Zvýšená hladina cukru v krvi u batolete

zuzik24
1. dub 2011

Milé maminky, ráda bych věděla, jestli i někdy Vašim dětem vyšly tyto výsledky. Včera jsem byla s dcerkou na odběrech kvůli štítné žláze (mám poruchu št. žlázy a dr. chtěla mít jistotu, jestli ji Verunka nezdědila) a všechny výsledky vyšly dobře - kr. obraz, játra, ledviny a i tu štítku má v pořádku. Ale vyšla jí zvýšená hladina cukru v krvi. Nevím, jestli se tím znepokojovat nebo ne. Chtěla bych říct, že jsem jednou z matek, která dítku nedopřává tuny sladkostí a proto mě to zaráží. Jediné, co mě napadá je to, že pije pouze dětský granulovaný čaj. Jiný mi nechce, zkoušela jsem to stokrát - bez výsledku. Raději nebude pít vůbec než aby pila hořký čaj, byť ovocný nebo vodu. No a protože ráno před odběrem měla mít čaj, tak vypila 200ml toho sladkého čaje ☹(( Myslíte, že tohle může ovlivnit výsledky? Mám kolem sebe hodně maminek, co cpou děti bonbónkama, lízátkama a těmihle hnusy a s cukrem problémy nemají (nebo o tom neví...) a Verunka, která má jednou za uherskej rok lízátko má zvýšený cukr ☹ Děkuji moc za odpovědi.

latvia
1. dub 2011

@zuzik24 granulovany je sladka bomba, tieto hodnoty cukru by som vobec nebrala v uvahu, vysetrenie nemalo zmysel, mala mohla pit akurat vodu alebo caj bez cukru aby to malo vypovednu hodnotu

zuzu8655
22. únor 2014

@zuzik24 ahoj, chcem sa opytat, ako ste dopadli s tym cukrom. Mojej malej som merala rano cukor, tiez vypila predtym granulovany caj, asi 2dcl a mala vysoky

zuzik24
autor
22. únor 2014

@zuzu8655 Ahojky, nedělej si z toho hlavu, Verunce tenkrát brali krev ještě jednou, den předtím a ráno před odběrem pila jen hořký čaj a vodu a cukr měla v pohodě. Když jsem se o tom granulovaném čaji zmínila doktroce, říkala, že ten by se pít před odběrem rozhodně pít neměl (a ani jindy moc ne), že to hodně zkresluje výsledky.

romantika
22. únor 2014

@zuzik24 no videla bych to na ten cajik, to je sladky jak hrom a po vypiti ten cukr obvykle vyleti a spali se az za nejakou hodku.