Žloutenka trvá 11 dní. Není něco špatně?

pavlanatlinka
22. pro 2011

mám prosbu dcera má už 11 den žloutenku četla jsem že do 10 dne to přejde obličej u je tak nějak lepší ale očička má pořád strašně žlutý nevíte někdo co to znamená mám strach jestli není něco špatně

helulela
22. pro 2011

Hlavně neblázni, v porodnici určitě všechno ohlídají. Oční bělmo vždycky žloutne jako první, na kůži je to poznat až při vyšší hladině bilirubinu. "Odžloutávání" postupuje opačně, takže tohle je určitě normální. Na všechno, co tě trápí, se doktorů ptej, aby sis zbytečně nepřidělávala starosti. Ať se všechno spraví co nejdřív!

veruska007
22. pro 2011

Tak malej byl žlutej určitě celé šestinedělí a v pohodě, dr. to neřešila, jen říkala, že je teda žlutej 😉. Dávat na světlo, postupně to odezní. Prý se žloutne od hlavičky a tam to taky nejdéle trvá, než to zmizí.

kutcher
22. pro 2011

přsně tak, hlavně hodně světla...

adelka89
22. pro 2011

nase mala mela jeste nazloutle belmo ve 3 mesicich, neboj, bilirubin se dostava z telicka pomalu, hlavne aby se nezvysoval a pokud pozorujes, ze oblicej je uz lepsi neni se ceho bat 🙂

catherin89
22. pro 2011

Ahoj moje malá měla taky bělmo nažloutlé dlouho. Chce to jí hodně vystavovat u okna (odhrnout záclonu) denní světlo na to pomáhá, slunili jsme jí doma pořád. A kdyby se ti přece jen něco nezdálo tak pro klid duše ať Vám pediatr naměří bilirubin jestli je hodnota v normě. 🙂

miskadis
22. pro 2011

Naše malá byla žlutá skoro 3 týdny. Tak byla hodně u okna a pokaždý, když jsme byly u doktorky, tak nám měřila hodnotu bilirubinu, ta jí postupně klesala až pak to bylo ok. Takže se neboj, kdyžtak se poptej u doktora.

crca
22. pro 2011

Hol,ka byla o proti klukovi jak žluťásek do 2 měsíců,taky jí měli dlouho,na kontrolách nic dr.neříkala,slunili jsme se na stole ve vaničkách z kočárku,ale je pravda,že jsme konec dubna a to už to sluníčko svítí víc,te´d je to docela problém 😅 ,ale vše bude dobré neboj 😉 a jak tu psali holky,tak si klidně řekni dr. ať změří billirubin 😉

germaine
22. pro 2011

Neboj, měli jsme žloutenku víc jak dvě měsíce po porodu, ale nebyly to nijak hraniční hodnoty...bělmo jsme měli ještě ve 3m žlutější, takže klid.