Záněty středního ucha

nursik
21. dub 2008

Ahojte, takže za krátký život naší malé už měla 2x zánět středního ucha. Poprvé v prosinci, trvalo skoro týden než se diagnostikoval, protože sice měla teploty, ale nebyl to takový ten učebnicový - prý to není žádná fňukna, říkala doktorka. Dostala ATB, přesně po dobrání dostala virozu a vysoké horečky, skončily jsme v nemocnici, 23. prosince nás k večeru pustili domů. Od toho prosince byla v naprosté pohodě, v pátek ráno se probudila s ukrutnou rýmou a v sobotu večer už jsme jeli na pohotovost. Teplotu neměla nijak vysokou, ale byla dost uplakaná, tak jsem to tipla na uši a taky že ano. Píchali jí jednou ouško, ATB napsali, ale prý uvidím, jak na tom zítra bude a podle toho je začít dávat nebo ne.
Maminky, co vám pomohlo jako prevence zánětů. Kapeme kapky, odsáváme, ale není to nic platné. Uvažuji i o očkování a teď se tluču do hlavy, že jsem si nevyžádala stěr z ouška. Jsem docela zoufalá, pokud by se tohle mělo opakovat i nadále. Díky za každou radu.

maca793
14. čer 2008

ja som malej zakaždým odsávala soplíky, ale tie jej udierali na ušká a tak som sa nakoniec rozhodla pre nosnú madľu a čudejte sa, po vybratí sa zápaly uška úplne stratili a aj soplíky. klop musím klopať, lebo sme neboli už 2 mesiace chorí čo je rekord. predtým každý mesiac soplíky, kašeľ, priedušky, ušká.

nursik
autor
14. čer 2008

Maco, ano po vyndání nosní mandle mohou potíže ustoupit, ale ORL je nachtějí trhat dříve než před ruhým rokem 😉

aponchie
15. čer 2008

ahoj holky nas zitra ceka vytrzeni nosni mandle a mam z toho trosku strach hlavne z te narkozy nicmene kdyz mi ORL lekarka dala doporuceni na mandle sla sem hned do nemocnice si pro termin operace a sestra automaticky napsala do papiru ze budou trhat mandli a trubicky do usi nacez sem se zarazila pac lekarka o tom nic nerikala,no mala ma spatny sluch nema vzduch v ouskach tudiz spatne slysi..jenze to muze delat i ta mandle..jenze po tech trubkach by nesmela cele leto do vody nic no proste hruza tak sem to rikala znova jine sestre pac sem preobjednala termin a ta rikala,ze tam da otaznik a zitra se domluvime s lekarem..mate nekdo zkusenosti s tema trubickama do usi?ja moc nechci aby ji to davali pac si rikam,ze ta mandle urco pomuze a pokud ne da se to voperovat treba v zari az po lete aby si to uzila ale na druhou stranu je to dalsi operace dalsi uspani a tak proste mam dilema a navic doufam teda snad ze rano lekar rozhodne dle momentalniho stavu ditete nebo proste ji veme na sal a nebude ji predtim vysetrovat buhvi 😒

nursik
autor
15. čer 2008

Apo, mě ty trubičky doktor hodně chválil, ale určitě to musí rozhodnout odborník, co všechno malé budou dělat. Té mandle se neboj, děti to dobře snášejí 😉

aponchie
15. čer 2008

ja uz sem zalozila diskuzi ve volne..ale dik..no jo ty trubicky ale cele leto utrum s vodou 😝

nursik
autor
16. čer 2008

No pokud trpí na záněty, tak by se jim stejně hlava potápět neměla 😉

lambrusco
17. čer 2008

Ahoj holky, tak ATB budeme brát asi do konce týdne a pak až za další týden jdeme na stěry. Pokud bude Honzík zdravej, tak jdeme na Prevenar na 100%.

moba
17. čer 2008

Ahoj lambrusco tak držíme palce ať už je zrdavej aby vás oočkovali, mi máme od té doby co je očkovaný pokoj a i míň marodí mněl často rýmu a teď se pořád drží

lambrusco
17. čer 2008

Ahoj mobo, děkuju 😉 Doufám, že klid budeme mít i my, je to hrozný, když vidím, jak trpí a jak jen co tam přijdeme, tak brečí, protože ví, co ho čeká... Teď hlavně aby ty stěry byly v pořádku a malej měl klid. A prosímtě, jsou nějaké reakce na Prevenar, jako co se týče teplot, vyrážky apod.?!

nursik
autor
18. čer 2008

Ahoj, včera jsme byly na kontrolních výtěrech a doktorka mi tvrdila, že cca za rok má být nová očkovací látka - jako Prevenar a má obsahovat 13 sérotypů místo sedmi. Slyšely jste o tom?

lambrusco
18. čer 2008

Ahoj Nursiku, tak o tom jsem teda neslyšela... Možná jestli není nějaké info na netu, ale je možný, že by bylo něco nového, co je na víc druhů, pořád něco vyvíjej... jen by bylo fajn, kdyby to teda bylo, tak kdyby šlo nějaké doočkování pro ty, co už mají Prevenar...

nursik
autor
18. čer 2008

No podle doktorky je to novinka, která bude místo prevenaru. Říkala, že teď se doočkuje Prevenar a pak se bude očkovat tím novým.

moba
18. čer 2008

Holky tak to jsem taky neslyšela.Lambrusco neměli jsme vůbec žádnou reakci, ale je to individuální záleží na dítěti, jestli jste měli na nějakou vylepšenou vakcinu reakci a moooožná bude i tady ale to je o náhodě

bibinka
18. čer 2008

naša pediatrička mi vravela, že je na trhu novšia varianta prevenaru- aplikuje sa 3x a je aj drahšia. to je des- trikrát pichať a ešte zato cálovať. A pritom to deti v iných štátoch majú zadarmo. 😖 😠

lambrusco
18. čer 2008

Ahoj holky, našla jsem docela zajímavý odkaz, kde píšou hodně o Prevenaru... myslím, že to stojí za přečtení.
http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_pneumo.htm

lambrusco
23. čer 2008

Ahoj holky, tak jsem byla dnes na kontrole s Honzíkem s tím levým uchem, tak nic moc ☹ Napsal, že má bubínek lehce vpáčený, hemor krusta v zadním dolním kv., a za tři týdny jdeme na tympanometrie. Ale říkal, že s největší pravděpodobností přijedeme dřív, že se mu to asi zase vrátí ☹ No a pokud by to ani to třetí píchání nepomohlo a ta tekutina nevytekla, tak bysme asi museli na tu operaci, na ty trubičky. Nemáte s tím některá zkušenosti?! Na netu píšou, že je to operace jeden den tam a druhý den, když nejsou komplikace, tak domů... A hlavně nevím, jestli je to pak vyřešený jednou provždy, že už by problémy neměl. Jen doufám, že to k té operaci nedojde, bojím se, aby pak neztratil sluch.

najana
23. čer 2008

ahoj holky... no co já vím, tak se ta 13ti valentní vakcína testuje, ale bude až v roce 2010 nejdříve... a to nevím jestli hned také v ČR.... do té doby určitě bude pouze Prevenar... i když i ten mio připadá dobrý... ono sice nepokryje všechny sérotypy, což by asi ani nešlo, když jich je téměř stovka, ale i ta většina, která v něm není pak lépe reaguje na atb a mnohem se léčí než bez vakcinace...

najana
23. čer 2008

...no a dětičky, které měli zánět středouší nejměné 4x už spadají do rizikové skupiny a měli by mít nárok na očkován zdarma již teď... ale možná jste si to už zjišťovali... 🙂 držím palce a přeju hodně zdraví....

zanetka82
23. čer 2008

Ahoj holky 🙂
Tak muj starší syn trpí na zaněty od 1,5 roku. Intervaly se nam zkracují za poslední 2 měsíce už jsme to měli 3x a včera bohužel opět.
Tympano mame za sebou tam nam zjistily že nedoslycha na levé ucho. V srpnu jdeme vytrhnout mandle a hned nějak v zaří pujde na tu Stypulu(trubička). Ktera se zavadí mikroskopicky a opravdu to pry nic není že jeden den se to uděla a druhy den se jde domů.Vlastně se propíchne bubínek aby byl stale pruchozí a aby se tam nevytvařely ty zaněty.
Přejí vam ať se vám dělají ty zaněty co nejmíň 😉 Pro děti je to obrovská bolest.
Nam už ani očkovaní nepomuže.

junovka
23. čer 2008

niekde som citala, ale aj asi je to pravda, lebo moj synovec a tak isto manzel ked bol maly, ze vacsinou alergicke deti maju stale zapaly usi.Taktiez moja Timeika je alergik, mala myslim 2x zapal usi a potom jej museli vybrat nosnu mandlu, nakolko jej hrozilo strata sluchu ☹ ...odvtedy /klop-klop/mame pokoj 😉

gondola
6. črc 2008

to lambrusca" nevím jestli je to ještě aktuální, jestli už trubičky nemáte. My na nich byly, mé dceři je dávali když měla 8 měsíců. Prodělala několi zánětů za sebou, tak nám to doporučili. Já jsem stoprocentně pro. Od té doby absolutní pokoj 😀 Pokud by ses chtěla na něco zeptat konktétně, napiš mi klidně na IP, ráda odpovím.

tinockaaa
6. črc 2008

ahojte,
Gondola naozaj vám tie trubičky pomohli? a ako dlho ste ich mali? či ich ešte máte?
Malej ich dávali vo štvrtok, skončili sme v nemocnici s teplotami a nakoniec to bol zasa zápal stredného ucha. Tak nám to lekárka odporučila. Súhlasili sme, ale teraz mám stále nepríjemný pocit, ked vidím malú ako si pchá prštek do ucha, alebo ked jej dávam štoplíky na kúpanie sa bojím aby som jej neublížila. ANi neviem ako dlho ich budeme mať. 😖 No každopádne dúfam, že to bolo dobré rozhodnutie. 😅 ešte nám chýbajú nejaké zuby, tak to by bolo super, ak by sa to zaobišlo bez zápalu stredného ucha 🙂

gondola
31. črc 2008

tinockaaa, určitě už jsi zjistila infce, ale kdyby přece jenom: Trubičky budou v ouškách asi 9 měsíců, pak je vyndají, počká se, zda budou opět záněty a daly by se znovu. Trubičky mohou také během těch 9ti měsíců vypadnout, nám ale drží. Chodíme jednou za 6 týdnů na kontrolu k ušnímu a ten je sleduje, zda tam jsou. A jak jsem psala, mohu to jenom doporuřit, nám to pomohlo

erikasadek
31. črc 2008

bibinka mylis sa v inach krajinach nie je prevnar za darmo aj vo francuzku ktore ma silny zdravotnicky system ti statna poistovna zaplati 65% z ceny a potom zbytok je na tebe alebo na tvojej sukromnej poistovni mas pravdu tu sa deti pichaju 3 krat od 3 mesiaca apotom kazdy mesiac

georgine
31. črc 2008

ahoj holky, docetla jsem ez na prevenar zdrama má narok malý pokud má diagnostikovanou recidivní otittidu 4ataky a vic ročně.. což my máme, meli bychom to tedy dostat zdarma. ale co kdyz uz jsem prevenar dneska zakoupila, jak to pak probíhá.. Mám velký strach že se to Ondrovi jeste tim očkováním zhorší, na tympánech má hodnoty B, je tam nejaká tekutina av obou uších a v srpnu se rozhodne co dál, ale moc nadejne to nevypdadá, bere aurerius sirup a uvidi se, spatne slyší... ☹ co myslite zhorší se to očkováním, a jaký máte názor na to, že si ondra kolikrát stezuje na boleni nozicky(resp.kloubu kolinka)zjistili jsem ze to neni kolinko ale kyčle, myslite že to muze mit vliv - muze mit v kloubu zánet zpusobený pneumokokem... 😖

gondola
1. srp 2008

georgi, my jsme též dostali prevenar zdarma, malé píchali ouško 8x za 2 měsíce!!!!! Do toho (nebo z toho) měla i komplikovaný zápal plic, leželi jsme ve špitále takřka 2 měsíce v kuse. Po prevenatu jako když utne!!!! Máme trubičky od velikonoc a NIC, NIC, NIC. Je úplně v poho... 😀 Avšak malé zůstal sluch v pořádku (alespoň pokud se to u tak malého mimi zjistit), tak s tou tekutinou ti nevím.
Myslím, že zánět způsobený pneumokokem má rychlý průběh, myslím tím, že začne bolet a bolesti se rychle zvětšují. Já bych to spíš viděla na růstové bolesti. Bývají spíše v oblasti kotníků a kolen, ale ani kyčle nejsou výjimkou. Náš mladej si stěžoval na bolesti nohou od 18ti měsíců, jednou dokonce vůbec ráno nevstal, nechodil, skončili jsme ve špitále, na nic se nepřišlo, ale tlačila jsem na všechna vyšetření. (vč. boreliózy). Všechno mu vyšetřili, nic nezjistili, ale to nevadí, já jsem teď klidná, že jsem nic nezanedbala. Léty se to zlepšuje, je mu 7 a na bolesti si stěžuje málo. Určitě se nechej poslat na všechna vyšetření, ortopédem počínaje a imunologem konče, ať máš klid. Taky mi dal tehdy ortopéd dobrou radu, řekl, že dítě do 3 let patří na kočár, že se vůbec nemá nutit chodit, pokud nechce. A jesti máš raracha jako byl Vašek (neposeděl ani minutu), tak může být opravdu nadřený z běhání.Jo a doporučil nám kočár i dál. Já jsem s ním jezdila do 4 let, aby nenamáhl ty nohy.
Přeji vám ať jste zdraví, pokud by jsi se na cokoliv chtěla zeptat, napiš. A drž se 😉

georgine
1. srp 2008

ahoj gondol.. tak očkování máme za sebou, ted jenom zjistit jak mi to pojistovna proplati a jestli potrebuje nejaké vyjádření odborného lekaře(kterého).. a bude klid - snad...

Ondra je citlivý na klouby pokud v nem probíhá i skrytá viroza - ortoped mi vysvetloval ze se v kloubu - kolägenu vytváří u tak malých deti protilátky a že citlivějsi jedinci to mohou citit, a proto nemuze chodit, jedine co na to pomuze je brufen, a klidový režim, pokud by to bylo 3 dny tak musim valit za ortopedem, ael nastestí je to celkem dobre, jmenuje se to nejak sonitida-- 😕

nedovedu si predstavit ze by byl malý Ondraq v kočáru, on už je velký kluk, no jo ale když má velke bolesti z tecvh kloubu tak je fakt v golfkách, at se aspon trochu provetrá, protoze nesmi chodit, ani klečet natiož behat - ale to je nadlidský výkon..

my zatim stibuly nemáme, ale dr. je zvažuje uvidíme posledni týden v srpnu jak se to vyvíjí, pak asi mandle a posledni budou ty trubičky.. ale já bych radši chtela at nám očkování zabere....

doktorka mi ríkla ze je málo pravdepodobne ze by to boleni kyčli mel diky pneumokokovým infekcím, ze je to spise ta sonitídda.

gondola
1. srp 2008

to jsem ráda, že je pneumokok v kloubech zažehnán 😀 Jj, s tím kočárem to si pamatuju, na mě lidi hleděli jak na cvoka proč prej vozím tak velkého kluka. S těma kloubama asi máme něco podobného, mladej taky trpí na záněty a virózy v kolenou a nohách vůbec. Ale mám pocit, že s rokama to ustupuje.
Snad nebudou potřeba, ale když tak se trubiček vůbec neboj. Bylo to děsné (nesnáším nemocnice), ale vydržely jsme to a máme klid. Opatrujte se všichni a hezký večer 😀

janasekh
14. led 2009

Ahojte, nevíte jak se pozná zánět stř. ucha? Malý si pořád tře pravé ucho, asi už víc jak měsíc, ale jinak žádné příznaky, ani teplota, ani pláč. Jen bojujeme už víc jak měsíc s rýmou, ted už máme jen tu zadní, která nejde odsát, tak jen zvlhčujeme Vincentkou. Ale známá mě teď vystrašila, že její syn taky neměl žádné příznaky, jen zvracel, a byl to zánět. Někde jsem ale četla, že je to jen dětský zlozvyk. Tak nevím jestli mám plašit a zajít si k dr., když opravdu žádný příznak nemáme.

pipisek
14. led 2009

ahoj
akutní zánět stř. ucha bys asi poznala,,,jednoznačně by malý moc plakal. Moje starší holka měla první zánět středouší ve 3 měs..to jí to prasklo a hnis vytekl sám od sebe ven...brečela večer dost, ale koho by to napadlo, plakala denně,měla koliku. Pak už to až do 5 let jelo...asi 20x píchání nebo rozhánění. S druhou dcerou jsem mazala hned, jak se mi zdálo, že si tře nějak často ucho a poplakává a dr. mi řekl, že zánět nemá, že má v uchu větší množství mazu a to jí obtěžuje a svědí to. Dostala paraf. olej a pak to vyšlo ven, taková ztvrdlá kulička. Dr. říkal, že děti mají v bříšku v ouškách toho mazu pro ochranu více a ten maz pak vyjde, někdy to déle trvá...já bych doporučila s malým na ORL zajít, nikdy nevíš a my jsme si s tou starší fakt "užili".....