Zvracení u dítěte, má hroznou žízeň. Poraďte

mmonikass
10. bře 2015

Ahojte, moje 4,5letá dcerka ve 2h ráno začala zvracet. V 6h ráno jsem ji dala trochu oslazený černý čaj-studený po lžičkách a v rozestupu 5min,vše vyzvracela. Zvracela i úplně žlutou tekutinu-přisuzuji to k žaludečním šťávám. Pak jsem ji dala v 9h po lžičkách Coca-Colu vychlazenou a ta byla v zápětí také vyzvracena,pak jsem ji zkusila dát studenou vodu a to šlo hned. Takže prosím poraďte,kdy začít plašit,mám takový pocit že správná doba je teď.. Nechala jsem u postele hrnek s černým čajem a vypila ho naráz do půlky a usnula,měla hroznou žízeň...spí už cca 20min a žádné zvracení.

mandala
10. bře 2015

No, kdyby zvracela ještě odpoledne, tak bych s ní radši ještě zajela, dokud se ordinuje. Zkus čípky proti zvracení.

anehap
10. bře 2015

Ahoj, moje stejně stará dcerka měla to stejné před 2 týdny(donesla ze školky 😝 ), měla i průjem,postupně jsme se vystřídali celá rodina. U dr. jsme nakonec nebyli, konzultovala jsem to s ní mailem, ale dcerka zvracela 2 dny a to už nás dr. chtěla poslat na kapačky - naštěstí se to potom lepšilo. Důležitý je dávat pití opravdu po lžičkách, ne pít naráz, určitě dávek Kulíška - taky po lžičkách a ať je chlazený, ať malá hodně odpočívá, spí....a pokud by to vypila, dobrá je i Smecta 😉 Drž se a ať je malé líp 😵

p_etula
10. bře 2015

U nás jako poslední záchrana, když netolerují tekutiny ani po lžičkách, funguje cucat kostky ledu, dělala jsem i led z vybublané coca coly, ale tu mi moc děti nechtějí a ani doktorka moc nedoporučovala. Jinak dr. mi říkala, že takto staré dítě vydrží den než by bylo dehydrované, ale asi je to i trochu individuální.. Naštěstí nám to většinou trvalo půl dne. Přeji ať je brzy lépe 😊

anjelita
10. bře 2015

Caj drazdi zaludek, coca cola je pro telo jed (nepletme si to s lekarnickou kolou ktera nema s dnesni kolou uz vubec nic spolecneho). Nejlepsi je nepozrit nic, protoze zaludek se sam nejlepe opravi kdyz nemusi travit. Zluta tekutina jsou zaludecni stavy.

adypro
10. bře 2015

S něčím podobným akorát u 16 měsíční dcery jsme byli před týdnem dvakrát na pohotovosti, důrazně nás upozorňovali, že rozhodně nedávat Colu, že to víc ublíží než pomůže, Colu ani pro dospělé proti zvracení. Dali nám čípek na zastavení zvracení, dceři jsme dávali po lžičkách slabý černý čaj oslazený glukopurem a také Vodníčka nebo Kulíška (rehed. roztok), ale ten moc nechtěla. Naštěstí se to zvládlo bez kapaček, ale byly to nervy.

beruska24.9.
10. bře 2015

Zkus ochladit žaludek zevně. Balím sáček mražené zeleniny do utěrky a přiložím na žaludek. Pomáhá jej to zklidnit. Rada od Dr. z nemocnice.

slunicqqo
10. bře 2015

jo žaludek taky chladíme zvenku mokrou hadrou , zrovna dneska dcera taky zvracela, ale odpol jen jednou, ve školce to měli všichni zas něco lítá. Já první hodinu po prvním zvracení se snažím nedávat vůbec napít, at se to trochu uklidní pak po lžičkách, je to ale boj, každou chvíli chce pít. Na zvracení jsou dobrá homeopatika ipeca 9ch, zrovna dneska jsme dávali, colu mi nechce, prý pomáhá pomerančová šťáva, ale to jsem ještě nezkoušela. Pokud by se přidal třeba i průjem, tak bych už plašila, jednou začla dcera zvracet přesně o půlnoci a lítalo to z ní horem , spodem, ráno jsme byli u dr. píchla jí nějakou injekci aby se jí to zklidnilo, bohužel jsme ale skončili na kapačkách, měla rotaviry. chytli jsme to pak všichni, dospělí to naštěstí měli jen jeden den, ona byla chuděrka v nemocnici týden. neudržela v sobě vůbec nic, pokud nezvrací třeba každých 10 minut a bude po kouskách pít, tak to nebude tak zlé

lajla
10. bře 2015

my skoncili na kapakach...poznas zda je dehydrovana..u ditete to je extremne rychle pozor na to

nicebebe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alyssa.anna
27. únor 2017

U nás taktéž, ráno jí v 7 hodin ráno ze spaní probudilo zvracení. No a pak už neudržela ani vodu po lžičkách tak v 9 jsme byly už na pohotovosti (do té doby zvracela 9x). Dr. doporučila čtvrtku Kinedrylu, černý dětský čaj slazený glukopurem a kdyby se přidal průjem tak nějaký pytlíčky. Dala jsem na lžičku kinedryl, a pak jsme dávaly po cca 10 - 15 minutách 3 lžičky toho studeného čaje. Klidový režim. odpoledne měla už hlad tak jsme začaly vždy po jedno piškotu, k večeru snědla už 3 kukuřičné knekebroty a čaj jsem jí dávala už po 70ml. Často škytala ale jinak to už bylo docela OK. Na noc jsem jí pro jistotu dala ještě čtvrtku Kinedrylu a ráno už v pořádku. Manžel měl také tu jednodenní střevní chřipku (průjem, malátnost a bolest kloubů). Přišel s tím v pátek v poledne, u dcery se to projevilo v neděli ráno. Prý je to nějaká forma rotavirů která se u každého projevuje jinak. Někdy zvrací. někdo má průjem, někdo obojí.

alyssa.anna
27. únor 2017

@slunicqqo Mohla bych se prosím zeptat, ta Ipeca to je IPECACUANHA GRA 4GM CH9 ? A pokud ano, jaké je prosím dávkování?
Díky moc 🙂

michalka1234
1. bře 2017

není to muj přispěvek : ale třeba pomuže 4 letý syn při střevní chřipce zvracel 18 hodin. Studené nápoje a cucání kostky ledu dle doporučení lékaře neměli žádný výsledek. Pak mi známá řekla, že jí lékařka pro dítě doporučila dát kousek kynedrilu. Ten doma nemám, tak jsem mu dala vycucat 2 tabletky Cocculine, homeopatika proti zvracení a autě. Pomohlo to jako mávnutím kouzelného proutku. 15 minut po vycucání jsem mu dala trošku napít minerálky a zvracení se nevrátilo. Třeba někomu taky pomůže. přispěvek Moniky h

dasadid
7. srp 2017

Hm to teď máme zas my, dík za všechny informace....

verunelka
7. srp 2017

Dcery 4 a 1 rok zvracely a pomohl cerny čaj s glukopurem, z lednice ...nedávat hlavně bublinky ...4 leta zvracela snad 30 krat, hrůza

dasadid
16. srp 2017

holky u nás nejlíp u 5lete pomohlo cucat kostky ledu. Teď mám v mrazáku kuličky ledu z černého čaje do foroty...

alyssa.anna
18. srp 2017

Přidávám novou zkušenost. Prvně nám výborně zabral Kynedril a černý čaj po lžičkách (dcera zvracela asi 7 hodin). Teď nedávno měla 4 letá dcera střevní chřipku a zvracela a průjmovala skoro týden. 2x jsme byly u doktorky, pak už v nemocnici na vyšestření. Neudržela chudák skoro nic, byla šíleně slaboučká a zhubla skoro o 2 kila. Díky mému obrovskému úsilí nutit jí pít (pouze studenou vodu, nic jiného nechtěla) jsme neskončily v nemocnici s dehydratací, Nezabralo vůbec nic, ani kinedril, živočišné uhlí jí zvedalo žaludek samo o sobě, stejně jako sieupy. Jen přísná suchá dieta, odpočívat a hodně hodně pít, protože velká část z toho šla ven. Bylo to peklo, ale zvládly jsme to. Potom jsem nasadila probiotika a hodně vlákniny a zažívání se dalo dohromady, ale trvalo to. Teď "už" máme nabraných zase aspoň 0,7kg (jsou to 3 týdny co to dcerka prodělala). Všem maminkám moc držím palce!