Záněty středního ucha

nursik
21. dub 2008

Ahojte, takže za krátký život naší malé už měla 2x zánět středního ucha. Poprvé v prosinci, trvalo skoro týden než se diagnostikoval, protože sice měla teploty, ale nebyl to takový ten učebnicový - prý to není žádná fňukna, říkala doktorka. Dostala ATB, přesně po dobrání dostala virozu a vysoké horečky, skončily jsme v nemocnici, 23. prosince nás k večeru pustili domů. Od toho prosince byla v naprosté pohodě, v pátek ráno se probudila s ukrutnou rýmou a v sobotu večer už jsme jeli na pohotovost. Teplotu neměla nijak vysokou, ale byla dost uplakaná, tak jsem to tipla na uši a taky že ano. Píchali jí jednou ouško, ATB napsali, ale prý uvidím, jak na tom zítra bude a podle toho je začít dávat nebo ne.
Maminky, co vám pomohlo jako prevence zánětů. Kapeme kapky, odsáváme, ale není to nic platné. Uvažuji i o očkování a teď se tluču do hlavy, že jsem si nevyžádala stěr z ouška. Jsem docela zoufalá, pokud by se tohle mělo opakovat i nadále. Díky za každou radu.

petule.h
27. dub 2008

mé švagrové nepomohla na dítě ani ta živá vakcína, ani mé kamarádce.jinak nevím od kdy se dělají mandle , ale mám pocit, že taky po 2 roce, zeptej se na ORL, tam by ti to měli sami doporučit, pokud to je u ní nutné a máš dobrou doktorku

zonja
27. dub 2008

ahoj
my taky bojujeme už se čtvrtou otitidou. maličkýmu píchali ucho na podzim a pak měl zápal plic, od vánoc už mu píchali uši dvakrát,a jednou předtím a jedeme počtvrtý ☹ zatím teda jen kapky, ale uvidíme, teplotu má pořád už od čtvrtka, tak nevím, na kontrolu jdeme v úterý 😒
jen jednou jsme to měli bez teplot, zato s velkým pláčem, což jindy naštěstí nemá, a to mu na pohotovosti dali jen ty kapky, no a samo nezabraly, za dva dny dostal ty horečky a za další dvva dny ho píchali.
tak máme za sebou už klacid, augmentin, zinnat a ještě snad něco nebo něco dvakrát. už mě to neba, to je teď každej měsíc 😝 😒

s tím preventanem to je asi pravda, dávají ho jen opravdu nutně, neb to je jen z malýho procenta. my te´d jsme třeba bacilů čistí, máme jen virozu (dle crp) takže by to nemělo žádnej smysl, naopak by ho to oslabilo 😒

aponchie
27. dub 2008

tak u nas se zatim po trech tydnech nemoci drzime a nesmime jit mezi deti moc at nenachladne a muze jit na tu operaci.uz se celkem i tesim a zaroven mam desnej strach,pac takove male telicko intubovane blee 😝 no takze nam vytahnou nosni mandli a daji ty trubicky do usi.v utery jdeme na krev a predoperacni vys.tak doufam budeme v pohode ..pry se ty mandle fakt delaji az po 2roce vetsinou pokud neni zavazny duvod drive

tinockaaa
27. dub 2008

ahojte baby
tak my sme mali zápal stredného ucha teraz prvý krát, liezli nám všetky 4 stoličky naraz, tak si to malá odniesla. Všetky výtery sme mali sterilné, žiaden bacil. Ste ma ale nastrašili, že nemusí mať teplotu a ušká môže mať zapálené? Ako to potom zistím? ☹ Lebo teplotu nemá a sama mi nepovie, že ju niečo bolí. Ale mám pocit, že odvtedy sa za ušká chytá stále. Tak teraz neviem.

aponchie
27. dub 2008

kdyz s enebude divat a venovat pozornost treba pri hre nenapadne zmackni lehce usi prstama a uvidis bud hned vyskoci bolesti nebo se zamele a tak nam to tak slo pokazde poznat sem sahla na usi zatlacila a rvala

nursik
autor
27. dub 2008

jo,jo, dá se to poznat, když zmáčkneš tu chrupavku, co je před uchem, většinou reagují pláčem. U prvního zánětu nám to trvalo týden než se na to přišlo, že to jsou uši, takže ne vždycky je to jednoznačný ☹ Teď jsem věděla, že má rýmu a pak jí vyletěla teplota, tak jsme radši jeli a uši se potvrdily.

petule.h
28. dub 2008

já jedu vždy když je rýma a kašel a trvá to třeba 5 dní. my teploty nikdy nemáme 🙂 když je zánět. Většinou je to ok, ale jistota je jistota 🙂

nursik
autor
28. dub 2008

Tak u nás to teď bylo opravdu rychlé, v pátek začala rýma a v sobotu už jsme jeli na píchání, každý dítko to má opravdu jinak.

petule.h
28. dub 2008

já byla vloni u kamarádky na chatě v létě na 3 dny, vrátili jsme se, rýma nebyla nic a on mi po obědě nechtěl usnout a 30 min jen brečel bez důvodu a tak jsme jeli na pohotovost do vinohradské a taky mu píchli ucho, přitom žádné teploty rýma..nic.Ono je to fakt jak kdy 🙂

maca793
3. kvě 2008

my sme prakticky od 4 5-6 mesiacov každý tretí týždeň chorí. Keď mala Karolínka 5 mesiacov, išla do nemocnice s tým, že veľmi kašľala, ale o 1,5 mesiaca sa tam znova vrátila, pre zápal priedušiek, a tam nakoniec malej dotori zistili v hodine 12,00 silný zápal stredného ucha, ktorý ak by sa nepodchytil, mohol vážne poškodiť sluch. a tak ešte v ten deň malá podstúpila operáciu uška, kde jej voperovali stipulu, aby sa jej vetralo uško. na čas to zabralo, ale stále sme boli chorí, a všetok zápal či už priedušiek alebo dýchacích ciest vrcholil zápalom stredného ucha a tak sme aspoň 1x do mesiaca chodili na prepichovanie alebo čistenie, kvapkali sme kvapky, dávali maste. nakoniec som sa rozhodla, že malej dám odstrániť nosnú mandľu, aj napriek tomu, že lekárka bola proti. a urobila som dobre. ušná popvedala,že ju má takú pveľkú, že je prerástla. a tak jej ju vybrali a odvtedy máme pokoj. ešte sme prešli očkovaním prevenarom, a vakcínou proti chrípke. teraz je malá 2 mesiace po mandliach a je zdravá. klop klop klop 😉

cairka
13. kvě 2008

ahojte. baby prosím poraďte. Malá celú noc preplakala, že ju bolí uško, ale teraz je v pohode, tak neviem, či ísť k dr. Keď jej stlačím za uškom, tak sa uhne, ale nerozplače sa, ale za obobma uškami má zväčšenú uzlinu. Tiež je chorá tak zhruba raz mesačne a k mudre chodíme ako na klavír, tak nechcem ísť zbytočne, ale zasa nechcem ani nič zanedbať 😅

junovka
13. kvě 2008

ja by som sla, uz len pre vlastny klud, aj koli tej uzline. 😉 Ak mas doma Burrowe kvapky, tak nakvapkaj do uska asi 2 x denne.

cairka
13. kvě 2008

boli sme a vraj zápal nemá, len mala mazu veľa, tak jej prečistila a vyšli sme do čakárne, že ju oblečiem, tak spustila krik, že bolí uško 😖 tak to nechápem, počkám do zajtra a ak neprejde, tak asi zbehneme poobede na pohotovosť. burow kvapky máme, tak jej kvapnem, dík za radu, dúfam, že zaberie

junovka
13. kvě 2008

ciarka, detto.Nas to iste trapilo pri Nelinke.Nam kazali viacraz do dna kvapkat do uska obyc.jedly olej, aby sa ten maz rozpustil, nakolko ho mala dost zatvrdnuty a to sposobovalo, ze sa chytala za usko a sem-tam si aj poplakala, nakolko ju to svrbelo.Takto som robila paru dni, medzitym rano a vecer som kvapla Burrowe kvapky po kvapky, vycistila som potom usko poriadne po kupeli a odvtedy mame pokoj/klop-klop/.Mozno tvoju to tiez svrbi, ale nevie ti to povedat, tak povie ze ju to boli 😉 Burrowe kvapky sa maju kvapkat max. dni a potom zacinaju mat ucinok. 😉

petule.h
13. kvě 2008

my byli v neděli na pohotovosti a taky zánět ucha a mazu taky dost, ale na píchání to nebylo, tak kapeme otobacit, zatím vždy nás to od píchání nezachránilo, nedali vám ten otobacit?

junovka
13. kvě 2008

chcela som napisat, ze sa maju kvapkat max.3 dni 😉 ....a Otobacit su ATB??

petule.h
14. kvě 2008

to jsou takové antibiotické kapky-myslím, ale okolo mě tady v ČR je dávají všem dětem na ORL, tak nevím...

najana
14. kvě 2008

ty nám dávali, i když byl starší kluk malý (to už bude 12 let, co začla marodit s ouškama)....ale je fakt, že párkrát se mi to podařilo rozkapat a zánět rozehnat.... a po prasknutí či po píchnutí dostával otosporin....tuším se to tak jmenovalo.....hrozně mi ale pomáhal olej s výtažkem z divizny 🙂 dalo se to koupit.... ale muselo to jít do ucha hned při rýmě... a nás taky dost často zánět přepadl ihned a rýma se spustila až třeba za 3 dny....prostě zkoušela jsem snad úplně všechno, co jsem kde načetla...

cairka
14. kvě 2008

baby, tak od včera od toho prečistenia bolo dobre a teraz zasa sa prebrala z poobedňajšého spánku, že ju bolí uško 😖 ja to nechápem, čo ju tam bolí, keď zápal nemá. tie burow kvapky dávame, večer asi zbehneme na tú pohotovosť, sila bude, ak bude mať službu tá dr. u ktorej sme boli včera. a chytá si aj uško rúčkou, ked plače ☹

zanetka82
14. kvě 2008

ahoj Cairka....myslím si že to asi zanět bude včera nešlo možná ještě nic vidět ale radší sní zajdi 😉 . my jsme měli zanět minuly tyden.Kubík dostal antibiotika a dobré....ale nam to v noci samo prasklo ☹ z velkym kravalem. tak hodně štěstí 🙂

junovka
15. kvě 2008

zanetka, aj zacinajuci zapal sa da zistit, nakolko v decembri Nely zistila.Nastastie sme to vcas podchytili 😉

radost
15. kvě 2008

Tak jsem si zakpoupila knihu První pomoc alternativní medicínou od pana Janči, kde o zánětu středního ucha stojí:
Při zánětu středního ucha stačí do vnějšího sluchovodu zasunout lístek KOPRETINY ŘIMBABY - a do hodiny je zánět definitivně zlikvidován. OVšem musí jít skutečně o zánět středního ucha, jinak si můžeme přivodit jiné potíže, neboť uši souvisejí s pohlavními orgány.
Při problémech s ušima nejasného původu můžeme bez obav použít šťávu z netřesku střešního nebo aloe arborescens. Trošku šťávy kapeme do ucha 2 3x denně.
Musíme zvýšit podávání zinku a vitaminu A.
Jinak tu je popsaná reflexní terapie, která pomáhá při zánětu středního ucha, ale to tu těžko popíšu.

nursik
autor
1. čer 2008

Ahoj, tak od pondělka máme rýmu bez teplot, odsávám jak divá, rýma už ustupovala a dneska jí prasklo jedno ouško 😢 . Naprosto bez nějakých příznaků, jen hůž v noci spala. Volala jsem do nemocnice jestli máme přijet a prý pokud nemá teploty tak ne, ale zítra s ní pojedu na ORL, aby jí to vyčistili. Už jsem z toho na palici ☹
Radost, no nevím jestli zrovna u tak malých dětí se ti podaří jim tam zasunout nějaký lístek 😖

lambrusco
13. čer 2008

Ahoj holky, tak jsem dneska koukala na net, hledala jsem cokoliv o zánětu středního ucha a objevila jsem tuto diskuzi. Koukám, že nejsem jediná, koho toto u svých ratolestí trápí... Náš Honzík (v úterý mu bude rok) měl v dubnu píchané pravé ouško - přišla jsem na to tak, že si občas na to ouško sahal a hlavně měl zvýšenou teplotu min. 14 dní. Když jsem mluvila s doktorkou, tak říkala, že to může být k zubům, ale bohužel nebylo a večer nás čekala cesta na ušní ambulanci. Tam mu to píchli, týden mu z toho tekl hnis, dostal anitibiotika a bylo to ok. Za necelé dva měsíce opět zvýšené teploty, opět sahání na ouško (jinak žádní příznaky - jedl, pil, hrál si...) no a opět cesta na ušní a píchané tentokrát levé ouško. No a dnes opět teploty, ale to už přes 38 st., tak jsme tam jeli a museli mu to levé píchnout znovu, protože mu z toho minule nic nevytékalo. Jenže teď bohužel mu z toho zase nic neteče. Takže doktor říkal, že je možné, že se to bude muset píchnout znovu a nebo udělat něco jiného... a to jsem se ho bohužel nezeptala co. Nevíte náhodou, co se v takovém případě dělá?! Díky moc za odpovědi 🙂

nursik
autor
13. čer 2008

Ahoj Lambrusco, tak to nějak nechápu. Doktor přeci musí uši vyšetřit a ucho se píchá, pokud je bubínek vyklenutý, tzn., že je tam zánět - tekutina, která se v uchu hromadí a tlačí na bubínek, který se vyklene. Pokud mu nic neteče, tak bubínek nemůže být vyklenutý a pak nechápu, proč ucho píchají 😖

lambrusco
13. čer 2008

Ahojky, ucho vyšetřil, bubínek je vyklenutý, ale nějak to nechce vytéct. Nechápu proč, před 14ti dny to právě taky nevyteklo a proto se to znovu objevilo. Mám strach, co bude následovat a nejvíc se bojím toho, aby dobře slyšel. Jinak říkal, že bysme měli možná uvažovat o Prevenaru (že nemáme čekat zázraky, že to nemusí vůbec pomoci, ale ta šance tam trošku i je, záleží kvůli čemu se ten zánět pořád dělá...). Takže až bude malej zdravej, tak ho nechám oočkovat. Nechtěla jsem ho, přišlo mi to zbytečný očkování, ale tak když vidím, že nás uši asi trápit budou, tak ho pro jistotu dám. Teď si přeju, aby mu to ouško vyteklo a měl klid. Ale to asi jen tak nebude... ☹

nursik
autor
13. čer 2008

Lambrusco, já bych s tím očkováním nebyla tak hrrr. Především byste měli znát původce těch zánětů, tzn. když vám ucho píchají, tak si vyžádej stěry a u dětský si vyžádej výtěr z nosu a krku. My jsme teď měly úplně banální rýmu a nakonec měla pneumokoka v nosu, takže jsme braly ATB. Teď nám ORL doporučil zvážit očkování, ale ještě předtím nabrat protilátky, takže fakt bych to neuspěchávala 😉 Ono totiž každé očkování navíc je dost velká zátěž pro organismus a je fakt, že Prevenarem se ty problémy vůbec nemusí vyřešit, protože když třeba záněty budou virového původu, tak je vám tohle očkování víš na co 😒

lambrusco
13. čer 2008

To máš naprostou pravdu, hodně jsem o Prevenaru četla, někteří doktoři ho doporučují, jiní zase ne... Tenhle doktor na ušním mi minule říkal, že není potřeba ho očkovat, že právě pneumokok se vyskytuje málo a tohle je převážně virového původu, na což ale Prevenar nepomáhá. Kdy prý oočkovat, tak třeba ve dvou třech letech jednou dávkou, když to dítě začně chodit do kolektivu dětí. Teď teda říkal, že kdyby se to ještě opakovalo, tak bysme o tom mohli přemýšlet, ale řešení to být nemusí. Každopádně o stěrech jsem přemýšlela, jen nevím, zda když řeknu doktorce, že chci udělat stěry, jestli je povinna je udělat. A taky nevím, jestli stěry z ucha dělá dětská doktorka nebo jen na ušním. Každopádně nám dal doktor OSPEN ATB, tak snad zaberou a Honzík bude mít klid 😒 Jinak ouško mu stále neteče a asi ani nepoteče. Takže nás bude čekat možná v neděli opět cesta na ušní, pokud mu nezmizí teploty. Teď jsem mu dala paralen čípek, tak snad mu ta teplota klesne.

najana
14. čer 2008

úplně bych to očkování nezatracovala, ale ten výtěr je děsně důležitej, hlavně kdy se dělá... pneumokok má totiž tu nevýhodu, že pokud jste léčení atb, tak on na ně nemusí reagovat (a nemusí se jednat o invazivní typ, na který je vakcína)... tím že ta atb ale užíváte, tak on se schová na jiné sliznici jinde v těle, a pak se zas objeví... no a to očkování má ten benfit navíc, že po něm typy, které nejsou ve vakcíně, začnou být citlivé na atb... toto nejen z imunologivkých studií, ale i z vlastní nedávné zkušenosti.... takže pokud vám dělají výtěry po atb dříve než za 3 týdny nebo při užívání atb...tak ten pneumokok může být mimo... atb mrňous dobral před 2 týdny, takže od pondělka za týden nejdřív půjdem na kontrolní výtěr... spáš ještě pár dní počkám... ale chápu, že to je při časté nemocnosti problém....

nursik
autor
14. čer 2008

Najano, odkud máš tyhle informace o kontrolních výtěrech? Většinou, když se dělá výtěr, tak se zjišťuje i citlivost na ATB, takže to doktoři nestřílí jen tak od boku.