Zánět středního ucha. Máte zkušenost s prevencí?

mila01
24. říj 2008

Ahoj,dceři loni 4x píchali uši,včera přišla ze školky s brekem,že jí bolí ouško.Jeli jsme hned do nemocnice,naštěstí to bylo v začátku,dáváme nurofen,ledujeme za ouškem a prokapáváme nos.Vypadá to,že tentokrát to zvládneme,ale je teprve říjen. ☹ Nemáte někdo zkušenosti s nějakou prevencí?Slyšela jsem něco o nějaké svíčce,nic víc o tom nevim a když jsem se o tom zmínila včera před primářem ušního,řekl mi že v žádném případě.

anehap
29. únor 2012

@mamkamarketa asi záleží, jak je ten zánět velký 😉 , někdy už asi nepomůže nic jiného, než píchat, v našem případě to naštěstí potřeba nebylo, tak dr. radila rozkapat, možná nějak podobně to bylo u @evlyn , proto dostali ATB, dr. by asi nerisknula dávat ATB, kdyby už píchnutí bylo třeba a hrozilo prasknutí 😉 Nám třeba většinou ATB zabrala do druhého dne, ale je jasný, že u velké bolesti(jako dítě jsem si užila až až) uši píchají 😖 Píchat pokaždé taky není řešení - o takových případech jsem taky slyšela spousty - někde píchají hned a zbytečně 😔 Ve vašem případě určitě nebylo co řešit - malý bolestí nespal, plakal(už dřív jsem četla, čím jste si prošli ☹ ), měl horečky, tak asi jediné řešení. naše malá jen kňourala, horečku neměla, jen občas říkala au a sahala na ouško, ale byla normálně veselá, naštěstí jsme to chytli v začátku 😉

anehap
29. únor 2012

@mamkamarketa co je prosím tě ten broncho-vaxum? něco na posílení imunity?

evlyn
29. únor 2012

@mamkamarketa hadat se nebudu, rekli mi to taky na ORL s tim, ze zanet se teprve rozbiha - ja sama na malem zadnou bolestivost ousek nezaznamenala - ze by rikal, ze ho to boli nebo si na ne nejak sahal, popripade vykazoval znamky nepohodli a bolesti. Ja jela puvodne k obvodni s hustou rymou (zacala v nedeli rano, v pondeli uz jsme byli u doktora), protoze se k ni pridaly teploty a posleze i horecky. Az na tu rymu se malej projevoval dost normalne - spal v pohode a stejne dlouho jako bezne, pres den nebyl plactivejsi...Na bolestivost usi dostal kapky primo do usi, krome toho bral pravidelne nurofen a paralen kvuli tem horeckam. To ze zabraly atb jsem poznala spis podle teploty, nez podle chovani maleho - az na nudle u nosu napohled absolutne zdrave batole zpruzene faktem ze musi byt doma....
Na to ORL nas obvodni poslala prave kvuli te huste ryme a horeckam (test na protilatky byl v poradku), takze bych spis rekla, ze se podarilo ten zanet chytit v zacatku....

mamkamarketa
29. únor 2012

@anehap je to imuno-stimulator jak rika nase mudra. susene bacily 😉
Charakteristika
Imunostimulans
Broncho-Vaxom zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu u infekcí dýchacích cest. Byl prokázán ochranný účinek proti experimentálním infekcím u zvířat, stimulace makrofágů a B lymfocytů, zvýšení hodnot imunoglobulinů secernovaných buňkami sliznic dýchacího ústrojí. U lidí byl pozorován zvýšený počet cirkulujících T-lymfocytů, zvýšení IgA ve slinách, zesílení nespecifické odpovědi na polyklonální mitogeny.
Indikace
Prevence opakovaných infekcí dýchacích cest a akutních exacerbací chronické bronchitidy. Podpůrná léčba při akutních infekcích dýchacích cest.

mamkamarketa
29. únor 2012

@evlyn aha,. tak kdyz to bylo v zacatku,tak uz vubec nechapu,proc do nej zbytecne cpali ATB? 😕 to jsou lepsi kapicky. nevim,ja radsi to nechavam pichnout nez mu cpat ATB. ale to asi co doktor to nazor.

evlyn
29. únor 2012

@mamkamarketa asi tak, nechala bych to konovi - ma vetsi hlavu, ty mas jine zkusenosti, ja napsala ty svoje....

jancule79
29. únor 2012

@anehap Tak to je dobře, že je to lepší. Já měla taky po zánětu dost často vpáčené bubínky. Když skončila rýma, tak se to většinou srovnalo. Akorát jednou (už v dospělosti) jsem si s tím docela užila. Tablety na uvolňování mi nezabíraly, pak jsem ob den chodila na profukování a taky nic. Pak se to asi po 2 měsících nějak samo srovnalo. Tak držím palce, ať je brzo líp.

evlyn
29. únor 2012

@mamkamarketa jeste k tem atb - ano nemam rada, kdyz se davaji preventivne popr. v pripade, ze neni jasne, jestli to neni viroza, ale pokud na danou diagnozu pomuzou, tak proc radeji pichat a pusobit bolest tam, kde vyrazna bolestivost neni. Ten test z krve, co delala obvodni, neukazal hladinu protilatek nad hranici, kdy ona pise atb - mel je zvysene, tzn. nejaky zanet probihal - blizsi diagnozu a pripadne predepsani atb nechala na ORL

lamarika
29. únor 2012

@mamkamarketa Děkuji, domluvím se s doktorkou zda nás bude ochotna poslat na testy. Za chvilku jdeme na kontrolu, tak snad se trochu někam pohnem. Mám strach aby nakonec nebyla na jedno ucho hluchá, protože ji postihne vždy jedno a totéž.

@anehap děkuji

mamkamarketa
29. únor 2012

@lamarika urcite si to vydupej. syn teda ma bubinky uz zjizvene a vpacene. takze si stezuje na bolest,ale to spatnym tlakem. 😒
urcite si stuj at udelaji nejake vysetreni, nosni mandli ji kontrolovali?

anehap
29. únor 2012

@jancule79 prosím tě a bolí ty vpáčené bubínky nebo je to nějak nepříjemné? Malá si ještě na to jedno ouško chytá a říká au, tak nevím 😖

lamarika
29. únor 2012

@mamkamarketa ještě jí nedělali vůbec nic...

mamkamarketa
29. únor 2012

@anehap diky vpacenym bubinkum je spatny tlak v ouskach-syn to ma taky. a taky si stezuje na bolest. 😔

mamkamarketa
29. únor 2012

@lamarika tak pokud se ji to vraci,urcite bych si stala za tim,at nejake vysetreni udelaji

jancule79
29. únor 2012

@anehap Bolelo to, ale ne tak hodně jako třeba při počínajícím zánětu stř. ucha. Spíš bych to popsala jako tlak. A taky mi v tom uchu dost praskalo.

vercaberca
29. únor 2012

ahoj holky, taky teď řeším s mladší dcerkou vpáčené bubínky. dostali jsme na to sirup Aerius. Máte s tímto způsobem léčby někdo zkušenost. Malá si během dne sahá na ouška a zřejmě jí to bolí (nebo je to minimálně hodně nepříjemné).

anehap
29. únor 2012

@jancule79 já právě dr. říkala, že si malá ještě na ouško sahá a ona říkala, že je to tím, že ještě má rýmu a ten vpáčený bubínek a že to může způsobit určitý tlak. Snad se to brzy srovná 😒

@vercaberca my máme Aerius od začátku nachlazení a vzhledem k tomu, že do oušek jí to sedlo, tak asi nám moc nepomohl - ale možná bez něj by to bylo horší. ALe zánět snad máme pryč, vpáčený bubínek jo, a Aerius máme dávat dál, tak uvidím, jestli pomůže 😉 TO vám napsali na ORL? A zánět nemá? Jen ty vpáčené bubínky?

mamkamarketa
29. únor 2012

@vercaberca syn ma vpacene bubinky. aerius bere ale k nicemu neni. meli sme i zodac, a vsechno ostatni.

vercaberca
29. únor 2012

@anehap s ušima chodím jenom na ORL. Zánět tam nemá. Starší měla nastydlé (vpáčené) bubínky taky a začala trpět hluchotou. Po sirupu začala slyšet už večer a do týdne se úplně uzdravila. Malá to měla týden bez léčby a teď jí dala ten Aerius. Starší je OK, ale mám s tím sirupem pokračovat. Prý se to bere dlouhodobě a ouška můžou zlobit opakovaně. Prý se ty vpáčené bubínky dají profouknout, ale protože má malá odulou sliznici, tak jí nic takového nechce dělat. v pondělí půjdeme zase na kontrolu, tak uvidím. mám trošku pocit, že už si nesahá na uši tak hodně. Asi to trochu za ty 2 dny pomohlo, ale dobrý to ještě není.

mkr
29. únor 2012

aerius je ale na zklidnění, my ho máme kvůli alergii
jinak dcera měla teď zánět ve 4 letech poprvé hned na začátku jsme to podchytili, takže stačilo kapat i bez atb byla, ale poslední dobou říká, tě neslyším, mluv hlasitěji, což mě docela zarazilo, nikdy před tím to neříkala, uvidíme, ještě to budu chvilku pozorovat
syn měl teď v 6 m první a píchali jsme, moc hnisu mu z toho teklo, docela mám z toho strach, zase slyším, jak hůř dýchá, ale nepřijde mi, že by měl rýmu :( hodně jsem hledala informací na netu ohledně zanětu a co s tím uchem, třeba dezinfikovat a tak a dr. mi vše zakázal, že s tím uchem nemám vůbec nic dělat, tak hlavně se řiďte radama doktorů a nečtěte co doma s tím ženský dělají

kulapa
12. led 2014

Měl jsem zánět středního ucha dostal jsem kapky nepomáhají a ještě k tomu jsem musel k zubaři na kontrolu a po kontrole mé bolely uši ještě víc nedoporučuji chodit k zubaři 😀

kamilahanak
10. čer 2015

Nám pomohl jako prevence Bactonal. Od té doby, co ho užíváme, máme klid 🙂. Tak snad pomůže i vám. 🙂 🙂 🙂

kamilahanak
10. čer 2015

@kamilahanak Bactoral

hanka858
14. pro 2015

Ahojky..potřebovala bych poradit. Dnes jsme se synem byly u lékaře který nám řekl,že má zánět středního ucha..dal nám antibiotika a kapky do uši a šli jsme domů..jenže pak mi došlo,že by se melo ousko pichat..nám ho doktor ale nepichl...musí se to dělat vždy..nebo se nekdy nechává prasknout samo? Dekuji

aneta15
14. pro 2015

@hanka858 pokud má dítě zánět středního ucha, tak tak strašně brečí, že nejde utišit. Hrozně to bolí. Dceři ucho praská samo ale u nás je to důsledek častého píchání a zjizveného bubínku. Přijde mi zvláštní, že mu ucho nepíchli, to se mi v životě nestalo a že jsme na ORL jak doma. Antibiotika dostáváme tak na každé 5-6 píchnutí, většinou nebývají potřeba.

aneta15
14. pro 2015

@hanka858 asi má jen zarudlé bubínky, klasický zánět to nebude (nechápu antibiotika), protože to fakt poznáš ale uší jsou zrádné za 2 hodiny všechno může být jinak, kolikrát se mi stalo, že jsme byli na ORL s jedním uchem, druhé bylo v pořádku a za 2 hodiny jsme jeli s druhým

hanka858
14. pro 2015

@aneta15 Taky mi to přijde divne. Doktor Koukl do jednoho ucha a řekl že je to jasné že má zánět středního ucha a když Koukl do druhého tak tam je prý to samé ☹ syn nám celou noc nespal a hrozně plakal..ráno začala teplota.. Právě vim, že mě ucho pichali,když jsem jako malá měla zánět středního ucha..

tristizia
14. pro 2015

@hanka858 Ono je možné, že je teprve v začátku a pak se to může atb a kapičkami vyléčit 🙂

tristizia
14. pro 2015

@hanka858 Dnes už asi jen tak nepíchají. Já mám taky jedno ucho píchaný 8x a druhý 3x. Dřív se koukli, píchli a bylo to 😀

kackaaaa
14. pro 2015

Mě řekl doktor v ambulanci, že záleží na mě, zda píchnout nebo ne. V Evropě se od píchání upouští z důvodu, aby později děti nebyly tolik vystresované z doktorů. Tak jim dají ATB a pošlou domů, a čekají, jestli samo praskne. Dceři taky několikrát píchali, a vždy se jí výrazně uleví. Bohužel, ne vždy jsme se obešli bez ATB.