12denní miminko má krev v pupíku, měly ji i vaše děti?

ajurka
15. bře 2014

Mam 12 denni miminko... pahyl uz nema asi 6 dnu.. dnes ma krev v pupiku... po utreni se zas objevy neni toho hodne, ale je tam.. volala sem na chirurgii a rekli mi ze pokud to je malo, ze to nevadi.. melo to vase miminko take.. mela bych s nim radeji zajet doktorce... nebo pockat do pondeli kdy s nim mam jot k obvodni? Dekuji

ajurka
autor
15. bře 2014

😕

zamilovanadonej
15. bře 2014

@ajurka Prosím tě vůbec na to nesahej a nic neutírej, jen zastříkni desinfekcí co máš na pupík. Udělá se strup a bude to v pohodě, hlavně nesahat a neutírat!!!

ajurka
autor
15. bře 2014

@zamilovanadonej mam na ten pupík líh

zamilovanadonej
15. bře 2014

@ajurka Tak buď stříkni jestli ho máš ve spreji, nebo opatrně očisti okolo strupu gázou, ale do ranky nesahej, ju? 🙂

ajurka
autor
15. bře 2014

@zamilovanadonej jinak to tedy nevadi.. stava se to?

zamilovanadonej
15. bře 2014

@ajurka Sem tam se to stane...mně se to stalo u dcerky, není to tragédie, hlavně nesahat, neotírat, a několik dní nemáčet ani při koupání. Jen hlídej, aby se tam utvořil normální strup, ne takový ten mokrý, to by bylo špatně.

vespinka
15. bře 2014

to se stává, pokud to vyloženě nekrvácí tak to žádná tragédie není. prostě se odloupnul strup a kůže pod ním není ještě zacelená. nepanikař, udržuj v čistotě, nesloupávej. pokud bude moc "suchý" a vypadá to, že se zase sloupne a kůže pod ním není ok, stříkni na to kapičku MM. Já to tak dělala a světe div se, dítě to přežilo a pupík má krásně zahojený. Hlavně hlídat, aby tam nebyla infekce, zanícení, mokvání. nepřelepovat, nechat dýchat.

speedygon
15. bře 2014

@ajurka měli jsme u Tomíka to samé, konzultovala sem s dr...doporučila kapat na ranku MM(i se o tom dočteš na netu) a během pár dnů to bylo krásně zhojené...a to jsem kápla jen párkrát...vyzkoušej, třeba pomůže 😉

jezevec
15. bře 2014

mala to mela taky, bylo ji asi 14-17 dni a denne malicko cerstve krve a ne ne se hojit, tak nas poslali na chiru, kde to "zastrikli ci vypalili", nevim jak to napsat, takovym sprejem-pudrem, na dva dny prelepili a byl pokoj....pupik ma krasny 😉

ajurka
autor
15. bře 2014

@vespinka
@speedygon MM - mateřské mléko?? 😨

speedygon
15. bře 2014

@ajurka jj...stačí jedna kapka...já odstříkla na lžičku a kapala kapátkem přímo na ranku....stačí fakt malilinko a dělá to zázraky 🙂

nissi
7. únor 2015

holky, malá má asi zanícený pupák. ☹ Nebo aspon na jeho okraji vždy najdu krustu krve. Když lihem vyčistím vnitřek, jak mi sestřičky ukazovaly, tak na vat. tyčince je jen otisk krve, jako nic hrozného. Mudr mi napsala framykoin - pro jistotu, kdyby to začalo moc krvácet. Zkusila jsem dnes to MM, jak tu píšete, uvidím, jestli budou zítra nějaké výsledky. Zdá se mi na jednom okraji, že to má zduřelé a uvnitř mi přijde, že má trochu ložisko hnisu. Můj muž ale říká, že to bude spíš kůže. Nejde tam moc dobře vidět. Tak nevím...