Zvětšené nosní mandle, máte zkušenost?

slegr71
20. led 2014

Dneska jsme byli na orl a máme zvětšené nosní mandle. (st. III) Paní doktorka by je hned vyndala. Ještě mu dělali výtěr znosu a krku. Tak doufám, že to půjde přeléčit. Nejsem zastáncem radikálních řešení bez toho, aniž by se vyzkoušelo něco jiného. Jinak máme vždy jen kašel a rýmu, ve 3,5letech jsme ještě neměli ATB, Jaké máte zkušenosti. A pokud jste šli na vyndání, píchali vám pak uši? Manžel si pamatuje jak mu je jako malému píchali několikrát. A bylo to právě po vyndaných mandlích. A kde jste v Praze, když tak byli? A byli jste tam spokojení?

rasha
20. led 2014

Problémy se záněty středního ucha jsou právě důsledkem zvětšené nosní mandle.My jsme ji měli taky od 3 let zvětšenou,neustálé rýmy,kašel,chrápání a mluvení přes nos...(uši naštěstí v pořádku).Hrozili nám také zákrokem.Na další kontrole se ale mandlička zmenšila a nemoci už nebyly tak časté,takže zákrok odložen.Nasaďte probiotika,vitamíny na imunitu a vyčkejte.Já bych dítě do nemocnice hned nehnala 😉

homeopathy
20. led 2014

@slegr71 Pokud nemá Vaše dcerka či syn větší obtíže typu časté záněty středouší atd. (sama píšete, že trpí jen na rýmy a kašel), zcela určitě bych nález hned neřešila operativním zákrokem. To jen lékaři jsou hned se vším hotoví, protože se na danou situaci neumí podívat jinak... Osobně mám dobré zkušenosti s léčbou homeopatickou, která však není u všech malých pacientů se stejným problémem stejná. Je to individuální. Chápu správně, že jste z Prahy? Zkuste se obrátit na některého homeopata z registrovaných homeopatů u nás - http://www.homeopathy.cz/index.php/registrovani... Hodně štěstí a pevné zdraví celé Vaší rodině 🙂

slegr71
autor
21. led 2014

@rasha Já syna taky nechci hnát hned do nemocnice. Chci vyzkoušet ještě něco. Nemám ráda, když jsou doktoři hned se vším hotovi.

slegr71
autor
21. led 2014

@homeopathy Moc děkuji za odpověď. Určitě vyzkouším vše, aby nemusel hned do nemocnice.

mapurka
21. led 2014

mám stejnou zkušenost, synovi byla v 5 letech diagnostikována zvětšená nosní mandle navrženo vyndání. Vzhledem k tomu, že syn sice mívá často rýmu, ale žádné jiné obtíže nemá, domluvila jsem se s obvodní lékařkou, že zákrok nepodstoupíme. A můžu říct, že nyní v 9 letech jsem ráda, že jsme to nepodstoupili a mandle se sama zmenšuje. Ale jak říkám, kdyby měl nějaké výraznější obtíže, časté atb, záněty uší, asi bychom odstranit nechali.

slegr71
autor
21. led 2014

@mapurka Syn má vždy jen rýmu a kašel. ani atb., ani píchání ucha. Tak chci ještě vydržet a něco vyzkoušet.

tacuda
4. únor 2014

Nedávno jsem si prošla něčím podobným u syna 3,5 roku.po nástupu do školky kalamita,rýmy 3dny školka pak doma,v říjnu zánět ucha,šíleně chrápal,dýchal pusou,nedoléčený v listopadu znovu,na ORL už při pvním zánětu,že mandle musí ven.To jsem odmítla protože riziko ze zákroku je pro mně nepřijatelné a vím,že může znovu dorůst u syna známé 2x dorostla,trhání nemělo na nemocnost žádný vliv,u sousedky totéž malá 4roky stále nemocná.pročetla jsem všechny možné diskuse,nakonec jsem se rozhodla,ze školky ho vzít domů (to mi poradila i naše Mudra,že imunita u tak malého je nezralá a kolektiv 23dětí je fakt moc+nezodpovědné matky co dávají nemocné děti do Mš) . Nasadila jsem kapky lymfomyosot 3xdenně 5kapek,pak po využívání 14 dnů pauza(mají se využívat 3balení) + sirup s hlívou donald.Světe div se od 8.12.13,měl rýmu 3dny a od půlky prosince,bez zakašlání.Nechrápe,prostě jak rybička,nevím co z toho zabralo,ale po 5 měsících spíme.Dostala jsem sice výpověď,což mi paradoxně pomohlo, ze školky jsem ho na rok odhlásila 🙂 ,To dávkování lymfomyosotu by měl určit homeopat,já sem si to tak zkusila nadávkovat a asi Ok,za 14 dnů budem dobírat poslední kapičky.Jo taky nemocné návštěvy vyháním 😀 .Je to na dlouho,ale furt lepší než riskovat narkozu ,navíc od cca 7let se mandle sama zmenšuje a pak zaniká.Má na to vliv i anatomie,dítě může porůst (hlava)a ty poměry v dutinách se změní.Tak kdyby to pomohlo,budu ráda o mandlích sem vyčetla fakt kde co,můžu poslat i odkazy.To trhání se dost přeceňuje,ale někomu to i pomohlo.No,ale já ju prostě nedám.Držím palce 😉

tacuda
4. únor 2014

Ještě musím dodat,že vyšetření uší měl v pořádku a vyšetřoval mu mandli prstem a ještě při nemoci,když je každá mandle zvětšená,takže se doporučuje další vyšetření po nemoci,alespoň po 3 týdnech bez nemoci a možná bych zkusila i jiného ORL.Nám pak ve Zlíně v Baťovce doktor řekl úplně něco jiného,vždycky prý záleží na obtížích,které to způsobuje.Samozřejmě kdyby to malého nějak ohrožovalo na životě,tak je to na místě,ale to je na zvážení každého.U nás to tak naštěstí nebylo a chtěla jsem vyčerpat všechny možnosti,Atb jseme měli tak 1x za rok a uši nepíchali.Jinak pokud je nemocný léky normálně bere,homeopatika máme ,jako podpůrné.Některý Mudr.se s tím holt nepáře,tak zkuste ještě po nemoci další názor. 🙂

jadane
8. únor 2014

Tak já mám zkušenost s tím, že to pomohlo. Nejstarší syn vůbec nebýval nemocný, pak jednoho dne dostal kašel a kašlal rok. Když jsme se konečně dostali na ORL, tak už byl velký, ale trhání mandlí zvládl v pohodě. Od té doby máme klid 🙂 Byli jsme ve Všeobecný na Karláku

slegr71
autor
27. únor 2014

@tacuda
@tacuda
Děkuji za odpověd. Na konec musí ven, protože syn začal špatně slyšet a je to způsobené tou zvětšenou mandlí. Rozhodli jsme se jít do Modřan na plazmu. Je to sice drahý,ale je to prý to nejlepší v orl

tacuda
28. únor 2014

Ajaj, tak to držíme pěsti at jste brzo v pořádku.Drobečkovi hodně zdravíčka a úlevu a mamince pevné nervy 🙂

karis01
19. kvě 2018

Ahoj. My se teda uz 5let lecime cinskou medicinou. Homeo jsou fajn, taky jsme zkouseli, ale nezabrali tak rychle. Po 3dnech jsme videli zlepseni a to velke! a pak uz to slo rychle samo. Stejne jako chripky... Letos byli vsichni kolem nas nemocni a my nic. Jak to na nas slo, vzali jsme si "leky" a do 3h bylo vse pryc. A to nekecam. Kdybych to nemela vyzkousene na cele rodine...ani bych to sem nepsala
Rada poslu kontakt na "doktorku" 🙂

therenka
28. kvě 2018

@karis01 můžu poprosit kontakt na tu doktorku? Díky

zdenkasku
28. lis 2018

@karis01 dobry den mohla bych vas take poprosit o kontakt na doktorku kvuli zvetsene mandli dekuji moc