Zvracení z rýmy. Jak s tím bojovat?

hanule05
3. dub 2011

Ahoj,
naše starší dcerka má opět rýmu, no a u nás rýma je teda strašnej boj. Ty první noci jsou fakt hrozný, protože vždycky z rýmy - z toho, jak jí nudličky tečou do krku, tak vždycky zvrací. Špatně spí, probrečí skoro celou noc a párkrát za noc si "ublinkne" a někdy jí to ani nezbudí. Tak mám strach, aby to nevdechla.

Taky to tak někdo máte, jak se s tím dá bojovat? Dávám jí víc pod hlavu, ale ona z těch polštářů zklouzne a spí dole, takže to je nanic.

musko
4. dub 2011

hani - s rýmou bojujeme často, takže mám bohaté skúsenosti
1) Sinupret - kvapky - riedia hlieny, sú bylinkové, dávkovanie na krabičke, bez predpisu
2) Nasivin sprej do nosa
3) na noc Stoptussin sirup
3) Solux alebo biolampa - 3x denne 10 min
4) zvlhčovať vzduch
5) dbať,aby dieťa dosť pilo
6) a ak to neustupuje - Aerius sirup - ten je už na predpis
Podlož na posteli kde spí nohy postele pri hlave knižkami - z toho neskĺzne

zevina
4. dub 2011

@hanule05 starší nám z rýmy takhle blindí odmalinka 😒 je to nepříjemné, ale na druhou stranu, mudra mi kdysi říkala, že když je těch hlenů hodně, je lepší, že se jich tělíčko zbaví i touhle cestou...

taky dáváme polštář výš, stříkáme do nosu vincentku nebo mořskou vodu, osvědčil se nám mazat hrudníček a záda průduškovým balzámem a do aromalampy eukalyptus pro lepší dýchání
no a přes den hodně pít a minimálně odpoledne a navečer omezit mléčné výrobky, aby ještě víc nezahleňovaly (zvláštní, že zrovna při rýmě má malý největší chuť na jogurt k večeři) taky čokoláda a bílé pečivo zahleňuje

na sinupret jsem slyšela samou chválu, zatím vyzkoušený nemám, ale nejspíš ho prubnem

esterka610
5. dub 2011

Hani, mě taky Kájina blindí při rýmě ale souhlasím se se zevinou, je to lepší než to polykat. Jestli máš možnost dát odpařovat Vincentku,třeba na topení , my topíme v krbovkách,tak dávám hrnec na kamna. Prsíčka a zádíčka mažu koalkou a nedávám mlíko a mléčné výrobky,hodně zahlenují. Taky je dobrý jitrocelový sirup na odhlenění.

Držím palce,at se toho brzy zbavíte! 😉

kutcher
5. dub 2011

Nám to vždycky zhoršovaly kapky na kašel, jak jsme je vysadili, hleny tak nestékaly, rýma se upravila a kašel se začal sám srovnávat!

tlap.ka
9. říj 2011

ahoj holky, tak Matěj 3,5 mi zvrací už týden, zvrací jen 1x denně a to v noci. Mudra taky říkala, že je to z rýmy,ale on přes den skoro žádnou rýmu nemá ☹ vlastně nám nic nedoporučila, prý to přejde a dala nám na žaludek Laktobacílky, teda vzorek. Dneska jsem začala zvracet a mít průjem já, tak si myslím, že to je spíš viroza a doufám, že už to bude dobrý!!! Matěj má hroznou chuť na jídlo a všechno možný, ale zatím jsem vyměkla až teď, když žadonil po sušenčičce, tak jsem mu dala jednu horalku, ty jsou suchý,

díky za tipy a ať vám děti nestonají 🙂