Zánět průdušek u miminek a nasazení antibiotik

dadlina
9. říj 2008

ahojte , máte někdo zkušenosti se zánětem průdušek u miminek a nasazení antibiotik ???

radka.m.
9. říj 2008

ahoj,my jsme měli antibiotika ve 4 měsících,ve 2 měsících jsme měli taky silnou bronchitidu,to jsme ale zvládli bez antibiotik,hlavně jsme odsávali a foukali každé 2hodky ventolin a to byl malej přitom plně kojen a pak že kojený děti nejsou nemocný 😢

dadlina
autor
9. říj 2008

ahoj, můj prcek má 6 měsíců a taky je plně kojen, tak jsem tohle nečekala, antibiotika odmítám u mých dvou pubertálních dětí i u mě, a vždycky to nějak zvládnem,ale prckovi jsem je dala, protože se bojím, aby to pak nebylo horší, ikdyž bojuji s vědomím, že mu ubližuji, s každou dávkou mám výčitky, ale vím já, zda tam nemá nějakýho hroznýho bacila a neublížila bych mu víc, to bych si pak vyčetla. ach jo, prcci malí a už takový trápení.

johanda
9. říj 2008

dadlino- moje dcera měla bronchitidu ve 3 měsících Po domluvě s dr. jsme jí dali 4 dny na to, aby se s infekcí vypořádala sama bez atb, nakonec jim však holka neunikla. Ventolin měla předepsaný též. Dostat do ní léky byl teda horor, musela jsem jí to dávat po desetinách mililitru, jinak blila.

dadlina
autor
9. říj 2008

my jsme taky měli 4dny a kašel i rýma se zlepšili a 5den to udeřilo, obrat o 180 st. a rozjela se rýma , kašel a horečky 39. S tím dávkováním to máme taky tak, plive to, nechce to ani zapít čajem, tak taky to dávám po troškách a dělám u toho samý voloviny , abych ho zabavila, je to boj, a o to je to horší. Mě jde hlavně o to, že se snažím kojit kvůli imunitě a dát malýmu jen to nejlepší a pak to jedny antibiotika skoro zničí, to mě štve

johanda
9. říj 2008

dadlina - jedny antibiotika imunitu prckovi nezničí. Možná bude mít problémy s kaděním, jelikož mu vybijí střevní mikroflóru, ale kojením se to upraví. Co mrňousovi dr. napsal? Aplikuješ léky stříkačkou? To je u takových mimin nejúčinější
BTW - u malé udeřily teploty (+ rýma, trochu kašel), nechali jsme to 3 dny bez atb, jen při teplotě vyšší než 38 st. jsem to srážela, až ten 4 den, kdy začala chrchlat a bylo poslechem i testem jasné, že jde o zánět průdušek, vyžadující antibiotika, je dr. nasadila

mobina
17. pro 2008

Holky a jak dlouho může zánět průdušek trvat? Máme slabý a zatím bez atb. Nemá teploty ani nechutenství. Prostě "jen" pokašlává a sýpe. Ale už to trvá skoro týden. Dr. nařídila, že kdyby teplota stoupla byť jen na 37,5 tak naklusat. Dávám Mucosolvan na den a na noc Sinecod na tlumení kašle. A samo zákaz vycházek. Už jsem z toho celkem nervní, že se to moc nelepší 😒

zanulav
17. pro 2008

Mob. tak samík měl v 5 měsících zanet prudušek, bylyi jsme i v nemocnici na sprejích, a tahlo se to s ním 1,5 měsíce, pak dostal sirup o ničem pak antibiotika to jen na chvílí byl bez teplot pak měl 2 tydny rymu, kašlal, sípal, dsoktorka si nevedela rady tak nas poslal na alergologii, jo ale měli jsme spreje 2 tydny, ventolin, atrovent, a na alergologii nam nasadila sprej flixotide, davky nam snižujou, a v dubnu už to vysadíme musím říct sprej nam hodne pomohl akoupila jsem si zvlhčovač vzduchu a davam do ni sem tam vincentku lepe se dycha. Uvidíš jak to bude pokračovat dal pak se domluv s doktorkou, samík u neho ten kašel nebyl nějak že by měl zachvaty to ne ale spíše furt podle poslechu nalezy, tak at s z toho dostanete 😵

radka.m.
18. pro 2008

zánět průdušek jde vyléčit i bez ant,ale měla ti doktorka napsat alespon ventolin,lepší než v sirupu je spray.ten roztahuje průdušky,my jsme díky ventolinu zvládli dvakrát zánět průdušek bez anb.poprvé nám byli dva měsíce,zkus říct mudr,aby ti napsala ten ventolin,znám to i podle sebe,když mám zánět průdušek,tak se mi hůř dýchá,fouknu ventolin a během chvíle můžu dobře odkašlávat.

mobina
18. pro 2008

Holky díky. Kašel se trochu zlepšil, ale když zakašle, tak je to zahleněnej tuberák. Sýpe taky trochu míň. Vzduch vlhčím co se dá a topím minimálně. Ten Ventolin je jen na předpis?

mobina
18. pro 2008

A ještě jsem se chtěla zeptat, šly byste ven? Doktorka tedy nakázala být doma, ale určitě samy víte, jak je to obtížný, když prckovi v podstatě nic není a lítá tu jak naspeedovanej 😅

cherub
18. pro 2008

ahoj, měly jsme zánět průdušek před dvěma týdny, malá brala ATB ale vůbec ji nepomohla... sice zánět odezněl, ale kašle pořád a je zahleněná 😖

Mobina, při ATB by se ven rozhodně chodit nemělo, to jsme měly taky zakázané, ale nyní i když je nemocná, ale ATB nebere, tak máme povolené třeba 3 procházky denně po půl hodině... ale pokud možno nechodit na nákupy, v našem případě ji nemáme ani vytahovat z kočáru 😕

mobina
18. pro 2008

Cherub to mi doktorka říkala taky. Vyhýbat se obchoďákům, mhd, hernám, bazénu tak obecně přes zimu ☹ On teplotu nemá, ale s doktorkou jsme se ani nedomluvily, jestli se přijít ukázat nebo ne. Prostě buď přijde zhoršení stavu nebo zlepšení,a le doma nemůžu sedět celý vánoce že? 😅 A hlavně mě nemoc zastihla nepřipravenou a potřebuju ještě pár dárků 🙄 Tak uvidím ráno a na hoďku bysme šli. Díky 🙂

ivulinda
18. pro 2008

Ahoj dadlina tak mi jsme měli bronchitidu a s toho se vyklubal zápal plic,2týdny jsme byly ve špitálu a malá byla na JIPce,a dávali ji antibiotika přes kanilu,kterou měla zavedenou v ručičce...No hrůza ☹ a od té doby máme problémy s průduškama ☹Poprvé to měla jak jí byly 4měsíce a pak dlouho nic a ted zase,ALE naštěstí se léčí doma a není to ¨takové jako předtím.DÍKY BOHU 😉 ale bere spustu sirupů třeba i týden.