Zápal středního ucha - jak dlouho se nesmí plavat?

neyaa_cr
19. črc 2014

Prosim vas kolko dni po zapale stredneho ucha a pichani ouška je v pohode ist do bazenu? Dcere pichali ouško tak sa chcem poradit ze ako dlho se nesmi ist plavat. dekuji

lu777
19. črc 2014

@neyaa_cr no my jsme nebyli tak 2 týdny... mám bohužel zkušenost, že se to rádo vrací, takže jsem byla radši opatrnější...
jinak na problémy s ušima můžu vřele doporučit Audiron - jsou to kapky, dají se objednat online a kromě uší (potírala jsem i jako prevenci okolo ucha, za uchem apod. při sebemenší rýmě), tak je dobrý i na opary 😉

nessik
19. črc 2014

@lu777 chtěla bych se zeptat na ten audiron, jak se používá? Když začne třeba rýma, tak se kape preventivně do ucha nebo až pokud dítě bolí ouško? Moje děti občas bohužel mají zánět středního ucha, naštěstí ne nějak moc často, cca 1x do roka, ale je mi jich vždycky strašně líto a ráda bych tomu pro příště předešla.

lu777
19. črc 2014

@nessik potírá se před a za uchem a okolo, na uzlinách... a může se dát na ty tyčinky vatové do uší a tím vytřít (i preventivně)....
já jakmile je sebemenší rýma tak tohle praktikuju a máme tak o 3/4 potíží méně...
a super je MultiIMUN akut cucací tablety....

pokud se ucho zhoršuje tak dát Nurofen (i kdyby nebyla teplota, je i na zánět) a namočit utěrku a chladit... chvíli držím za uchem, pak pauza a zase atd.... a pořád mazat tím Audironem, x krát za den a na noc...
je to čínská medicína na homeopat. bázi takže před použitím řádně protřepat...

jinak ty potíže s ušima většinou ustoupí věkem když doroste ta trubice v uchu... což může být kdykoli mezi 4. a 7. rokem co tam slyším...

nessik
20. črc 2014

@lu777 děkuju, určitě to vyzkouším 🙂