Ekzém na noze - nevíte, co to je?

zutinka
10. čer 2018

Zdravím,nevite co to může být?Dítko to má na noze.

no_title
10. čer 2018

nejsem dr. ale u nás takhle vypadal ekzém. Svědí to?

zutinka
autor
10. čer 2018

@no_title moc to nedrbe.Tak bych řekla že ne.

ruzicka06
10. čer 2018

@zutinka Zajděte na kožní, tam vám to řeknou s jistotou, co to je. Je to nějaký ekzém bych řekla nebo vyrážka z něčeho.

zutinka
autor
10. čer 2018

@ruzicka06 zítra tam zajdu.Tak jsem se chtěla pozeptat zda někdo nevi😉

jitka0a
11. čer 2018

Řekla bych, že to bude ekzém. Nesnědlo dítko něco nového nebo jste nebyli v přírodě?

zutinka
autor
11. čer 2018

Jj je to ekzem.A nevím odkud jsme ho vzaly.

alemari
11. čer 2018

Jak dlouho to má?

no_title
12. čer 2018

@zutinka ekzém se nedá chytit, je to dáno imunitou. Zkuste koupat v delfínkovi od Eóne. Mě osobně na to pomáhá konopná mast, někomu obyčejné sádlo 😉

priefi
12. čer 2018

@zutinka vypada to na ekzem. Kolik je ditku a kdy to zacalo? Zkus namazat sudokremem

soncap
12. čer 2018

V jakém pracím prostředku perete? Nemůže to být alergie na prací prášek? Ono se to dost často podceňuje, maminky vyzkouší kde co a nakonec vymění prací prostředek za eko s certifikací a zlepšení je veliké......až úplné. Osoby s citlivou pokožkou mohou mít všelijaké reakce, od kožních po dýchací 🙂

zutinka
autor
12. čer 2018

@priefi ditku je 5.Dítko to mělo před 2lety.A pak až zas teď.

cheetah_
12. čer 2018

Má to i na druhém kotníku? Ekzém může být z kde čeho, ovšem náš si tahle udělal ekzém na kotnících ze sandálů s neoprenem. Po výměně sandálů a měsíčním mazání je to skoro pryč. (Nijak tím nevylučuji možnost potravinového ekzému, problému ze zapocení, kontaktního ekzému z čehokoli jiného, alergii na sluníčko, alergii na pyl a souvisejícího ekzému. Pokud je to asymetricky jen na jedné noze, spíš to bude něco z těch potravinových či vzdušných alergenů.) Pomáhá zinková mas a sudocrem - vysuší to a ekzém bledne.

jhoki
12. čer 2018

Přesně toto se mi dělá od knoflíků od kalhot, které jsou z niklu. Mám i na kožním potvrzenou kontaktní dermatitidu z niklu. Ale nevím, jestli to mohou mít i děti. Nikl je třeba i v pracích prášcích, ale ty mne vůbec nevadí.

zutinka
autor
12. čer 2018

Před 2 lety to neměla na kotníku,ale na rucickach. Boty má stejnou značku už třetím rokem.Trosku to má i na druhé noze.Ale není to tak hrozné jak náhle viz foto.Nemuze to být že spojení?A že by Boty?Sandále?

jhoki
12. čer 2018

@zutinka Mě to dost svědí, pokud mám reakci. Určitě bych někam zašla. Připadá mi to jako alergická reakce na něco....