2 letá dcerka mě na jednom pysku rudý flek

simonceli
24. led 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo stejný problém? Dcerka má 2 roky a 3 měsíce a stále teda nosí ještě pleny ☹ (nějak se nám nedaří odplenkování) a na jednom ze stydkých pysků z venku se jí objevil rudý flek a kůži tam má takovou zvrásněnou. Vypadá to jako popálenina. Při tom druhou stranu má tak jak má být. Myslím, že to je nějaká opruzenina, ale nezabírá nám na to nic. Bepanthen, sudocream, rybilka, ondřejova mast byla ještě horší, na tu má nějakou alergickou reakci, měsíčková mast z justu jí pálila. K doktorovi jí nechceme tahat zatím, má z nich příšrný strach a dost vyvádí, ale asi nás to nemine. Poraďte, jestli s tím máte někdo nějakou zkušenost. A asi jí to není příjemné, když je bez pleny, tak si tam furt rejdí prstíkama. V noci k ní i vstávám, abych jí spící přebalila, aby nespala celou noc v jedné plínce.

lili777
24. led 2012

@simonceli Ja by som zašla k tomu lekárovi. alebo ešte Imazol krémpasta, nemajú u vás v lekárni? Dá sa kúpiť aj bez predpisu aspoň u nás určite. Je to aj na zapareniny, ktoré už spôsobujú aj nejaké tie plesne, baktérie. ale ja osobne by som išla asi k lekárke - pediatričke. A tá by usúdila čo s tým.

maria30
24. led 2012

@simonceli tiež by som ešte skúsila Imazol krém, ako píše @lili777

simonceli
autor
24. led 2012

@lili777
@maria30 Imazol mám doma, zkusím jí to namazat a jestli se to nezlepší do zítřka, tak určitě zajdeme. Ještě jsem přemýšlela nad framykoinem.

lili777
24. led 2012

@simonceli framykoin je už antibiotický, takže to by som určite konzultovala s lekárom. A možno ten by ti dal na to niečo úplne iné.

simonceli
autor
24. led 2012

@lili777 zkusím dnes ten imazol a zítra zajdeme. Bojím se, aby nás neposlala k dětskému gynekologovi, ti jsou hrozní necitové co jsem slyšela o těch u nás v okolí. A děti z toho pak mají doživotní trauma.

rora
24. led 2012

my sme mali tiez, vyzeralo to ako popaleniny, no hroza, tiez som skusala vsetky masticky a zabral az imazol, za 4 dni sme tam uz nemali nic,a este som malu prestala utierat s vlhcenymi obruskami, obzvlast tymi parfumovanymi! je to svinstvo, radsej castejsie pod cistu vodu oplachovat

anjelicek26
24. led 2012

@simonceli - zozen peruansky balzam, ten je na rany vo vlhkom prostredi, mne pomohol aj na hojenie vnutornej porodnej rany, ked nic nepomoze, tak toto ano.

mamkamarketa
24. led 2012

@simonceli neee na gyndu ne. ani k detsky bych ji nebrala. vem ji na kozni a urcite si rekni o ster,at presne vis co to je (bakterie,plisen..)

lili777
24. led 2012

@rora no tie vlhké utierky, to je úplná pravda. Keď sa malinká narodila, tak ja som ju často utierala mokrou plienkou. Namočila som do teplej vody a tak. Alebo rovno do umývadla pod čistú

simonceli
autor
24. led 2012

@rora vlhčený máme jen na ruce, to už nedělám, když toaletní papír a nebo pod vodu rovnou.
@anjelicek26 myslíš, že bych to sehnala v bylinkárně?
@mamkamarketa no ona má právě panickou hrůzu z doktorů, tak bych to chtěla zatím řešti bez nich. Ale kdyžtak budeme muset.

mamkamarketa
24. led 2012

@simonceli ja to chapu. kluk,kdyz (treba na uradech) vidi dlouhou chodbu s hodne dverma uz jeci a neda si to vymluvit,i kdyz je fakt,co je starsi je to lepsi 🙂
jenze si myslim,ze pokud to je zpusobeny nejakou bakterii mel by se fakt udelat ster a dat odpovidajici lecba.
takze pokud ji budes brat k dr, sla bych na kozni

anjelicek26
24. led 2012

@simonceli - mne to kamoska kupila v lekarni a poslala do UK a fakt to zabralo...

simonceli
autor
24. led 2012

@anjelicek26 zkusím to sehnat, to se bude asi doma neztratí a bude se to hodit vždycky
@mamkamarketa no já teď v první řadě zkusím ten imazol a když to nezabere, tak povalíme na kožní, ono je fakt, že by nás tam asi dr stejně poslal, navíc naše kožní je i na pohlavní choroby, tak by to mělo být ok

mamkamarketa
24. led 2012

@simonceli drzim palce 😉

simonceli
autor
24. led 2012