Zánět středního ucha. Máte zkušenost s prevencí?

mila01
24. říj 2008

Ahoj,dceři loni 4x píchali uši,včera přišla ze školky s brekem,že jí bolí ouško.Jeli jsme hned do nemocnice,naštěstí to bylo v začátku,dáváme nurofen,ledujeme za ouškem a prokapáváme nos.Vypadá to,že tentokrát to zvládneme,ale je teprve říjen. ☹ Nemáte někdo zkušenosti s nějakou prevencí?Slyšela jsem něco o nějaké svíčce,nic víc o tom nevim a když jsem se o tom zmínila včera před primářem ušního,řekl mi že v žádném případě.

lojzina
9. led 2012

@mamkamarketa ahoj,na ten sem slysela i klady ale i zapory,nam teda nepomohl vubec,kamoska se bez nej neobesla....(jeji mala teda).

lojzina
9. led 2012

jo a jinak aerius,xyzal a takovy sou vsechny tlumivy.Muzu potvrdit 😖

mamkamarketa
9. led 2012

@lojzina na co ste ho brali? taky na usi?
hele ja koukala na slozeni,a nebude dite potom imrvere nemocny?

mamkamarketa
9. led 2012

@lojzina jj aerius sme meli brat pred spanim.
jinak manza bere ty cucave tabletky,pro vetsi deti 😅 a taky rika,ze teda si ji rano vycuca a potom v praci usina 😅 (bere ty tabletky pro deti,protoze je silny alergik s intoleranci laktozy a jedine leky bez laktozy prestali vyrabet,takze sme se museli uchylit k detske verzi leku 🙄 )

lojzina
9. led 2012

@mamkamarketa starsi je atopik,mladsi tuk tuk ...ted bez priznaku.starsi ho bral desli dobu,pak mu to vymenili ze se to nema brat dlouhodobe,a malej to ma ted,preventivne na ty usi.Imrvere nemocnej byl starsi loni ve skolce,ted to neni tak hrozny. 😅 😔 .ale dostal nedavno broncho vaxom,tak su zvedava jak to zabere.

lojzina
9. led 2012

@mamkamarketa no my to berem taky pred spanim,ale starsi i ranio a utlumenej je teda pekne...dostat ho z postele je mazec.

mamkamarketa
9. led 2012

@lojzina aha,tak to jsem zvedava jak to bude u nas 😖 desne moc mamin si chvali imunoglukan a teda nam vubec nepomohl 🙄

lileia22
9. led 2012

@mila01 Ahoj ,nečetla jsem kdo ti co radil nebo ne, ale můžu ti říct toto, nejlépe je když se začne řešit příčina zánětu a to v ledvinách, ty mají ůzkou souvislost s uchy a když nestíhají, může docházet právě k těm zánětům,k tomu ovlivňovat lynfu, ta je nejspíš v oblasti hlavy přetížená a proto se to cpe do uší.Na ledviny bych doporučila něco přírodního, více bych ti napsal kdyby tě to zajímalo, lynfa se dá dobře ovlivňovat reflexně,a to mačkáním blan mezi prsty na chodidlech, a mačkáním prstíků na chodidlech, neuvěřitelně to pomáhá,jen je potřeba pravidelnost, většinou se spustí rýma ale pak je dobře...viz: Reflexní terapie...kdyby jsi chtěla více info,ráda poskytnu,

lojzina
9. led 2012

@mamkamarketa myslim ze je to indi vindi...preju at vam pomuze 🙂

mamkamarketa
9. led 2012

@lojzina dekuju 🙂 jeste posledni vec...jak dlouho ste to brali?

lojzina
9. led 2012

@mamkamarketa neni zac...Maros to bral necelej rok,pak to menili,Sebik bere aerius od lon.leta....

hani27
14. led 2012

@mamkamarketa -já dávám dceři Aerius každé ráno,jsme na to zvyklýa neprijde mi ze by ji to nejak utlumilo.🙂Nebo jinak ona je klidna normalne,takze bych ji tim mozna i rovnou uspala.🙂

hani27
14. led 2012

@martinka2000 Můžu se zeptat co bylo na Krči špatného?Jsme tam objednaný s dcerou na trhání mandle.Od zari do prosince nam pravidelne jednou do mesice pichali stridave obe usi,2 krat mela atb,na vysetreni ji zjistili ze machronicky zanet stredousi a zvetsenou nosni mandli,stupen 3.Tak nam prave doporucili dat mandli ven.Tak jsme objednany podruhe protoze pred zakrokem zase chytila rymu a udelali se ji ustni koutky a kolem vyrazka tak nas neprijalia dali nam novy termin.Jinak musim souhlasit ze mudr Lunakova je opravdu skvela a prijemna,my jsme sice u ni byly jen jednou protoze chodime do te druhe ordinace ORL ve stejnem patre.🙂Jo a jeste jsem chtela rict ze bereme Aerius-me prijde ze ji to pomaha,protoze rymu mame a od zacatku prosince jsme na na pichani nebyly,taky ji davam Imunoglukan na posileni imunity,zatim ho davame asi tak 2 mesice tak nevim jestli pomaha,asi to chce davat dlouhodobe aby byly nejake pokroky.☹Nicméně Vám drzím pěsti at vse dobre dopadne a uzdravite se.🙂

anehap
28. únor 2012

ahoj holky, prosím o radu vás zkušené - malá(19měs.) má asi týden dost kašel,rýmu(i když dnes už o hodně lepší), před 2 dny si začala stěžovat na bolest ouška, včera jsme pro jistotu zajeli na ORL, tak má v obou ouškách začínající zánět 😢 , zítra máme přijet na kontrolu - prý zkusíme rozkapat. Dostala OTIPAX, Sinupret na odhlenění, Nurofen proti bolesti. Jaké máte zkušenosti s Otipaxem? Zabíral vám a jak rychle?vyhnuli jste se někdy tímto způsobem píchání? Kapeme druhý den, ale na ouško si pořád sahá a říká au ☹ Nerada bych, aby jí ouško píchali, co ještě víc můžu dělat a jak jí pomoct? Spinká dobře, ale občas sahá si na ouško i ve spaní. Pohotovost ORL máme 6O km, takže musíme do zítra vydržet. Já i manžel jsme na to taky trpěli, ale malá to má poprvé 😒

dagmik
28. únor 2012

@anehap ještě můžeš za ouško dávat ledový obklad (ledový polštářek nebo např. zmrzlou zeleninu zabalit do utěrky a přiložit na kost za ouškem na dobu cca 10 minut) Chlad potlačuje rozvoj zánětu a ulevuje od bolesti.... Jinak myslím, že děláš co můžeš. Držím palce.

anehap
28. únor 2012

@dagmik ledový obklad? Já když byla malá, tak mi vždycky mamka kapala kapky, dala vatu na ucho, šátek - prý ať to je v teple. A teď právě hodně čtu, že lepší je studený, tak nevím 😕 A na ORL nám dr. říkala - nechodit ven, hlavně ať je v teple. Máte to vyzkoušené? Díky 😉

dagmik
28. únor 2012

@anehap ano, na záněty studený obklad....ven ne, to je jasný....toto máme opravdu vyzkoušeno a jsou to rady přímo z ORL....mám i takový papírek, který jsme dostali na pohotovosti ORL, jak postupovat při první pomoci při bolesti ucha a je tam vše, co jsi popsala, včetně toho co jsem přidala já. Teplo zánět zhorší, ale myslím, teplo ve smyslu, kdybys mu dávala teplé obklady. To že je doma v teple je v pořádku. Já jsem to tak synovi praktikovala...vždy několikrát za den nebo v noci, podle toho jak si stěžoval a ty kapičky také pomáhají. Ale někdy prostě taky ne a zánět se rozvine....ale to už my stejně nemůžeme ovlivnit, pokud děláš toto vše, je to maximum.

maly_prcek
28. únor 2012

Já mám bohaté zkušenosti z dětství u sebe... ještě dneska se mi zvýší tep, když kolem ORL jen projdu 😒 U mně zabírá tee-tree olejíček - naředěným vytírat ucho už když ucho začínám cítit, když mi do něj "nafouká" atd. A jinak mi teda dělalo dobře teplo, studené mi bylo nepříjemné.
Bohužel si myslím, že jak se to dostae do fáze, kdy už tam zánět je, tak nepomůže preventivně nic. 😔

jancule79
28. únor 2012

Nemám zkušenosti se záněty středního ucha u svých dětí, ale u sebe. Jako 3 měsíční miminko jsem měla oboustranný zánět středního ucha (měsíční hospitalizace v nemocnici) a od té doby na to trpím. I v dospělosti jsem zánět několikrát měla.
Pokud jde o prevenci, tak u mě je jedinou prevencí nedostat rýmu. Protože kolikrát i z blbý banální rýmy jsem ten zánět dostala, pak vpáčené bubínky (tablety na uvolňování u mě bohužel moc nefungovaly, takže jsem chodila na profukování). Musím říct, že docela trpím v letadle, jak se mění tlak, tak mě ty uši příšerně bolí. Dokonce před 4 lety mi po jednom letu to ucho prasklo.

anehap
28. únor 2012

@dagmik díky, no, je to logický, studený by spíš mělo tlumit zánět 😉 , tak vyzkoušíme....ale nechápu, proč mně jako malé to teplo zabíralo - možná každému zabere něco jiného 😉 Jen nevím, jak na ní to studené udržím, nesnáší i studené zábaly pri horečce, ale zkusím 🤐 Ještě jednou děkuji 😵

anehap
28. únor 2012

@maly_prcek díky 😉
Nám právě včera dr. na ORL říkala, že si myslí, že se to podaří rozehnat, že to na píchání zatím není, tak uvidíme - uděláme, co můžeme....já si to bolest taky pamatuju dodnes ☹ Malá právě hodně vydrží, co se týká fyzické bolesti, tak nedokážu odhadnout, jak moc ji to bolí, ještě to neřekne....

anehap
28. únor 2012

@jancule79 jejda, to sis teda "užívala a užíváš" dodnes ☹ říká se, že to je dědičné, tak to buď ráda, že se to tvým prckům vyhýbá 😵 My měli taky zatím klid, až teď ☹ Asi fakt z té rýmy, dr. říkala, že je zahleněná šíleně.....tak jí to do těch uší sedlo 😢

anehap
28. únor 2012

Jinak koukám, že jsem spíš příspěvek měla vložit do jiné diskuze - záněty středního ucha - ale pozdě jsem si všimla, tak se omlouvám 🤐

anehap
28. únor 2012

a ještě se holky zeptám - nemáte zkušenost, kdy pomůžou ATB a kdy se už musí píchat? Tady v diskuzích hodně čtu, že i na pohotovosti dali dr. ATB a píchat se nemuselo, to by bylo určitě lepší,že? Nám to teda dr. nenabízela 😕 A nebo se ATB dávají až po píchání? 😒

evlyn
28. únor 2012

@anehap my byli před vánocema s rýmou - hustou ošklivou, ke které se přidaly horečky, u obvoďačky. Zkusila malému ouška na dotek, jestli neucukne a poslala nás na ušní. Tam mu ouška prohlídli, koukli i do pusy a do nosu. Ouška mu měřili nějakým přístrojem - prý to jakoby foukne, a podle toho se určí "průvzdušnost" uší, jestli je to už na píchání nebo ještě ne. Malej dostal antibiotika - sirup, na cca týden, potom na to navázaly další antibiotika kapky přímo do uší a do nosu. Antibiotika dostal dopředu s tím, že je to lepší než takhle malému (1,5 roku) píchat uši. K tomu dostal povolení na nasivin proti té rýmě, k tomu vincentka do nosu, a nějaké kapky proti bolesti do oušek.

anehap
28. únor 2012

@evlyn díky - jste stejně staří 😉 Já si taky právě říkám, že nám ATB mohla napsat - ač nejsem pro to, dávat je za každou cenu - spíš než to píchat ☹ , tím přístrojem taky koukala a právě říkala, že to na píchání ještě není. Malá ještě občas říká au a sahá si na jedno ouško, uvidíme zítra na kontrole, píchání bych opravdu nerada, zeptám se, jestli by nešly ty ATB. Děkuji 😉

jancule79
28. únor 2012

@anehap To máš pravdu. Naše dětská doktorka mi také říkala, že by to mohlo být dědičné. Z tohoto důvodu doporučila klukům i očkování Prevenarem. Zatím naštěstí zánět stř. ucha neměl ani jeden, tak snad budou v tomhle po manželovi a ne po mě.
Jinak mě přišlo na těch zánětech asi nejhorší, když mi jednou to ucho prasklo. Ne tedy v tom letadle, ale při začínajícím zánětu. Samozřejmě to začalo v noci, já čekala, že ráno dojdu k doktorce, ale pak mi samo prasklo. Takže já říkám, že snad lepší nechat ho píchnout než aby samo prasklo. Ale to je moje osobní zkušenost, někdo to může mít úplně jinak.
Tak hlavně přeju, ať malou ouško nebolí.

lamarika
28. únor 2012

Prosím vás ten aerius je na předpis? Malá mi pořád trpí na záněty ucha. Naštěstí měla jen jednou píchnutý, ale už se jí dělá zas a o to jí poslední zkončil před dvěma týdny. . . Nebo máte ještě někdo zkušenost s cibulí? Cibule potlačuje zánět nebo díky ní praskne?

anehap
29. únor 2012

@evlyn
@jancule79
@dagmik holky,jen píšu, jak jsme dopadli - tak zánět mnohem lepší 😵 , jen má vpáčené bubínky, ale to asi vlivem rýmy, kterou ještě má. Máme snižovat postupně kapání Otipaxem a Nasivin(už dáváme pátý den), Nurofen taky snižovat, ale hlavně dávat dál Sinupret, ten vypadá, že jí na zahlenění opravdu pomáhá 😉 Máme přijít na kontrolu za měsíc(pokud nebudou problémy)na kontrolní ultrazvuk

@lamarika jj, aerius je na předpis, stejně jako fenistil,my už ho máme doma v záloze. Je dobrý dávat, jak začne rýma, má sklidnit podrážděnou sliznici a způsobit její "splasknutí", taky když je velký kašel, tak na zklidnění....jinak je protialergický
S cibulí zkušenost nemám - teda na uši - jen si ji některé holky chválí na odkašlávání 😉

mamkamarketa
29. únor 2012

@anehap ATB se davaji pokud je tam hodne hnisu nebo vetsinou,kdyz ousko samovolne praskne 😉
@evlyn no nevim,ale pokud ma dite zanet je lepsi to pichnout nez cpat ATB a cekat nez zaberou. zanet stredniho ucha je hodne bolestiva zalezitost. a radsi nez dite nechat v bolestech 2 dny nez ATB zaberou je lepsi to pichnout a je to neskutecna uleva pro dite.a neni potreba do nej jeste cpat ATB.
nevim kde ti to rekli,ale me tohle reklo asi 5 ORL doktoru.
@lamarika aerius je na predpis,ale nam teda nepomaha. nee cibuli ani cesnek neee! hele pokud se ji to vraci (syn mel 7 zanetu behem 2 mesicu) tak je dobry udelat kompletni vysetreni vytery,krev,nosni mandle, alergie... syn ze vseho vychazel jako zdravy dite. tak doktorka mu napsala broncho-vaxum musim rict,ze v nasem pripade to pomohlo neskutecne 😵 😵 😵 bere ho ted 2 mesice a rymu mel jen 1x a skoncila po 3 dnech (driv druhy den rymy sme skoncili na pohotovosti) minuly tyden huhnal,myslela jsem,ze ma zadni rymu,presto sme sli na ORL (pro klid v dusi) a uz mel bubinek cerveny,dostal kapicky. 2 dny KO a pohoda. zadna ryma,zadny zanet 😵