Záněty středního ucha

nursik
21. dub 2008

Ahojte, takže za krátký život naší malé už měla 2x zánět středního ucha. Poprvé v prosinci, trvalo skoro týden než se diagnostikoval, protože sice měla teploty, ale nebyl to takový ten učebnicový - prý to není žádná fňukna, říkala doktorka. Dostala ATB, přesně po dobrání dostala virozu a vysoké horečky, skončily jsme v nemocnici, 23. prosince nás k večeru pustili domů. Od toho prosince byla v naprosté pohodě, v pátek ráno se probudila s ukrutnou rýmou a v sobotu večer už jsme jeli na pohotovost. Teplotu neměla nijak vysokou, ale byla dost uplakaná, tak jsem to tipla na uši a taky že ano. Píchali jí jednou ouško, ATB napsali, ale prý uvidím, jak na tom zítra bude a podle toho je začít dávat nebo ne.
Maminky, co vám pomohlo jako prevence zánětů. Kapeme kapky, odsáváme, ale není to nic platné. Uvažuji i o očkování a teď se tluču do hlavy, že jsem si nevyžádala stěr z ouška. Jsem docela zoufalá, pokud by se tohle mělo opakovat i nadále. Díky za každou radu.

darjanka
3. led 2012

@weryss Děkuju za radu, a když kápnete ten líh nebo tu alpu, tak co se děje pak ? Dáváte ještě studený obklad ? Pak to praskne nebo jedete stejně na ušní ?
Já mam z toho hrůzu, až to přijde znova 😒

jeremina
4. led 2012

ahojky tak my jsme se teda zánětu snad zbavili, ale plavat ještě jít nesmíme, docela dlouhá doba na hojení ☹ Ale radši všechno než další píchání. No ještě jsem zjišťovala to očkování a jsem ráda, že jsem se rozhodla neočkovat. Jak jste tu psali, je to hrazené pojišťovnou, ale dá se to odmítnout, já to u mladšího odmítla a jen jsem se utvrdila v tom, že očkované děti na to trpí víc. Ptala jsem se hromady maminek a neočkované děti buď ani neví co je otitida, nebo max. 1x, ale většina naočkovaných na to trpí, takže po tom co jsem měla strach, že jsem odmítla, jsem nakonec ráda.
Jinak s tím peroxidem, mě řekli, že do píchnutýho ucha prostě nic, jen vytírat suchou vatičkou, takže to je asi všude jiný a na každým orl řeknou něco jinýho, což je podle mě taky divný...

janakla
10. říj 2012

Holky poraďte, dcera má začínající zánět stř. ucha. Dostala Otobacid. Já to nikdy neměla - jak to bolí, jak dlouho to trvá než to přejde, ten Otobacid to zklidní že to bolet přestane? Nevím jak jí pomoct...
Kape se to do obou uší, nebo jen do toho ve kterém je ten zánět? A má pak chvilku ležet, nebo to tam kam má zateče rychle? Mám jí ještě dávat kapky do nosu.
Díky za každou radu

veronikaprostenika
16. led 2013

@weryss Ahoj, četla jsem, že Vaše malá často trpí na záněty ☹, Malému je 13 měsíců, v 6ti týdnech mu samovolně praskl, Minuý týden v úterý mu píchli obě uši, bohužel v pondělí píchli zase pravé a včera i levé. Je to normlální? Že se to během týdne vrací? Já mám strašněj strach, aby třeba malej hůř neslyšel ☹... Uvažovali jste o vyndání nosní mandle laserem? Děkuji za rady. Verča

aneta15
26. bře 2013

@veronikaprostenika ahoj, normální to není ale stává se to. Dcerka měla většinou po píchnutí ucha do týdne v uších puchýřky, které jí museli znovu píchat a čistit. Slyšet hůř může ale až po více píchnutí, dceři se zhoršil výrazně sluch po 15-ctém píchnutí.

jennyska
9. kvě 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti se zánětem středního ucha u dětí, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/zanet-stredniho-ucha/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého. 🙂

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení třeba i v těch nelehkých chvílích. Děkuji Vám, že si navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

gabour
16. kvě 2014

@giselka dobrý den. Četla jsem, ze vašemu synovci diagnostikovali cholesteatom. Mužů se zeptat, jak proběhla rskonstrukce ouška? Jak byl stary a jestli se mu to vrací? Děkuji.

ajurka
17. kvě 2014

Mohu se zeptat? Takze sem udelala dobre, ze sem maleho nenechala ockovat synflorixem? Ma sestrenka ma dceru naockovanou a na usnim s ni je co mesic

jeremina
19. kvě 2014

řekla bych, že to nejde takhle paušalizovat. Já nenaočkovala a měli jsme to, ale teď musím zaklepat je to v pohodě a ani druhého syna jsem nenechala očkovat a ten na to netrpí, hodně záleží jaké jsou uši 🙂

kachitita
17. lis 2014

Maminky, existuje jeden portal: www.audiosvet.com
Bajecne clanky, ta holka ví o cem pise.

jarabacek
27. dub 2016

Ahoj maminky, potřebuji poradit. Dcera Kamarádka má prý zánět stř. ucha. Má to uvnitř podle doktorky slabě zarudlé, dostala kapičky. Já mám také dceru a máme jít k nim na návštěvu, prý se nic nemůže stát. Holky jsou velké kamarádky, a když se nevidí ve školce, musí se navštěvovat 🙂
Tak se ptám, můžeme jít na návštěvu?? Není to nakažlivé??? ☹ Máte s tím někdo zkušenost??
Děkuji Jana