Záněty uší z plavání kojenců. Jste na tom podobně?

werminka
15. říj 2008

Ahojte maminky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenost se záněty uší vaších zlatíček....a plavání kojenců......... my chodili plavat, teď malý dostal zánět do uší......... vyléčili jsme se z toho a doktorka nám teď plavání kvůli tomu moc nedoporučuje......... jste na tom některá podobně? Docela mě to mrzí, protože malému se plavání líbilo, ale zase mi to nestojí za to, aby se mu záněty uší vracely...... co si o tom myslíte vy?

romankav
17. říj 2008

Ahoj Werminka, jestli jste se na plavání kojenců potápěli, tak to asi na uši není moc dobré. Je ale fakt, že znám děti, které mají opakované záněty střed. ucha a bazén neviděly ani zdálky. A měl malý zánět zvukovodu nebo střed. ucha? Pokud zvukovodu, tak bych na plavání klidně chodila dál.
My chodíme na plavání a ptala jsem se naší instruktorky, jestli doporučuje očkování proti pneumokokovi (kvůli zánět. střed. ucha) a ta říkala, že záněty uší s bazénem nesouvisí a spíš nedoporučovala.

werminka
autor
17. říj 2008

ROMANKAV: děkuji za názor 🙂 No já už stejně bazén zrušila. Doktorka mi to nedoporučila a jak jsem volala na plavání, tak tam mi dali za pravdu, že by ta voda nemusela být zrovna pro ty uši dobrým.... takže už to mám vyřešeno. Ale díky moc