Zápal plic - pneumonie. Máte zkušenost?

kutcher
25. zář 2009

Ahojky maminky, mate nektera zkusenosti se zapalem plic u malych deti? Ja ma syna 14 mesicu a ted nam pneumonii nasli po tydnu v horeckach na RTG dostali jsme Augmentin duo dali jsme zatim 5 davek, ale prvni dve byly mensi nez mely byt, protoze k tomu byla vadna odmerka a my na to prisli az po 2. davce, tak snad horecka uz klesne ted mame za sebou 2 noci se ctyricitkama a ja uz jsem uplne zoufala, bojim se, ze to nezabere a ze o nej nakonec prijdu. kdyz ma paralen, tak je cilej a vypada ok, ale padne noc a ma teploty. Pustili nas do dom. pece, coz nepovazuji za dobry napad, takhle si s tim nevim rady a navic jsem sama nachrapana, takze jsem totalne vycerpana-nejsem slaboch, ale uz to fakt nevydrzim☹
aspon to zvraceni je o trochu lepsi. a neni divne, kdyz i pres Mucosolvan nic nevykaslava?

zuza.m
25. zář 2009

a to vas poslali z nemocky domov?? a prečo že sa mu stav zlepšuje alebo ako?? 😕 to sa mi zda dost čudne zapal pluc nieje žiadna sranda.osobne stym skusenost nemam naštastie ,ale už iste pripady poznam .kamoške maly dostal a išla snim k obvodnej a ta ju poslala samu domov že nech si ide zbalit veci a maleho jej zatial postraži radčej sama.a mucosolvan vam predpisali tam??lebo ten ma pisane že zahlienuje ,vytvara viac hlienov a to neviem či je vhodne pre zapale pluc ked ešte mimi nevie dobre vykašlavat.antibitika zaberaju až po par dnoch tak že vam držim palčeky a ak si nebudeš ista alebo sa bojiš o maleho určite zbehni na pohotovost nech sa staraju ,ved su tam na to, 😠 .držte sa.

kasis
26. zář 2009

Kutcher,vlani mi mal vtedy 20 mes. syn zapal pluc, potvrdene na RTG.Tiez sme neboli v nemocnici, mal jednostranny, vysoke teploty a tiez vracal. Na pohotovosti mu dokonca zle davkovanie ATB dali, iba na 7kg, takze teploty mu neklesali, tak znova na pohotovost a tam upravili davkovanie a do 48 hod bol bez teploty.Na kasel mal Ventolin sirup tusim a aj na pohotovosti mu nejaku tabletku dali, aby take zachvaty kasla nemal a aj domov sme dostali, len neviem uz, co to bolo,ale aspon sa vyspal v noci. Do 10 dni bol uz uplne v poriadku, nepapal mi mozno 4-5 dni,vela pil a sem tak trosku polievky zjedol, potom uz pomaly zacal.

kutcher
autor
26. zář 2009

zuza.m: ano poslali nas domu s tim, ze nepotrebuje kyslik, tak ze to zvladneme, to je s prominutim o pres hubu, spatne se mu dycha, vecer uplne sipal! Mamky pritel je ortoped a byl strasne nastvany, ze nas tam nenechali, mame nalez v pravo i v levo - nestejnorody! Mucosolvan pisou proto, ze vytvari hlen, ktery vsechny bakterie zabali a odvede ven z plic.
kasis: koukam, taky jste to nemeli lehky, ale zapal muze trvat i pres mesic, tak aspon ze vam to vyslo tak rychle. Ted nam Dr. rekl, ze mame zdvojnasobit davky antb abychom dohnali ty ztraty, tak mel vecer 8x prujem, ale teploty trochu lepsi. Je to docela sila

zuza.m
26. zář 2009

no tak to je sila aby vas v takom vstave poslali domov.a stak malym mimčom.hlavne že pre detkovcov maju kopu miesta v nemockach .ja by som tam asi narobila krik ani by som domov neišla.že domov lebo nepotrebujete kyslik kde to žiješ preboha??

kutcher
autor
26. zář 2009

Priznavam, ze se mela taky sto chuti to tam vystrilet, ale, malej mel tak vysoky teploty, ze jsme radsi jeli bez kecu domu, aby byl aspon v teple, trvalo to 2,5 hodiny nez nas vysetrili a predepsali antb, a v nemocnicni lekarne jsme stali 72 minut, nez nam dali leky - doktorka nam napsala jiz neexistujici lek a tak se s ni snazili spojit, aby jim rekla co muze a co ne a v jakem davkovani! V cesku pry nechaji jen 1 dite z 6 s pneumonii... ma se mu neco stat a budou o mne mluvit ve zpravach jako o silene matce, ktera postrilela pulku spitalu.

zuza.m
26. zář 2009

no to normalne ziram ,u nas je to celkom fajn.nezoberu si to dieta na zodpovednost a apson na 3dni si ho nechaju v nemocke.a to s hocičim ,teda neviem ako je to so zapalom pluc ale bola som v nemocke dva krat a stale tam maly ubytovane detičky bez mamičiek ,väčšinou romske a ked osm sa pytala čo im je tak povedala že su soplave,tak im ich vždy donesu a v nemocke ich daju do kopy a potom ich zase zdrave pustia.a stale dokola.ale idem tym vlastne to povedat že si ich tam nechaju aspon prve tri dni len so soplami nie s potvrdenym obojstranym zapalom pluc.a ešte ked vracia.my sme už len koly vracaniu ostali vnemocke 4dni ,dali mu na zavodnenie vyživu,tak sa teda držte ,inak ti fakt človek nepomože.ale je to ubohe.

kutcher
autor
26. zář 2009

No snad to bude ok, moc dekuji za starostlivost a vas zajem o nas, at se i vam dari😉