20měsíční syn má průjem, je to ještě ze zubů?

luciezesvetic
10. dub 2013

Ahoj, mám syna skoro 21m. Již 2 den má řidší kakaní 4–6 x denně. Při každém prdnutí z něj trošku vylitne. Normálně kaká 1–2× denně ne úplně tvrdé bobečky. Myslíte, že by to ještě mohlo být ze zubů? nic jiného mu není a nikdy nic takového neměl, když mu lezly zuby, tak nevím a hlavně, co pomůže, pže už má červenou prdelku, musím ho pokaždé omývat a větrat.Díky

llluckaaa
10. dub 2013

@luciezesvetic A je to opravdu průjem? Tekutá, jinak zapáchající stolice? Naše Kačka měla období kolem 1,5 roku, kdy kakala taky 6 až 7 krát denně a byla čilá a zdravá. Ani jsem nezkoumala, čím to je, prostě měla takové období, které pak přešlo.

luciezesvetic
autor
10. dub 2013

No při uprdnutí je to opravdu vodnaté,jinak řidší a asi to i více zapachá,protože jinak to necítím 🙂

helcenka
10. dub 2013

@luciezesvetic - syn měl střevní chřipku, nic jiného, než že při každém prdnutí se připokakal, mu nebylo. Trvalo to asi 3, 4 dny a pak dobrý. Uvař mu rýži s mrkví, ta staví. Kup mu nějaké laktobacily a nebo mu zkus koupit nápoj ORS 2000 od Hippu v lékárně (rýžovo-mrkvový odvat na průjem u kojenců a batolat). Zkus nějakou dietku, míň ovoce, vysadit jogurty...
Bude brzo v pohodě, uvidíš.
Prdelku namaž na noc kalciovkou nebo silnější vrstvou rybilky.
Když to nepřejde během dvou tří dnů, určitě zajdi k doktorce, udělá malýmu výtěr a vyloučí různé bakterie.

luciezesvetic
autor
10. dub 2013

Laktobacilky mám a jogurt jí každé ráno,tak mu ho zítra nedám a uvidím.Kdyžtak asi zavolám v pátek mudře

leeloo16
17. dub 2013

My máme zřejmě průjmy ze zoubků, ale i tak nedávám v těchto chvílích mléčné výrobky. Kamarádka mi posílala odkaz na článek o průjmech , http://www.malypacient.cz/pomuzeme/bezna-onemoc... , zatím vyčkávám, že se to upraví samo změnou stravy a bude to jen další zoubkový projev.
I když malinká byla u švagrové a neručím, že jí náhodou nedala na papkání něco,co jí běžně nedáváme 😒

helcenka
17. dub 2013

@luciezesvetic - tak jak jste dopadli?

luciezesvetic
autor
18. dub 2013

Byli jsme u dr v úterý a to už to měl skoro o.k. takže mu prohmatala břicho a koukla do krku,že to prý byla střevní viróza a 2 dny jsme nesměli dávat mléčné výrobky,což byl hukot.Malej je mlekofil :mrgreen:A nemám dávat jogurt na lačno k snídani,že by to mohlo působit projimavě.To je jediný,co mi snídá,takže taky pěkný.

helcenka
18. dub 2013

@luciezesvetic - to klidně mohla být střevní chřipka, nás taky občas zaskočí, ale mám to už zmáknutý, syn má jen průjem nebo řidší kakání a dcera zase jen blinká, no a já mám vždycky oboje... 😝 Stačí vždycky pár dní dieta, vysadit jogurty, ovoce a jíst spíš sušší věci a vždycky se to srovná.
S tím jogurtem, já myslím, že když je na to zvyklý ráno, a do této doby neměl žádný problém s kakáním, žádné průjmy, a když už je teď OK, tak mu ho můžeš klidně dát. Jestli to byla střevní viroza, tak ta je pryč a můžete se vrátit k normálnímu stravování. Kdyby měl problémy i v budoucnu, tak hold jídelníček nějak přizpůsobíte, ale jinak nevidím problém. Nevím jaké pijete mlíčko, ale jestli už pije normální, tak v tom bych spíš viděla problém, to působí projímavě (třeba u mě na 100%). A přidala bych do jídelníčku zákysy, ty upravují prostředí ve střevech.