Zánět středního ucha. Máte zkušenost s prevencí?

mila01
24. říj 2008

Ahoj,dceři loni 4x píchali uši,včera přišla ze školky s brekem,že jí bolí ouško.Jeli jsme hned do nemocnice,naštěstí to bylo v začátku,dáváme nurofen,ledujeme za ouškem a prokapáváme nos.Vypadá to,že tentokrát to zvládneme,ale je teprve říjen. ☹ Nemáte někdo zkušenosti s nějakou prevencí?Slyšela jsem něco o nějaké svíčce,nic víc o tom nevim a když jsem se o tom zmínila včera před primářem ušního,řekl mi že v žádném případě.

aneta15
14. pro 2015

Moje dcerka má jedno ucho píchlé asi 40x a druhé asi 30x je jí sedm let, má už po několika operacích a vždycky je to pro ní neskutečná úleva, vždycky brečí, že už chce k doktorovi, neumím si představit, že si ji vezu domů s antibiotiky. Je pravda, že vždycky hrozně vyvádí a brečí, drží se za hlavu ale u nás je to vždycky hrozně rychlé večer jí nic není a za dvě hodiny se může zbláznit.

mariepurmenska1
22. lis 2021

Mám výbornou zkušenost s kapkami Otic Solution, aplikují se buď pomocí pipetky nebo je můžete použít jako sprej, tato varianta mi připadá mnohem praktičtější. Určitě doporučuji nejen jako prevenci proti zánětům (působí protizánětlivě), ale i k mírnění bolestí, pokud už není zánět plně rozjetý, pak už ani kapky nepomohou ☹. Navíc se používá i odstranění ušního mazu. Může se používat i u miminek (tady je asi vhodnější pipetka).