Zastydlá rýma. Máte tip, jak na ni?

lenkazdenek
11. pro 2008

Maminky nemáte některí zkušenosti? Měly jsme rýmu jen jednou a to se jí normálně zpustila ,taď jí jen slyším a večer chrápe jako by měla ucpaný nos,zkoušela jsem odsávat a nic ,i když kýchá tak z ní nic nevylítne,jenom když pláče tak jí začne téct zu nosu. Zkoušela jsem i vincentku a nepomohla,teď dáváme nasivin 2 den a zatím taky žádný výsledek,nemáte njáký tip jak na to? PO kolika dnech by kapky měly zabrat? děkuji 🙂

lenkazdenek
autor
13. pro 2008

tak rýma se sice trošku spustila,ale padlo to i dolu takže máme rýmu a kašel ,takže v pondělí letím k dr aby jí poslechnul,asi to chuděra chytla od nás,já sem ležela od minulé soboty do čtvrtka ,manžel leží od středy,ty samé příznky,rýma,kašel,bolest v krku já navíc 3dny teploty 😒

breadfish
7. zář 2015

Určitě zvlhčovat vzduch, u starších dětí pomáhá napařování.
A pak mořská voda. Na tu já nedám dopustit. Dávám už i miminku kapky s mořskou vodou Quixx Baby. 🙂

shine2015
7. zář 2015

Kapat do nosu hodně často klidně po 45minutach......a zvlhcovat vzduch.....u starších děti nikoliv naparovani, ale urbanovy koupele (ruce a nohy do horké vody)
Naše holky když měly rýmu a to hnusnou, na pustila jsem jim lavor s horkou vodou, dala na ručníky do obyvaku a do lavoru blikající plavajici rybičky a hračky.....ruce si máchaly,měly červené a rýma se jim krasne spustila......s olynthem a zvlhcenym vzduchem měly dost brzy po ryme......

andreazz
8. bře 2016

Ahojky vsem. Jsem tu poprve a taky potrebuji radu. Nevim zda je to zastydla ryma. Muj rok a pul rocni chlapecek zacal chrcit z nosu od ctvrtka. A slysim v nose ze ma rymu ale nic netece. Pres den je v pohode ale jak si lehne chrape jako dospely. Zacala jsem davat

andreazz
8. bře 2016

Zacala jsem davat morskiu vodu ve spreji a odsavacka nic nebere a jsem z toho zoufala. Co ted cekat?

verena
8. bře 2016

Holky myslím, že jsem to tu v diskuzi nenašla, ale tohle téma jsem už četla mockrát a taky jsem se dočetla, že na rýmu, která nejde spustit, se mají použít vatové tamponky, namočit je do kapek do nosu, a dále zastrčit do nosu, co to jen jde, nemáme se toho bát, má zmizet skoro celý tamponek, a nahoře tím vytřít/polechtat to cosi v hlavě, kam ten tamponek dosáhne. Tak minulý týden si starší stěžoval, že má rýmu, ale nemůže smrkat, a bolí ho čelo. Tak jsem si na to vzpomněla a zkusili jsme to. Já, aby se nebál, tak na sobě. Z jedné dírky mi to fakt začalo téct, ani jsem nevěděla, že v sobě něco mám. Malému se rýma taky spustila. Je to za pá vteřin. Jen jsme to museli opakovat třeba dvakrát třikrát denně, než mu začala téct normálně. Určitě tu metodu zde najdete podrobněji, měl ji radit někomu doktor. Jinak dávám sinupret na ředění hlenu, to je taky asi důležité. Taky zde radili vytírat nos mateřským mlékem, kdo má tu možnost. A v nejhorším naše pediatrička předepisuje antibiotické kapky do nosu pamycon, aniž by to děcko chtěla vidět. Kdysi jsme se s rýmou mordovali asi měsíc a toto pro mě bylo zjevení...

hojda
8. bře 2016

Co Sinupret? Ten má spustit rýmu.