Zánět středního ucha, pořád má teplotu. Co s tím?

pismenka
24. dub 2011

Maminky,dcerce v sobotu dopo píchali ouško a od té doby má pořád teplotu 38-39 Ráno jí třeba neměla ale pak to zase vylětelo. A pořád jí z toho píchaného ouška teče☹ z toho druhého jí také něco do rána vyteklo,ale ted už neteče.
Snad mi tuto otázku administrátor nezavře - potřebuju se dozvědět něco přímo k tomuto!!!!
nic jsem k této otázce nenašla.
poraďte,dáváme sirup.....nemáme jet raději ještě na pohotovost?

latvia
24. dub 2011

@pismenka https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strapco13/cl...
preklikni sa na slovenskeho konika, strapco13 je orl doktorka, ma vo fotoblogu pekny clanok o zapale uska, mozno ti pomoze

berynka
25. dub 2011

@pismenka ahoj, my uši řešíme každou chvilku 😒 . Někdy se to dá rozehnat, ale už dvakrát jsme skončily na propíchnutí. A to doktorka vždy říkala, že máme tak do dvou dnů jít na kontrolu, když z ouška něco poteče. Jinak vždycky dávat Panadol nebo Nurofen na bolest a snížení teploty. Také pomáhá studený obklad za ucho.
Když je ten zánět větší, nebo opakovaný, tak se dávají i antibiotika (někdy sirup, jindy ušní kapky), případně ještě kombinovat s kapkama do nosu na předpis.
Píšu to, že se mi to zdá málo, jestli to vaší malé jen píchli a poslali vás domu 😅 .

pismenka
autor
25. dub 2011

pokaždé nám řeknou,ať jdeme za týden na kontrolu,ale jdeme vždy dřív. Antib.jsme měli 4/2 a před třemi týdny. Může se to takhle krátce po sobě? a děkuju,na slovens.koníka se kouknu. Moc díky!!!

bufina
25. dub 2011

@pismenka Malej měl nedávno zánět stř. ucha. Odpoledne začal strašně plakat, celou noc taky a když sme dojeli ráno k doktorce, tak už to měl prasklý. Dostal atb a dr. řekla že bude mít ještě tak 2-3dny teplotu. Že mu mám dávat Nurofen a mám ho dávat aji ještě pár dní po skončení teplot, že působí protizánětlivě. Taky mu z ouška ještě pořád teklo a to sem měla lehce vytírat borovou vodou na vatičce, ale opravdu jen z kraje ouška, jinak by ho to bolelo. Takže pokud nemáte žádný antibiotika, tak dávej ten Nurofen pár dní. Tím nic nezkazíš.

poupe
25. dub 2011

@pismenka malymu pichali ucho 2x,nam rekli brat na horecky neco nasrazeni max.3 dny,kdyz horecky po 3 dnech neustoupi tak pro antibiotika a jinak dceri pichali ucho taky a teklo ji to skoro 3 nedele 😝

pismenka
autor
1. kvě 2011

tak maminky,když ucho teče dlouho,neváhejte a do nemocnice na pohotovost.Leželi jsme tam nakonec od velikon.pondělí až do čtvrtka.Jedině až tam mi dokázali pomoci. Prý mohla ohluchnout a v ouškách měla vir podobný nějakému kokovi (nevím přesně jak se ten vir nazývá) Píchají nám penicilín do svalu,až do středy. A nemocnice v Ml.Boleslavi - doporučuji,jsou skvělý!!!!!
Ale nevím,zda se to nevrátí,rýmu máme pořád☹ snad né,když to bylo tím virem.
Budu s ní raději ještě 14dní doma. A ve školce jsme si stěžovali,ať maminky nedávají do školky své nemocné děti - když nejsou ochotny s nima být doma,tak ať si seženou jiné hlídání,je to vůči nám maminkám,které chodí také do práce a jsme s dětma doma sobecké.

bufina
1. kvě 2011

@pismenka No tak to ste teda dopadli... Hlavně aby už byla malá v pořádku. Se školky už teď děsím, malá jde od září a vím že neteř byla nemocná každou chvílu ☹

pismenka
autor
1. kvě 2011

bufina ale nejhorší je to,že rodiče tam dávají děti,které jsou nemocné!!! tím se nemocnost ostatních děti o hodně víc zvětšuje ☹ děkuju,snad budeme mít chvíli klid. V práci si moc peněz nevydělám,ale budeme minimálně přes týden doma. Ve středu končí antib. a pak týden jí nechám doma.

evaje
2. kvě 2011

Nám dr taky radila Nurofen, zvlášť u ucha. Má protizánětlivé účinky, takže když se dá brzy, třeba už u počínající bolesti, může pomoct. Jinak my teď ve čtvrtek večer taky řešili ucho. Zrovna tu byla sousedka a poradila odvar z černého bezu. Prý to takhle dávala synovi(babská rada) a nikdy nepichali. My už jedno pichání máme za sebou a jedenkrát to rozehnali ATB( to bylo v USA a tam prý nepichají tak často). Tak nám bez donesla, já ho pár minut povařila. Hrstku květu jsem dala do kapesníku namočeném ve vlažném odvaru, plácla na ucho, překryla igelitem a narazila čepici. 3x po 20 minutách vyměnila a poslední dávku nechala do rána. Ráno jsme fičeli k dr. a říkala, že to muselo asi prasknout, i když tam moc nevyteklo. Večer jsme to ještě pro jistotu zopakovali a musím říct, že super. Má sice rýmu, ale ucho jsme od pichání zachránili. A to jsme měli 3 probdělé noci. Takže kdo chce, babská rada, jedenkrát mnou osobně vyzkoušená je tu. Hodně štěstí a snad někomu pomůže. Černý bez brzy pokvete, tak šup šup trochu nasušit pro strýčka příhodu.

poupe
2. kvě 2011

@pismenka takhle jsme dopadly s dcerou 😠

pismenka
autor
4. kvě 2011

když já u ní nezjistím ani začínající bolesti, v osm jde spát v pohodě,žádné příznaky a třebae v 22h se probudí s pláčem na kterém už poznám, že se něco děje. Ani si nešáhne na ouško ani neřekene že jí to bolí - bojí se chudinka. Ale už mi ani nemusí říkat, poznám. to. A na ucho by si nedala nic dát, řve jak pavián.

paolin
5. kvě 2011

@pismenka tak i u nás. pořád dobré, dobré a najednou buch.. mladší syn má Prevenar a od té doby uši píchané neměl. ale asi to bude i tím, že to už poznám. a to podle toho, že mu z ouška začne lehce vytíkat špína. poznám to asi jen já, ale hned valíme k Mudr a dostaneme kapky do uší a zánět rozeženeme bez píchání. taky malý dostal imunopreparáty. no a pokud máte zánět uší velmi často, dávají se do oušek trubičky. tak se držte! staršímu synovi povrtali ouška na pohotovosti a po posledním oboustranném zánětu měl asi půl roku špatný tlak v hlavě. naštěstí se to spravilo, jinak by už špatně slyšel.

vercamarek
6. bře 2016

A ty teploty maj trvat teda 3 dny po píchání.?

vercamarek
6. bře 2016

I když teploty přišli as po píchání. Dekuji moc jedtli sem ještě někdo chodíte

soyevita
6. bře 2016

@vercamarek My jsme mívali teploty i 5dní a z ucha teklo třeba i 14dní.Malá měla píchlá ouška i 14krát za rok.Měla jsem strach,aby jednou špatně neslyšela.Nepomohl ani Prevenar,hladinu pneumokoka měla stále zvýšenou.Zlepšilo se to až nástupem na ZŠ.Do té doby očistec.Na ORL mi říkávali,že z toho vyroste a měli pravdu.

vercamarek
13. bře 2016

@soyevita moc dekui za odpověd to musí byt hrozny chudinka ☹ mimu 3letemu pichali ted poprvé a doufam ze naposledy teploty mne 5 dni 3 dny vysoke pak jen37 na orl pry zatím dobry jen levy bubinek je ještě macerovany tak 16.3 jdeme na kontrolu , a to ty vasi mali nijak neumrtvolvali to jako za živa jo ?? a 14 za rok?? ☹ a co je to pneumokok nechali jste ockovat dekuji

soyevita
13. bře 2016

@vercamarek Píchání oušek se nijak neumrtvuje.Mívaly jsme běžně 3dny 40tky.Jak dostala rýmu,hned jsem byla paranoidní,že zase bude mít zánět.Naočkovali ji zdarma Prevenarem,ale nijak zvlášť to nepomohlo .Po vytrhnutí nosních mandlí se to trochu zlepšilo.Ale jak říkám,musela z těch nemocí vyrůst.Tak ať je malej brzy fit 🙂

vercamarek
15. bře 2016

@soyevita děkuji tak snad to bude v pohodě 🙂