Závadné odsávačky na rýmu. Mám strach je použít

ikis
25. zář 2007

Ahoj maminky,co říkate tomu,že jediné odsávačky na rýmu co znám-hadičky od firmy GAMA zakoupené za 20Kč v lékarně-jsou závadné a zřejmě se budou stahovat z trhu?? to by se z toho jeden zbláznil 😝 Já je teda včera koupila,protože Radeček má rýmu a nějak mu pomoct musím a ten balónek je na nic 😒 na druhou stranu mám celkem strach to používat 😲

mikca
25. zář 2007

tak ted jsem poslouchala v rádii že se hadičkovka stahovat z trhu opravdu nebude, protože jde o zdravotnickou pomůcku a když má toto označení, tak ftaláty obsahovat může...že s tim odsáváma děcka to už ale zřejmně nikoho nezajímá, mám jí taky naštěstí jí nepoužíváme často...ale ted např to máme aktuální..no a co ted že??? no ucpaného ho nenechám.. ☹

claire
25. zář 2007

Holky, tu odsávačku používáte 10 sekund denně, když je rýma, ne? Jasně, je prokázané, že jsou ftaláty zdraví škodlivé - ale vadí to v hračkách, co děti cucají, a v nemocnicích třeba u pacientů, co jsou intubovaní, protože to mají dlouho... (ale používá se to dál, protože "přínos je vyšší než riziko, že jim ty ftaláty něco udělají").

mikca
25. zář 2007

no tak ftaláty jsou pěkné svinstvo ...ale souhlasím v podstatě s tebou claire, mě připadá že to spíš bude škodit mě, přeci jenom do té pusy to cpu já a malej to má jen v nosu...ale mě jen zaráží to, že fakt člověk by čekal že takové věci budou bezbečné a prd 😠

nikka.vo
25. zář 2007

holky...přesně jak píše claire (mimochodem, ahoj, ženo 😀 )

copak tu odsávačku vaše děcka cucaj, nebo já nevim... 😉

my všichni jsme cucaly takových ftalátových hraček... a je nám prd 😕

samozřejmě nekoupim hračku, když vim, že jsou v ní ftaláty, ale odsávačku?

kvůli tomu si rozhodně nebudu kupovat tu na vysavač a balonková je na prd... 😖

jde o pár vteřim, než vytáhnete nudloňe...tak nedělejme drámo, maminky 🤐 😵

alcatko.j
25. zář 2007

Nikino, ted sis sama podkopla zidli 😀 😀 😀

nikka.vo
25. zář 2007

Proč? Že mám hemzi? 😅 😀

nikka.vo
25. zář 2007

pardon: hemzy 😔

alcatko.j
25. zář 2007

jo, ze mas hemzy a je ti jedno, ze tvoje decko bude plny ftalatu 😝

nikka.vo
25. zář 2007

ale ho*no... Alčo, ty mě neser 😀

nepřekrucuj to, ty jedna .... 😎

jen se z těch ftalátů dělá kdo ví co...bylo to vždycky a bude to pořád

ale to je věc druhá
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ta první je, že tu odsávačku snad děti necucají, ne?

alcatko.j
25. zář 2007

Vole, co se rozcilujes, my ji mame taky a vcera jsem vesele odsavala nudle neline a pak malem aji sobe 😀 😀 😀

claire
25. zář 2007

Ty ftaláty jsou v hodně měkčených plastech - psalo se o botičkách do vody, pláštěnkách, samozřejmě hračkách ... a to uznejte, s tím děti přijdou do styku mnohem častěji a intenzivněji. Ta odsávačka je prostě nejlepší řešení toho problému, což se třeba u jiných věcí říct nedá.

Jo a ahoj Niko 🙂

hankah
25. zář 2007

holky, ptala jsem se na to MUDry, páč mi odsáváme celkem dost, a řekla mi, že je to v nosíku chvíli a že rozhodně víc dětem vadí, když mají plný noc než sryk s ftalátovou odsávačkou. a taky povídala, že si myslí, že se z toho dělá příliš velká bublina - takže my vesele odsáváme dál 😉

nikka.vo
25. zář 2007

a cucala to Neluša, necucala, to potom ty, viď? 😝 😀

Já se jako tolik nerozčílila, jen jsi třeba dala někomu brouka do hlavy, že třeba úmyslně kupuju svýmu dítěti ftalátový hračky 😲 😅

Ale co...založí se na to třeba téma 🤐 😀

Ježiš, já jsem držkatá.... 😒 😎

ikis
autor
25. zář 2007

Tak koukám,že se tady rozjela vášnivá debata 😀 Právě jsem vycucla další sopliky "závadnou odsávačkou" 😅 ,protože ať je to tak nebo tak,bylo to hotový fik,fik a zase je na chvilku klid 😵 na tu vysavačovou mašinku se ale stejně těším a doufám,že to ten nosík pořádně vyluxuje 😀

nikka.vo
25. zář 2007

ikis: Tak hlavně aby ten vysavač vytáhl jen ty soplíky.... 😀 😀 😀

kacka79
25. zář 2007

Ahojky, mymáme tu na vysavač a je to super.. malej u toho ani nepláče, je to děsná rychlovka. poprvé jem se bála a zkoušela to na sobě, ale super..

sokolka
25. zář 2007

Čauky tak to my teda taky vesele odsáváme klasickou hadičkovou odsávačkou a malej je taky v poho. Samozřejmě se přikláním k názoru nikka.vo že to stejně cucáme my a ne mrňata 😀

A přesně jak píše, my jsme to taky cucaly a jsme normální. Samozřejmě to dítěti nekoupim když vím, že to není pro něj dobré, ale kdyby jsme měly dělat vše co se kde píše tak s dětma nikam nechodíme, kupujeme jen bio potraviny a hračky pro jistotu nekupujem žádné 😀 😀