10,5 měsíce-neleze, nesedí, nestaví se-vzájemná podpora

zana21
14. led 2014

Ahoj, hledám maminky se stejným problémem. Moje 10,5 měsíční dcera se pouze plazí (začala s ukončeným 9. měsícem), poslední 2 týdny se par krát za den dostane na kolínka, trochu zapéruje, ale neleze. Ani nesedí a nestaví se. Dr nás poslal na rehabilitaci,zatím necvičíme, dcera po první konzultaci onemocněla a do dnešního dne bere antibiotika, tak že máme nakázaný klidový režim. Tlak od okolí už začíná být velký. Tchyně teď přišla s tím, že bychom ji měli nechat vyšetřit i na neurologii, že už je hodně opožděná. Moje rodina se mě snaží uklidnit, že je pouze línější. Pokud tu někdo je, mohly bychom se vzájemně podpořit. Děti z mého okolí už začínají obcházet nábytek. Tak hledám podporu tady, snad se někdo najde 🙂

mnaulink
16. led 2014

@mnaulink Určitě bych chtěla doporučení od praktické, tím se nic nezkazí. A jestli jde o můj osobní názor...každá Dr je jiná, někdo je opatrnější a radši posílá preventivně, někdo to nechává přírodě, jak jsem už psala, na nic bych nečekala, popř. bych změnila Dr. a šla k někomu osvědčenému..

hellene1
13. zář 2016

@zana21 Ahoj, je to sice už dlouhá doba, co jsi sem psala, ale jsem teď v podobné situaci jako tenkrát ty a tak tu hledám rady i podporu a našla jsem tuto diskuzi... 🙂 Chtěla bych se zeptat, jak to s vámi pak dopadlo? 🙂 Jestli jste cvičili a jak brzo se dcera všechno naučila? 🙂 Já mám syna 10m a už asi 3 týdny cvičíme cviky od naší rehabilitační (pediatr nás poslal na RHB kvůli tomu, že syn se zatím ani neplazí, neleze, není na čtyřech, nesedí). Jsem z toho už dost zoufalá a mám pocit, že všechny ostatní děti stejného věku kolem nás už pomalu chodí a ten náš lenoch vůbec nic. Nejhorší je moje babička, která do mě a manžela neustále něco reje a nutí a pořád to hrozně řeší a tím mě ještě víc deptá...

kimby
4. pro 2016

@hellene1 má neteř je na tom zcela stejně (tedy nyní je ji 10měs) a jen leží, neplazí se, nesedí, neleze atd. Chodí už 2měsíce na neurologii a Vojtovku. Pokroky dělá, i když velmi velmi pomalu.