2 roční dítě má nafouknuté bříško

imzadi
3. led 2013

Ahoj vsem a prosim o radu. Muj dvoulety sen ma posledni tyden hrozne nafoukle brisko, presne jako somalske deti. Pres vanoce prodelal strevni chripku se zvracenim a prujmem, ale uz skoro tyden normalne ji i pije jako pred virozou. To brisko je ale porad nafoukle a tvrde. Stolice i vetry odchazi a kdyz mu to zmacknu, nijak nereaguje. Nemate nekdo zkusenost s necim podobnym?? Nase lekarka ma ted dovolenou...diky!

halit13
3. led 2013

ak má jeden doktor dovolenku - zastupuje druhý a potom existuje aj pohotovosť ...... takže asi tak, čo ak telo zadržiava napr. vodu lebo sa stalo niečo s ladvinami? neviem, ale takéto otázky ozaj nechápem .....

imzadi
autor
3. led 2013

@halit13 jen se ptam na podobnou zkusenost...normalne cura, nema teploty a nic ho neboli a navic mam doma dvoumesicni miminko tak ho nechci tahat nekam zbytecne...pokud nemas co rict, tak radsi nepis nic...dik😉

baru7
3. led 2013

@imzadi nemůže to být jen z toho, že se mu po viróze musí znormalizovat střevní flóra?

imzadi
autor
3. led 2013

@baru7 prave ze mi prijde divny ze to zaclo po te viroze...ale ma to poprve tak nemam zkusenost☹ diky

bamb27
3. led 2013

@imzadi po tej crevnej chripke si nasadila probiotika? ..lebo fakt moze mat tu crevnu floru rozhadzanu, aj napriek tomu ze ma vetry aj stolicu,,, a nemyslim si ze je nevyhnutne s takymto problemom ihned letiet k Dr. ta z prvej tiez neda diagnozu,max. posle na vysetrenia,, i ked neskor ak neprejde, isto by som sla,,

baru7
3. led 2013

@imzadi taky myslím, že pokud funguje peristaltika, odchází stolice i větry, není třeba panikařit 🙂 snad se to brzy srovná a malý bude úplně fit 😉

terezale
3. led 2013

Ahoj,
podle mě jen doznívá ta střevní viróza. Já to mívám podobně, taky jsem pak ještě dlouho nafouklá. Radila bych dávat stále trochu pozor na jídlo, tj. nemastit příliš, nedávat moc sladké a moc mléčných výrobků. Plus pokud nepoužíváte, určitě nasadit probiotika, ideálně v kombinaci s prebiotiky. Ta pomůžou urychlit rekonvalescenci. Pokud zvládne cucat bonbóny, tak je super Normatyl. Nebo sirup Hylak.

imzadi
autor
3. led 2013

@bamb27 dekuju! Odpoledne se pro ne chystam...prave ho nechci zatezovat nejakymi odbery kdyz by to mohlo byt "jen " toto...samo ze kdyz to nezmizi tak k doktorce vyrazime...

imzadi
autor
3. led 2013

@baru7
@terezale holky diky! 😵 uz jsem si pripadala jako mucici nastroj 😝 porad varim dietneji ale teda denne ma um a i pribinaka...tak pribinaka jeste vyloucim ale to um vyzaduje...

moon1979
3. led 2013

@imzadi
ak to trvá dlhšie ako týždeň išla by som k lekárovi ... dutina brušná je veľmi široký pojem, od banality až po vážne komplikácie, ja ťa nejdem strašiť a písať ti, čo všetko to môže byť, aj keď by sa vymenovať dalo, diagnostikovať cez net sa nedá, ale skús nasadiť probiotiká a niečo na báze espumisanu. ak nepomôže a neuvidíš zmenu k lepšiemu do 1 max 2 dní určite by som kontaktovala lekára ...

hape
3. led 2013

Přidávám mou zkušenost. Náš malý měl taky nafouklé bříško, byli jsme u Dr., udělala stěry z konečníku a zjistilo se, že má ve střevech nějakou bakterii. Doktorka nám nasadila probiotika a teď už má syn zase krásné bříško 🙂.
Nejdříve jsme měli Laktobacilky, ale ty vůbec nepomohly a poté nám dr. poradila, ať koupíme Biopron forte a tyto probiotika už zabraly.

imzadi
autor
3. led 2013

@moon1979 diky...mam doma lefax

@hape dekuju. Dneska nasadim ten hylak ci biopron a uvidim

baru7
3. led 2013

@hape
@imzadi biopron je super, mám ho vyzkoušený na sobě 🙂

senoble
3. led 2013

ahoj,aj mi sme tym presli,decka mali nafuknute brusiska,asi tyzden po crevnej sa este vyrgcali,bolo toho dost,dostavali probiotika bio-gaja,este ich beru a predlzila som im bezmliecnu dietu.Hylak je dobry,ale decka mi z neho maju zacpu,davam len ked je fakt treba.

7894
17. zář 2014

ma známa ma malého ma 2 týdni kakaa ale nemuze si prdnout us dva dni byla u dochtorky a pri cípky.ale ti ji nechte-ji dat v lekarne.ale v nemocnici mu to dávali a v pohodě.nevité co pomůže.