Závadné odsávačky na rýmu. Mám strach je použít

ikis
25. zář 2007

Ahoj maminky,co říkate tomu,že jediné odsávačky na rýmu co znám-hadičky od firmy GAMA zakoupené za 20Kč v lékarně-jsou závadné a zřejmě se budou stahovat z trhu?? to by se z toho jeden zbláznil 😝 Já je teda včera koupila,protože Radeček má rýmu a nějak mu pomoct musím a ten balónek je na nic 😒 na druhou stranu mám celkem strach to používat 😲

m.ajka
25. zář 2007

No, včera jsem potřebovala odsávat, ten balonek neumim používat, nebo stojí za prt a ty hadičky jsou špatný, teda závadný... tak jak těm miminům pomoc? Ani nevim jestli existujou ještě nějaký jiný.Nakonec jsem včera odsávala závadnýma, bohužel.. nějak to ven musí

ikis
autor
25. zář 2007

no právě...ještě jsem slyšela o odsávačce na vysavač,ale zdá se mi to dost drastický a ještě ten rambajs od vysavače 😕 ,ale maminy co to používají si to nemůžou vynachválit

m.ajka
25. zář 2007

jak to vypadá? A to jako na klasickej velkej vysavač? To si neumim představit.

andrysek2
25. zář 2007

ahojik holky jo to tez slysela to jedes ja to pouzivam ods malinka adelka ma 2a pul roku a jeste neumi poradne smrkat a jeste minuly tyden mela rymu a ja ji odsavala 😀

ene
25. zář 2007

Zase na druhou stranu, ti co to testovali, tvrdi, ze je s tou odsavackou tak kratky kontakt, ze to opravdu pro dite neni nebezpecne. Ale byt takove mnozstvi te latky obsazene ve hracce, tak uz je to nebezpecne, ale s hrackou se dite bude mazlit rozhodne vic 😅

andrysek2
25. zář 2007

ahoj ene ja si myslim ze mas pravdu ale je to des co chvili je neco zavadne pro male deti 😀

ikis
autor
25. zář 2007

já to taky neviděla,ale je to jako klasická odsávačka,ale napojíš ji na vysavač místo hadice a zapneš vysavač a odsaješ sopliky 😀 prý to je opravdu šetrný a ten tlak samozřejmě není tak velkej jako při luxovaní,no ještě aby,to by Radečkovi vysálo i mozeček 😅

m.ajka
25. zář 2007

nemáto odkaz kde takový závadný věci najdu? Vždycky jsem něco náhodou slyšela v telce.

m.ajka
25. zář 2007

to s tim vysavačem asi testovat nebudu, zdá se mi to dost drastický.

andrysek2
25. zář 2007

majka ja nemam takze ti nepomuzu 😖

terule
25. zář 2007

No já jsem dneska taky odsávala.....je to stejná odsavačka jako používaly naše mámy a zdá se mi, že mě to nijak nepoznamenalo....a když to malé pomůže.... 😉

majka07
25. zář 2007
m.ajka
25. zář 2007

takovou jsem ještě neviděla, ty ji máš?

ikis
autor
25. zář 2007

Tak právě jsem si tu odsávačku na vysavač objednala 😵 jen doufám,že to ve zdraví všichni přežijem 😀

dashak
25. zář 2007

ano, říkali to nedávno v televizi. Ale myslím, že se z trhu stahovat nebudou, protože to není určeno výhradně pro kojence.

My ji máme doma taky, ale už ji nepoužívám,protože jsem koupila na vysavač a ta je fakt k nezaplacení, mnohem příjemněji se používá a hlavně je účinnější

Zkusím najít ten link na vysílání ČT, kde o těch závadných odsávačkách mluvili

andrysek2
25. zář 2007

teda holky odsavacka na vysavac to slysim poprve to fakt byvaa 😲 😲

majka07
25. zář 2007

já ji nemám a zatím ani neplánuji. Máme balonkovou a tu hadicovou a zatím to nebylo potřeba, když má plný nosík, kápli jsme vincentku a bylo to ok, teď mi byl doporučený sprej, je to jednodušší aplikace a už jsme to jednou vyzkoušeli, nemohla v noci dýchat a zabralo to suprově

m.ajka
25. zář 2007

jaký sprej? Já mam jen vincentku a asi nezabírá

dashak
25. zář 2007

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/12.09.2007...

o odsávačce začínají mluvit na stopě 15:59

andrysek2
25. zář 2007

majka aha ja myslela ze ji mas my tez pouzivame jedine vincentku cela rodina 😀

dashak
25. zář 2007

Vincentku sprej máme taky, používáme každý den jako prevenci, ale pokud už je fakt rýma, mě měli v roce dokonce bronchitidu, tak to ničím jiným než odsávačkou na vysavač nedostanete ven, protože ta odsaje za pár vteřin i ty tuhé soplíky a zadní rýmu

zonja
25. zář 2007

babyvac na vysavač je vážně super. dáváme výkon vysavače na půl a ty nudličky jsou venku během pás sekund. a naopak si neumím představit vysávat tou závadnou, přeprat prcka a ještě k tomu cucat hnus 😝 to teda nevím, jak bychom zvládli.
na prvního kluka dřív ta odsávačka nebyla a dr nám doporučila udělat domácí odsavačku na vysavač z korku a hadičky na vzduchování rybiček a taky to splnilo očekávání, ta koupená, ale opravdu nemá chybu 😀
jinak z toho závadného bych si hlavu nedělala, neb je to opravdu jen krátký kontakt

dashak
25. zář 2007

http://www.pevnezdravi.cz/zbozi/baby-vac-detska...

tady je ještě levnější, nevím za kolik je ale poštovné.

Já ji objednávala tehdy jinde a i s poštovným mi to paní poslala po zaplacení převodem z účtu hned druhý den, protože jsem ji fakt surně potřebovala

majka07
25. zář 2007

physiomer baby nosní čistící sprej pro děti od 2 týdnů do 3 let. Ale o té odsávačce uvažujeme

dashak
25. zář 2007

http://www.usnehurky.cz/detail.php?zbozi=80981

takže já ji objednala v tomto internetovém obchodě, dodání je tam do 24h, což můžu potvrdit, že paní dodržela

ikis
autor
25. zář 2007

Tak jsem si ty zprávy poslechla a je to celkem síla 😲 opravdu v dnešní době aby se člověk bál všeho 😠

m.ajka
25. zář 2007

Taky si ji objednam, vypadá to zajímavě. Jinak mam ještě sprej humex, z mořský vody ale ještě jsem ho nezkoušela, máte ho někdo?

zonja
25. zář 2007

s tou bronchitidou můžu potvrdit. míša ji měl v půl roce a v nemocnici mi ho brali na nějakej stroj, kde mu strkali hadičku do krku nosem, aby ho odsáli a tak si myslím, že ta babyvac je opravdu šetrnější 😀

petraluk
25. zář 2007

Ahojky, já malýmu střákam do nosíku mořskou vodu Sterimar stojí to sice 170Kč, malekj u toho příšerně řve a le pomohlo nám to.Smí se používat i preventivně na zvlhčení sliznice, takže si myslim, že je to v pohodě. 🙂

johanda
25. zář 2007

Holky - k té odsávačce na vysavač. Uvažuju o koupi, ale malá se vysavače děsně bojí. Takže bychom museli mít vysavač v nějaké jiné místnosti, to asi nejde, co? 😒 Tu hadičkovou už nemůžeme používat, nejsem schopna se strefit do nosa, jak se prcek zmítá a řve.