Zvětšená nosní mandle a nedoslýchavost, máte zkušenost?

slegr71
4. bře 2014

Syn má zvětšenou nosní mandli a špatně slyší. Už jsme objednaní na operaci, ale až 28.3 tak mám docela strach, aby mu to nezůstalo. Problém pozoruji tak měsíc. Máte někdo zkušenosti?

petule12
4. bře 2014

máme to samé....zatím nemáme odoperováno......ale dr mi říkala, že to je "běžná dětská nemoc", že se nemusím bát, že to není trvalé poškození sluchu 😉

berenika39
4. bře 2014

@slegr71 určitě je to od toho. Petr to měl - a dost. Byla jsem nervozní. Opravdu to bylo markantní. Halvně ráno, neslyšel☹. Měl volnou tekutinu ve středouší, tu mu při odstranění mandle odsáli. Ta mandle - zvětšená - to způsobuje. Potom to úplně polevilo, byli jsme i na vyšetření sluchu a všechno už bylo ok. Nenechala bych to dlouho, Petr si díky tomu zafixoval i špatnou výslovnost některých hlásek a pka jsme to odbourávali na logo. Nezůstane mu to, ale pokud to už máte pořešené, nemusíš se bát. Oni pak určitě udělají kontrolní vyšetření sluchu. Neboj se.

slegr71
autor
4. bře 2014

@berenika39 Děkuji za odpověď. Já už jsem to právě chviličku pozorovala, ale manžel mi tvrdil,že to je jen tím, že si hraje a nevnímá mě. Ale teď je nemocný a tak to pozoruji víc. Jsem z toho taky právě nervozní. Hned jsem ho objednala do Modřan na odstranění plazmou, ale bohužel neměli volno dřív. I jsem říkala,že hůře slyší a tak mi řekli, že je to dobře že mu ji necháme vyndat.

berenika39
4. bře 2014

@slegr71 držím palce, uvidíš, že to bude potom nebe a dudy, nám to tedy moc pomohlo. taky jsme byli v modřanech. at to máte brzo za sebou.
Moje maminka je nesylšící, úplně, tak si umíš představit, jak jsem byla vyděšená, a bylo to tou mandlí.

rasha
4. bře 2014

Kamarádky kluk má přesně to samé,zvětšená mandlička tlačí na ouško a tím hůř slyší,také jdou na vyndání.. Mělo by se to spravit.My jsme měli taky zvětšenou mandli,ale se sluchem jsme problémy neměli a zlepšilo se to samo,tak nás zákrok minul.Bude to dobré,uvidíte 😉

1hoblinka
27. črc 2017

@slegr71 Dobrý den, mohu se zeptat na stav nyní? Syn 4 roky má to samé, neslyší, dle Dr. je to od mandle a je objednaný na vyndání. Bylo po operaci vidět zlepšení?

Děkuji moc

slegr71
autor
27. črc 2017

@1hoblinka Dobrý den. Ano po operaci se vše samo upravilo a slyší dobře.

bezejmenaaa
26. pro 2017

Jsme na tom take stejně☹ operaci oddaluji, zkousime homeo

1hoblinka
6. led 2018

Tak syn už to má 4 měsíce za sebou, okamžitě bylo poznat zlepšení, ale teď musíme ještě na gromety, má pořád zalehle uši a usazenou tekutinu, prý by bez gromet mohly srůst kůstky...

bezejmenaaa
14. led 2018

@1hoblinka nejspis nas operace take nemine, vam ty gromety nedelali soucasne s mandli?

1hoblinka
4. únor 2018

@bezejmenaaa nedělali, to zjistili až na kontrole po mandlích, že má ještě zalehle uši. ...