Zánět spojivek a horečka. Patří horečka k zánětu?

hanule05
28. dub 2009

ahoj, mám dotaz.

od neděle má dcerka zánět spojivek - má "zahnisaná" očička. Od mudry jsem dostala oční mast, ale moc to nepomáhá. Má taky už tři dny horečku přes 37,5 a trochu rýmu.

Myslíte, že ta zvýšená horečka patří k tomu zánětu spojivek?

j.a.n.u.s.
28. dub 2009

hanule....37,5 je zvysena teplota
horecka se pocita od 38,5....

A ano, zvysena teplota muze provazet zanet spojivek....uz je to jednou zanet a telo takhle s tim bojuje....objevi se teplota.

Neboj, bude dobre, jestli se ti to nebude furt zdat , zavolej zitra mudre a porad se sni 😉

popelka.miri
28. dub 2009

Ahojky, já teď koukla do knížky na zánět spojivek u dětí a o teplotě se tu vůbec nepíše. Spíš bych to tipovala na začínající virózu, když píšeš, že má i rýmu. 37,5 ještě není horečka a nedávala bych na to ani paralen.. Horečka je až od 38 vejš.Kdyby se ta očka horšila a teplota neustupovala,stoupala a přidal se třeba i kašel tak bych s malou zašla k dr. Jo a pamatuju si, že když mně dr. dala pro malou mast, tak mi pak na očním řekli, že mast je nevhodná, že ucpává slzný kanálky a lepší jsou kapky 😒 .

beruska1979
29. dub 2009

ahojky, já jsem malé na zánět spojivek kapala kapičky optalmo septonex, čistila jsem je sterilní gázou od koutku oka směrem ven a prý se má při tom čištění zatlačit na slzný kanálek, aby se hmis rychleji "evakuoval". Taky existují kapičky s antibiotiky, ale ty jsou na předpis. Ta rýma může klidně být spojená se zánětem spojivek, my jsme jí při tom měli taky. Je důležité léčit i rýmu, pak zánět spojivek přejde

berenika39
22. lis 2009

Obnovuji téma...

Petr má (spolu s už odeznělou virozou,rýmou) zánět spojivek, ale fakt ošklivej, byli jsme u mudr, napsala nám kapky přes den a na noc mastičku. Poctivě kapeme a mažeme za příšerného odporu prcka, přešlo to. Dva dny dobrý a zase měl očička celý zalepený.

Tak nevím, je potřeba mazat a kapat ještě po odeznění nějaký den?

Je mi ho líto, pořád ho trápím....

Je zánět spojivek nakažlivý, může se ta infekce přenést na někoho jiného?

Dík.

draga
22. lis 2009

berenik a nemáte na to antibiotika? my měli v létě to samý...šílený ale hnusný zánět spojivek (nakonec jsme zkončili i v nemocnici protože se mu dle mě z toho opuchu vyrojila laryngitida) doktor na očním ho prohlédl a řekl, že se má kapat ještě dva dny po odeznění příznaků... 😉 zs je nakažlivý

michvon
22. lis 2009

naše dcery byly obě na pohotovosti se spojivkama minulou sobotu, kapat a mazat musíme až do dneška, i když už jsou bez příznků. Kladl nám to na srdce i očař v nemocnici, i náš pediatr na kontrole.

berenika39
23. lis 2009

dík, ano, mastička i kapky jsou atb. bojím se, aby se mu to nevrátilo, tak já budu kapat mazat dál....přiznám se že v rodině, ani já jsme nikdy zs neměli, nemám s tím zkušenosti.

jste hodný.

draga
23. lis 2009

berenika tak ant by se prý měly brát (teď to ale nevím určitě mělo by to být i v příbalovém letáku) minimálně týden a pak ještě po vymizení příznaku minimálně 3 dny...držím palečky....

akdar1
6. říj 2011

Může se s doznívajícím zánětem spojivek do bazénu se slanou vodou?

silvapokorna
22. lis 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Holky, ono je to celé propojené uvnitř. U dětí je časté, že mají rýmu, kašel a ještě jim tzv. "tečou" očička. Pokud je k tomu i teplota, nebo dokonce horečka, tak je to rozhodně zánět. Teplota je v takovém případě v pořádku, je to průvodní jev a znamená, že tělo se zánětem bojuje a pracuje správně. Pozor na horečku, hlavně u malých dětí. Je potřeba hlídat i každou hodinu, sledovat průběh a pokud stoupne nad 38 nebo je dítě výrazně nespokojené, tak srážet. Zábaly, koupel nebo sirup, jak komu vyhovuje. Důležité je opravu tělesnou teplotu hlídat. Já jsem na toto ujetá a opravdu hlídám každou hodinu. Pořídila jsem si infračervený teploměr Thermoval duo scan a měřím holky na čele i ve spánku. Prostě hlídat. 😉