11měsíční syn špatně slyší? Nereaguje na jméno ani zvuky

vrtelka
3. bře 2014

Máme 11.měsíčního syna a mám pocit,že špatně slyší.Nereaguje na jméno,když na něj mluvím kouká se jinam,třeba,když sedí v postylce a já na něj mluvím vůbec nevnímá.Neumí žádné slova sem tam si zpívá nebo křičí.Zkoušela jsem,když seděl ve vaně a nevyděl mě bouchnout nafukovací balonek a vůbec se nepohnul 😔 .Myslíte,že to může byt,že špatně slyší nebo je flegmatik a jemu to jedno.Někdy mám ocit,že se otočí nebo spozorní a z teho vůbec nereaguje.

krystalka
3. bře 2014

@vrtelka - myslím, že s tím ti tady asi nikdo neporadí, být tebou bych zašla k dětské dr., aby se na něj podívala a případně vás poslala na vyšetření sluchu...jinak to asi nezjistíte....jinak dětská dr. na preventivních prohlídkách nezkoušela orientačně sluch? Většinou se to dělá, i když zrovna ta naše to nikdy nedělala, ale my máme babičku dětskou dr. v důchodu, takže si to pohlídala sama 😉

lamarika
3. bře 2014

@vrtelka z toho jak to popisuješ bych řekla, že špatně slyší ☹ Zajdi s ním za děckou ať ho vyšetří a případně vás pošle dál. Hodně štěstí a doufám, že se pletu!

vrtelka
autor
3. bře 2014

Zkoušela jednou se neotočil tak řekla,že ho něco zaujalo .Dnes to zkoušela a řekla,že se mu nechce otočit. ☹

tvarohacek
3. bře 2014

@vrtelka objednej tedy syna co nejdříve na orl nebo foniatrii, sluch je klíčovým předpokladem pro rozvoj řeči, myšlení...

vrtelka
autor
3. bře 2014

Na Foniatrii ,už jsem volala mám říct dětcké a obědnat ho do fakultky na vyšetření Bera. ☹

lilliaan
5. bře 2014

och, to mi je luto :( Ja by som tiez povedala, ze zle pocuje. Zvlastna doktorka, ze si neda na tom zalezat, aby synceka poriadne vysetrila. Urcite s nim chod do tej fakultky, drzim palce, nech bude vsetko dobre..

ladida.l
5. bře 2014

Nedělají někde u Vás vyšetření otoakustických emisí? Je pouze orientační, ale dokáže detekovat poruchu nad 30 DB. Na Beru se všude čeká několik měsíců. Zkus zavolat na ORL a zeptat se. Prošli jsme si něčím podobným. Syn nedoslýchá a navíc má vývojovou dysfázii, jeví je jako hluchý, ale on má spíš problém s tím porozumět řeči.

trulen
21. bře 2014

Nam dali hned v porodnici doporuceni na vysetreni sluchu novorozencu. Byli jsme tam uz po sestinedeli. Podle informacniho letaku je to od roku 2012 plosne povinne a detska Dr. hned chtela videt lekarskou zpravu. Nekterym kamaradkam delali vysetreni rovnou v porodnici. Tam by na pripadne poruchy meli prijit...

piskle89
7. kvě 2014

Správně by měla už porodnice dělat novorozenecký screening sluchu. Některé to ale bohužel nedělají :/ Každopádně většina pediatrů řekne, ať maminka "nehysterčí" a "že je jenom lenivý" atd. Pokud ale má maminka podezření, většinou to tak opravdu je. Určitě to nenechávejte být a jděte na vyšetření. Jděte si za svým. Pokud by tam opravdu byl problém. Čím dřív se na něho přijde, tím lépe. Můžete se pak rozhodnout jak dál (sluchadla, kochleární implantát, užívání znakového jazyka). Jen se opravdu "perte" za co nejbližší vyšetření.