. V neděli měla taky 38. Má rýmu, kašel. Odsáváme, nasadila jsem mucosolvan junior. V pondělí jsme šli k dr, dostala antibiotika, fenistil kapky a ještě jeden sirup, na bronch.astma. Má zánět průdušek. Dnes jsme byli na kontrole, je mírné zlepšení, ale jesli to bude stejné i v pátek, tak nás pošle do nemocnice. COž nechci samozřejmě, ale kdyby nebylo zbytí, nedalo by se nic dělat. Myslíte, že mám zkusit napařovat nad heřmánkem nebo kamarádka radla Prisn. obklad..
Nějaké rady bych uvítala..děkuji.

A chtěla jsem se ještě zeptat na odsávačku na vysavač. Odsávám,někdy jde trochu a někdy se to tááhne, že mám pocit, že to jde až ze zadku a právě u toho dost brečí..se bojím, že jí to jde z plic (asi to zní blbě) a že jí můžu uškodit..ale je jasné, že ty hleny musí pryč..snad jí to nesedne na uši,teď tak strašně brečela, jakoby se ani nadechnout nemohla.

kovackaadka
11. únor 2009

ahojte mamicky,no my mame taky isty problem so zapalom priedusiek,od pondelka sme brali ant.,dnes sme boli na kontrole a doktorke sa to vobec napacilo,tak nas poslala do nemocnice ☹ predsa len adamik ma este len 2mes.ani neviem co mu to vsetko dali,pretoze v tom strese som si nezapamatala co mi to lekarka vravi,ale urcite mu to mierne pomohlo.uz tolko nechrci a nepiska mu,tak dufam,ze sa to uz bude len zlepsovat... 🙂

andyalukasek2008
11. únor 2009

Zaráží mne jak doktoři mamky ve středu vystresujou, když mají prcci ATB od pondělka a je středa... Ony totiž ATB zabírají až do 48hod, takže pokud jste je daly užít prckům v po kolem poledne po příchodu od doktora, mohly zabrat až dneska dopo... To mám od našeho doktora, který nás chtěl vidět na kontrole nejdřív až za 5 dní, musí se těm ATB nechat vůbec čas zabrat a ne hned mamky stresovat... To bude dobré, uvidíte.. Dneska začaly zabírat a zítra už to bude lepší... A v pátek bude znatelný pokrok. Resp. u nás se zánětěm prudůšek - my tenkrát skončili v sobotu na pohotovosti a malý dostal ATB... Tam nám řekli, že hned v pondělí máme jít na kontrolu k našemu pediatrovi, který mi řekl, že to je úplně zbytečné, neb ještě ATB ani nezabrala... Zbytečně jsme ho tam tahali... Pozval nás až na pátek a to už bylo skoro v pořádku...

daluri
autor
11. únor 2009

Jee, Andyalukasek to jsi mi teď dodala naději, ani nevíš jakou!! Určitě to tak bude, věřím v to!! 😉

andyalukasek2008
11. únor 2009

To jsem rada! Jestli dnes bylo "jen mirne zlepseni" znamena to, ze zacala ATB pomalu zabirat... To bude dobre... Nas doktor se tenkrat chytal za hlavu, co to na pohotovosti vymysleli, kdo to kdy videl kontrolu tak brzy, kdyz ATB nezabrala... Hlavne, ze to neni horsi! Daluri, zkus ten teply mastny zabal na noc na hrudnicek, nas to z toho vytahlo, verim tomu!

daluri
autor
11. únor 2009

Já ji udělala odpo 2x olej.zábal, teď jsem jí to namazala prsním balzámem..Nechtěla jsem jí dávat na noc sáček a plínku - ten zábal, ona sebou šije (spí se mnou v posteli) a jak ji kojím, tak ji vždy musím potáhnout ať má pusu v úrovni prsa, tak jsem si říkala, že by se jí to srolovalo a pak by třeba nemohla spát..Když ji to nevadí přes den, tak hned zas ráno dám.

daluri
autor
13. únor 2009

Pro všechny, které radily - zůstáváme doma, u dr - velké zlepšení, ale nemocná stále je. Takže zábaly a prsní masti pomohly, jsem ráda. 🙂

kikiss
5. únor 2015

@beruska2x Můžu se zeptat, je to už dlouho, co jste sem psala o lněném semínku, ale chci se zeptat, když ho uvařím, tak ho scedím a do toho namočím žínku, nebo to tam dám i s tím semínkem? moc děkuji.

jitavrtule
5. únor 2015

@kikiss s zábalem zkušenost nemám, ale s vařením lněného semínka bohatou, vařila jsem kobyle do žrádla. semínka z toho nijak nescedíš, ony varem puknou a pustí takový hlen. takže určitě aplikovat včetně zbytků semínek, to ničemu nevadí. s namáčením žínky si taky nejsem jistá, fakt to má konzstenci nudlí nebo syrového bílku, takže se to dost táhne a blbě se to odstraňuje. namočila bych hadřík, který ti pak nebude líto vyhodit

kikiss
5. únor 2015

@jitavrtule aha, tak to moc děkuji, už je vařím 🙂 a je to hodně husté, takže namáčení asi fakt neprojde 🙂 takže na hadřík a přes to plínu 🙂 Moc děkuji.