Záněty středního ucha

nursik
21. dub 2008

Ahojte, takže za krátký život naší malé už měla 2x zánět středního ucha. Poprvé v prosinci, trvalo skoro týden než se diagnostikoval, protože sice měla teploty, ale nebyl to takový ten učebnicový - prý to není žádná fňukna, říkala doktorka. Dostala ATB, přesně po dobrání dostala virozu a vysoké horečky, skončily jsme v nemocnici, 23. prosince nás k večeru pustili domů. Od toho prosince byla v naprosté pohodě, v pátek ráno se probudila s ukrutnou rýmou a v sobotu večer už jsme jeli na pohotovost. Teplotu neměla nijak vysokou, ale byla dost uplakaná, tak jsem to tipla na uši a taky že ano. Píchali jí jednou ouško, ATB napsali, ale prý uvidím, jak na tom zítra bude a podle toho je začít dávat nebo ne.
Maminky, co vám pomohlo jako prevence zánětů. Kapeme kapky, odsáváme, ale není to nic platné. Uvažuji i o očkování a teď se tluču do hlavy, že jsem si nevyžádala stěr z ouška. Jsem docela zoufalá, pokud by se tohle mělo opakovat i nadále. Díky za každou radu.

ined77
19. lis 2011

@giselka ...jejda, a já myslela, že už je to jako trvalé..že je tím po problému 😨 ☹ .

musím si tady najít nějaké informace 😅 .včera jsme byli se synkem poprvé píchat ouško ☹ .

giselka
19. lis 2011

@pavlina05 chudák malej, hlavně ať je brzo zdravej 😉

@ined77 bohužel, může se to kdykoliv vrátit... ono by to u malýho nebylo tak hrozný, kdyby ti doktoři v našem špitále za něco stáli 😠 😠 😠
doufám, že se malýmu po píchnutí ulevilo a bude brzo dobrej 😉

ined77
20. lis 2011

@giselka 🙂 ...to je teda radost s ušima ☹ .
malý si pořád na bolest stěžuje...teda chvilkama, tak mu dávám střídavě panadol a nurofen.a taky mu z toho ouška pořád ještě teče..teda ne moc, ale nevím jestli je to dobře 😨 .zítra jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá 😔 .myslela jsem, že dostaneme i nějaké kapky třeba, ale nedostali jsme nic.jen mu mám dávat něco od bolesti.

dvojka
20. lis 2011

Holky,přesně tak,naše Anetka měla zánět středního ucha nespočetněkrát 😢 .Když jí píchli obě uši tak to bylo vysvobození,ale bohužel jen na chvíli,do 14 dnů od píchání oušek měla zánět zpátky,jenže se to začalo léčit pak už včas a k dalšímu píchání už nedocházelo.Bylo to ale šílený za zhruba 3/4 roku měla zánět asi 9x . Pak jako když mávneš proutkem a nic,musim teda zaklepat.tuk tuk.

dvojka
20. lis 2011

@ined77 -Anetce teklo z jednoho ouška tři dny z toho druhýho dva dny

ined77
20. lis 2011

@dvojka 🙂 ...jejda 😕 , tak to jsi mě teda moc nepotěšila 😅 ...myslím s tou vyhlídkou do budoucna 😨
chuďátko malé, to si teda vytrpěla 😢 .
takže to tečení je normální..to jsem ráda...tak snad zítra už mu to přestane...hlavně aby se to nevrátilo 😔 .

dvojka
20. lis 2011

nemusí se mu to vrátit vůbec.Aneta totiž trpěla na rýmy,měla jí neustále a prostě se jí to vrazilo vždy do ucha...Myslim,že až půjdete zítra na kontrolu dostanete kapičky framykoinový do ucha,aspon my jsme to tak měly🙂,nějak ve čtvrtek nám uši píchli v pondělí jsme šli na kontorlu a malá dostala antibiotický kapičky do uši a ještě jedny do nosu,pže měla hnisavou rýmu.
Bylo to opravdu šílený 😢 .

ined77
20. lis 2011

@dvojka 🙂 ...aha..no víš co...u nás to bude asi taky z dlouhodobé rýmy...v říjnu začal chodit do školky a od té doby prakticky dá se říct soplíkuje pořád ☹ .no už vidím jak kapeme do ouška...ten si ho nenechá ani vytřít teď 😒.
ale teda zážitek to je šílený...jestli nás tohle čeká víckrát tak potěš koště teda ☹ .
chudáci děti ☹ .

dvojka
20. lis 2011

Doufej že né.Jak říkám ,Anetka měla ten zánět každou chvíli ale píchalo se jen jednou a to jsem ráda že jsem vůbec netušila oč jde,páč to byl šílený zážitek ,u prvního ouška drama u druhýho horor ☹ 😠 .
Kapat si naštěstí nechala,já jí vždycky celou obepla aby se nemohla hýbat a šlo to 😉 .Jenže Matyášek už má tři roky a taky víc síly že jo?My to měly nějak kolem 18 měsíců necelých..
A to když jsem šla na tu kontrolu tak jsem jí ani ten hnis z těch boltců a vlastně všude kde to měla ani nevytřela 😅 ,protože jsem nevděla jestli tam mám jakkoliv zasahovat 😀 ,uši měla špinavý jak kráva 😝 ,ale doktor neřekl nic 😅 😀 .jen že mám kapat a krásně se to vyčistí a tak se taky stalo.
@ined77

ined77
20. lis 2011

@dvojka 🙂 ..tak moc děkuji za info...aspoń jsem moudřejší 🙂 .
jj, matýnek má sílu jako koník 😀 ...ale snad se mi to podaří pěkně okecat 😎 a dá si říct 😉 .
jen u toho dr. to asi bude humberto 😔 😀 .to ouško moc čisté nemá...nechce se nechat, ale v rámci možností, snaha byla 😅 .
tak at jste zdravé 😵 ...a hezkou neděli! mě už volají ti moji marůdci 😀 (malé lezou zoubky, kaká jako o život a prcku má jako rajče ☹ )...hotový lazaret u nás 😅

lena27
20. lis 2011

ahoj,dnes malýmu prasko ouško. s druhým jsme byli na pohotovosti, dostal ATB UNASYN 6ml 2x denně. nevíte někdo jestli mu to máme kapat do ucha nebo to má polykat? děkuji

ined77
25. lis 2011

@dvojka 🙂 ..tak to máme za sebou..doufám, že na dlooooouho 😅 .chtěla jsme se dr. i vyptat jak tomu nejlépe předcházet..jde-li to vůbec a jak postupovat, když to začíná, ale matýnek tak křičel chuďátko, že jsem to vzdala a odešli nejrychleji jak to bylo možné 😅 .

dvojka
25. lis 2011

@ined77 - a copak mu dneska dělali 😕 ?Víš,to by mě taky zajímalo čím se tomu dá předcházet.Malá když měla rýmu tak jsme co chvíli odsávali (5 x denně určitě) a beztak jí to do oušek vlezlo.Jakmile je to virový tak se tomu snad zabránit nedá nebo já opravdu nevim.Pak mě napadla ještě zvětšená nosní madnle,ale tu tenkrát zvětšenou neměla.
Já jsem to pak vždy poznala tak,že se jí dělalo víc ušního mazu a samosebou měla velkou rýmu,to jsem už uháněly k doktorce a ta vždy řekal že to je ono a napsala nám (otipax 😕 😅 ?).
Tak at máte opravdu už vybráno 😵

dvojka
25. lis 2011

tak mě tak napadá,že mu asi nic dělat nemuseli,pže ten žážitek z píchání ouška je k nezapomenutí 😔

ined77
25. lis 2011

@dvojka 🙂 ..jj, přesně tak 😅 .dnes mu dr. jen prohlédl ouška, podíval se do krčku a změřil sluch.stačilo to k tomu, aby ho bylo slyšet až bůhví kam. byli jsme na druhé kontrole.....tu první mu ouško nějak propláchl bor. vodou a jinak ko jako dnes, až na ten sluch teda.ale jen co jsme vešli do čekárny, matýnek spustil, že půjdeme raději pryč, že tam jít nechce....no znáš to 😒 .ale chápu ho...muselo to bolet hrozně..to píchání 😢 .
budu to muset pohlídat a raději jako vy při větší rýmě raději zajet k dr. ať se podívá 😕 ...aspoń se vyhnout tomu píchání 😨 .
a děkujeme, vy také! 😵

jeremina
19. pro 2011

ahojky prosím o radu, nebo zkušenost. Včera jsme byli se starším synem (budou mu 4) na pohotovosti. Na ORL hned píchnutí... no nevím, nic mu ani z ouška neteče, co jsem dnes načetla, tak by se k píchání mělo přistupovat až fakt při velkém zánětu, no budiž stalo se, ale dr. říkal, že teplota ustoupí a mělo by se mu ulevit, jenže teplotu má pořád cca 38°C - 39°C a na ouško si stěžuje pořád. Nevím jestli lepší nechat horečku, nebo ho prostě ládovat Nurofenem. Ten jsem mu včera po zákroku dala, a byl jak kdyby mu nic nebylo. Máme jít na kontrolu ve středu, nevím zda nejet dřív, nebo jestli je teplota a bolest i po paracentéze normální???

mamkamarketa
19. pro 2011

@jeremina jedte hned,je dost mozne,ze se ousko zavrelo a hnis se opet shromazduje (proto horecka) takze nurofen a na pohotovost. vim o cem mluvim. syn mel ve ctvrtek zanet v levem ousku a v sobotu mu pichali i prave ☹ ☹ ☹ za necele 2 mesice mel jich celkem 5 ☹

mamkamarketa
19. pro 2011

@jeremina a rozhodne davat nurofen, je protizanetlivy a zanet stredniho ucha je hoodne bolestiva zalezitost ☹

eloana
20. pro 2011

@jeremina ahoj.... ted zrovinka bolave ousko rouzhanime.. ale na roce a pul ma jiz syn zanet str.ucha po 7:((
teplotu u toho nemiva... ale davej klidne nurofen i kdyz mit teplotu nebude- jak je zminovano je protizanetlivy...ja davam jeste kapky sinupret. a do ouska otobacid do nosu mame bud pamycon, ted mi na orl doporucili pacosan,ale je to vse na predpis krom sinupret...pokud mu to pichli asi bylo potreba- malemu uz 3x prasklo samovolne...coz pry je horsi....ale hrko tezko to u batolete poznavame-obcas jezdime zbytecne a obcas pozde....

jeremina
20. pro 2011

děkuju za rady, nakonec jsme nejeli, jelikož po Nurofenu tady lítal jak z divokejch vajec, na ucho jsem mu klidně mohla zmáčnout, ale dnes (začla jsem ten Nurofen dávat pravidelně 3x denně, jak jste radily proti zánětu) no a teď už zase skučí, že ouško bolí a horečka zase leze nahoru. No zítra jedem na 100% se bojím co bude, jestli zase píchání, chudáček malej místo těšení na Ježíška lítáme po doktorech.

jeremina
21. pro 2011

ahojky, tak dneska v noci pláč horečka i přes Nurofen, jeli jsme hned v šest ráno no a v autě mi říká, že má v uchu vodičku, no a od tý doby mu to teda valí, strašně moc hnisu. Doktorka prohlídla, vzala vzorky na vyšetření no a antibiotika nás neminuly. Jsou to jeho první, tak snad už mu to zabere. V pátek zase na kontrolu, ale doufám, že už jenom na kontrolu.

eloana
21. pro 2011

@jeremina a to mu prasklo to same nebo druhe?? malej zatim dobry.. doufam,ze to tak uz zustane ma pouze trosku teplotu...kdyz mu sahnu na ousko rika jen auu. uvidime

jeremina
21. pro 2011

@eloana - no pořád to stejné ouško. Druhé má o.k. Já bych řekla, že mu to prasklo, ale doktroka říkala, že je i možný že se to teprve uvolnilo po té nedělní paracentéze 😒 No každopádně už mu opravdu klesá teplota a teď dáme další dávku antibiotik, tak já doufám, že nejhorší máme za sebou. Ale je to teda neskutečný co mu z toho teče, má pořád mokré ouško i tváičku, je to na tričku i na polštáři. Představa že mu to tam tlačilo je hrozná.
Tak hlavně ať to rozeženete, a co vám řekli, že už to měl 7x, vždyť to je maso když mu je tak málo. Mě říkala, že kdyby se to mělo opakovat zvážila by očkování. Vy jste očkovaní? Já jsem celkem zásadně proti všem očkováním, ale kdyby to mělo pomoc... no ale znám i holky co nechaly očkovat a mají otitidu taky jednu za druhou.

eloana
22. pro 2011

@jeremina ahoj no my jsme bohuzel ockovani..... mel to po kazdem ockovani na pneumokoka... ted mel posledni hexu a to jsme to asi rozehnali... my byli v hradci, ze by mu vzali mosni mandli uz ted, tak uvidime, kdyztak jsme dohodla na orl, ze mu ji vezmou jak mu budou hned 2 roky

mamkamarketa
24. pro 2011

@jeremina ahoj,nechci te desit,ale synovi byli pred necelym mesicem 3 roky. od konce rijna do pulky listopadu mel 5 (!!!!) zanetu stredniho ucha. ockovany byl uz v 6mesicich. nikdo nevi proc se to porad opakuje,syn smrka nadherne ale i vodnata ryma konci na pohotovosti. v rijnu prodelal masivni zanet (hnis tekl-nekapal tekl z ouska tyden) ATB mu prodluzovali. a museli sme lit do ouska kyslicnik (to urcite udelej!!!!) je to nutne!!!! pokud tam ma hodne hnisu,je to potreba.
fakt to nepodcenuj,my sme se dopracovali,ze po tolika zanetech (v tak kratekem case) uz ma bubinky vpacene a boli ho to. bere leky na spaskuti otoku,ale nic-moc ☹
drzim palce

martinka2000
28. pro 2011

ahoj mate nekdo zkusenosti opravdu s hodne zanety stredniho ucha?????synovi je 21 mesicu co nas v pul roce naockovali jde to z kopce uz vic jak rok mame zanety mel jich pres tricet mame druhe gromety v usich vyndane nosni mandle ale porad nic porad dostava ATB neustale dostane jedny nepomuzou tak za dva dny jine ty taky nezaberou tak dostane treti nakonec jsme museli byt na kapackach osum dnu v nemocnici takhle to mame porad je bez ATB vzdy tak 14 dnu pak to jde dokola znovu a znovu,ted mu chteji sekat kost za uchem a cistit,nemate nekdo zkusenost jak to zmirnit nejake prirodni lecby nebo tak?jsem opravdu zoufala ted je to dva tydny co dobral ATB opet a tri dny co mu to zacalo zas tect to ucho zatim bez ATB jen ciplox ale neustava to takze nas opet cekaji ATB jsem nestasna poradte prosim

eloana
28. pro 2011

@martinka2000 ahoj no chudak malej:(( my meli 6x pichane 2x rozehnane... a i tak se mi to zda dost
Napada me thymianova mast je proti zanetliva-mazu ji malemu za ousko nebo hrudnicek nebo plosky nohou... je to od svedske kosmetiky JUST

martinka2000
28. pro 2011

@eloana dekuji moc kouknu na to na netu a zkusim nejak nam to nepomaha nic jsem uz nestastna nam to teda praskalo neustale ma uz spatny bubinek ted ma grometu tak to tece jsou to teda hleny a je jich kvanta musim to porad cistit tece to na obleceni vsude sli jsme i do motola na specializovane orl ale nikdo si nevi rady

martinka2000
28. pro 2011

@eloana a malej je ockovany na zanety stredousi?

eloana
28. pro 2011

@martinka2000 no musim to rict takto -bohuzel je - je to hrazene pojistovnou, takze to dostal spolecne s hexa vakcinou - a po kazdem ockovani mel vzdy zanet.str.ucha
ja jsem po operaci dutin, takze jsem na na orl jak doma -ohledne syna jsem se radila.... doktor mi povidal,ze 6x zanet je dost...a to teda nevim co by rekl vam....synovi chteji co nejdrive vytrhnout mandli...ale kdyz ani to vam nepomohlo. mrkni na to kosmetiku... je teda dost draha, ale taky zkousim vse