10letá dcera trpí častými bolestmi hlavy

vrtelka
4. pro 2013

Mám 10.letou dceru ,která trpí častymi bolestmi hlavy .Už jsme byli na vyšetření očí ,rengenu hlavy a na rozboru krve a nic se nenašlo žádná příčina.Chodí ze školi z bolestí hlavy snad co druhy den a musí si vzít brufen,aby se ji ulevilo .neměliste někdo takovy problém,už nevím jak ji pomoct.

pavlinaoo
4. pro 2013

@vrtelka měla, tak od 12 let do 24 let určitě. Migréna způsobená asi od krční páteře. Rehabilitace a tak stejně moc nepomohly. Ale je fajn, aby znala a cvičila cviky na krční páteř, ale nejvíc pomohlo, když jsem přestala nosit batoh na zádech (taška na rameno to samé) - prostě velká námaha na trapézy..a pokud můžeš, tak ji dopřej masaž třeba jednou za 14dní...Nevím, jestli to má od páteře, ale je to dost časté. Bolesti hlavy jsou šílené...☹

vrtelka
autor
4. pro 2013

Od páteře to právě nemá to nás taky napadlo,ale doktorka ji prohlížela a říkala,že má krční páteř v pořádku. ☹

ivular
4. pro 2013

@vrtelka A vyšetření CT jste absolvovaly?

pisisvori
4. pro 2013

@vrtelka a má dostatečný pitný režim?

uztotakbude
4. pro 2013

CT, pití, neurologie (migrény), rehabilitace (páteř).

fifina86
4. pro 2013

@pavlinaoo mě kolem 12. roku začala bolet taky hlava a bylo to velmi časné a úmorné ... nakonec paní doktorka na neurologii přišla s teorií, že to může být vlivem hormonálních změn a mého růstu a dostala jsem nějaké kapičky na "roztažení cév", brala jsem to nějakou dobu v určitých intervalech a pomohlo to ..

katzi
4. pro 2013

@vrtelka taky mě bolívala hlava v tomto věku. Můj děda uměl vyhledávat geopatogenní zóny a zjistil, že mám postel na geopatogenní zóně. Naši mi ji přestěhovali a zlepšilo se to. Tak třeba zkusit jestli ji bolí hlava i když spí jinde v bytě.

kopretina77
4. pro 2013

věku jsem mívala migrény,které po nějaké době skončily,ale vrátily se po prvním porodu,a pak v dalším těhotenství,vlastné pokračují do dnes.Nejhorší je,že léky mě nepomohou,protože u toho zvracím a mám průjem,no prostě děs.

vrtelka
autor
5. pro 2013

Zatím nezvracíme ani nemáme průjem,ale hlava ji začala bolet snad ,už v první třídě ,ale to bylo jen ojediněle,ale poslední dobou je to třikrát do tydne i o víkendu tak asi školou to nebude .Uvidíme co nám řeknou na neurologii doktorka říkala,že nás obědná.

javva
23. pro 2013

každé ráno před snídaní si vypít jednu sklenici tmavého hrozného vína. Takový džus stojí draze ale za několik měsíců bolest zmizí. To někdy dávno doporučil lékař mé matce jako malé dívce a to pomohlo. Ale šťáva má být 100%

jetynka
13. led 2014

@vrtelka To je zajímavé, že jí nic nenašli. A co její krevní tlak?Nemá ho kolísavý?Že by měla výkyvy, extrémně nízký a pak by se jí zvýšil. Ještě mě třeba napadlo neroste ti dcerka moc rychle?Že do té první třídy mohla být malinká a teď se do těch 10ti let hodně vytáhnout?Mě bolela hlava hlavně když jsem málo pila nebo pila přeslazené nápoje. Na neurologii jste byli na EEG vyšetření apod.?

vrtelka
autor
13. led 2014

Ano na neurologii chodíme před vánocemi dostala peliciclin,že měla v krvi mírně zvyšeného streptokoka,ale nezabralo to dnes šla do školy stím,že jí bolí hlava a chtěla brufen tak jsem ji ošidila magnezkem,že je to slabší brufen .Nevím jestli to není tak trocchu i ní psichického původu ,narodil se nám syn a mám pocit,že tak trochu žárlí,protože to není jen hlava hned je to bolest břicha pak ji hrozně svědí přirození a jdem k doktorce dostane mastičku ani ji nepoužije a do druhého dne je to pryč.Když neuspěla tak přišla o tydne z bolesti břicha ,už mám pocit,že je hipochondr . ☹ .A jak se ji ve škole někdo silněji omylem dotkne,už řeší jestli tam nemá modřinu a není to zlomené a nemůže se chudinka ani hybat.Pravda je,že je extrémě hubená a dostat do ní jidlo je taky umění ani svačinu do školy nechce a ráno sní jogut a jde .Samozdřejmě ji tu svačinu do té tašky dám.

jenny.kay
13. led 2014

V jejím věku jsem měla to samé. Neustálé bolesti hlavy. Na rentgenu mi našli akorát nějaký polyp, který má prý většina lidí a ani o tom neví a že se to věkem vstřebá a ani to nemusí být příčina. U mě to byla asi kombinace více věcí: nošení těžké tašky na zádech a dojíždění do školy přes celé město, hrbení se u klavíru, zhoršovalo to nošení čelenky do vlasů a nejspíš opravdu i ty hormonální změny v těle. Trvalo to snad dva roky a pak jsem z toho vyrostla. Budu držet pěsti, ať to má dcerka odbyté rychleji a už jí to dá pokoj.

veronnovak
13. led 2014

Jako malá jsem taky trpívala hodně na bolest hlavy. Co si vzpomínám, tak přesně kolem 12ti let. Bylo to hlavně pro to, že jsem nedodržovala pitný režim, takže bych se nedivila, kdyby v tom u @vrtelka tomu také tak bylo. Ve škole v tomto věku se na pití moc nehledí, když i píšeš, že nechce svačiny. Co by taky mohlo hrát roli, zda ji někdo nešikanuje ve škole, jestli nemají nějakou špatnou partu ve třídě a holky pomlouvají...každá jsme si žabomyší války asi zažily taky🙂 Krční páteř a špatné sezení u počítače je další možnost, vysoký tlak také. Mohou v tom hrát roli i určité potraviny či hormonální výkyvy s dospíváním. Našla jsem dobrý článek na http://cs.medixa.org/priznaky/nejcastejsi-prici... , kde si myslím, že jsou dobře napsané příčiny bolestí hlavy. Přeji hodně štěstí🙂

jennyska
13. únor 2014

Ahoj @vrtelka @veronnovak @jenny.kay @jetynka @javva @kopretina77 @katzi @fifina86 @uztotakbude @pisisvori @pavlinaoo a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Bolest hlavy https://www.modrykonik.cz/bolest-hlavy/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s bolestmi hlavy (u vás nebo vašich dětí), pomůžete další spoustě maminek, které si tímto právě prochází a Vaše rady, tipy a recenze určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

vrtelka
autor
15. únor 2014

Tak jsme začali brát prášky na migrénu a vypadá,že bolest ustupuje. 🙂

javva
20. kvě 2014

každé ráno si dát sklenici 100% hroznovou šťávu (červenou!!!)