2letá dcera si stěžuje na bolení hlavy, máte zkušenost?

knobloska
15. lis 2013

Ahoj maminky. Moje 2letá holčička si někdy stěžuje, že jí bolí hlava. Není nijak skleslá, nebrečí u toho, prostě sedí třeba u pohádky, najednou to řekne a kouká dál. Nebo to říká, když jedeme v autě. Prostě kdekoliv, není v tom žádný systém. Včera jsem to zmínila dr a prý to děti odkoukávají od dospělého, mám ji více pozorovat a objednat na očí. Objednaná je na prosinec a když ji pozoruji, všímám si i věcí, které s tím ani nesouvisí a já si je teď do souvislosti s tím dávám...však víte, jak to myslím.
Nemáte s tím některá zkušenosti? Děkuji.

ivular
15. lis 2013

@knobloska Kromě očního by bylo vhodné udělat i nějaké základní neurologické vyšetření. Je určitě možné, že si dcera vymýšlí, ale my máme dost nehezké neurologické problémy jak u mamky, tak u syna, takže bych raději oběhla ty doktory zbyteně, než si pak něco vyčítat 😝 Na tu neurologii je ale nutné mít žádanku od pediatra.

knobloska
autor
15. lis 2013

@ivular ano, neurologa absolvujeme po očním vyšetření.

killi
20. lis 2013

bolení hlavy může být i z nějaké alergie nebo intolerance na nějakou potravinu. Dcera to mívala taky. 😒

jennyska
13. únor 2014

Ahoj @killi @knobloska @ivular a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Bolest hlavy https://www.modrykonik.cz/bolest-hlavy/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s bolestmi hlavy (u vás nebo vašich dětí), pomůžete další spoustě maminek, které si tímto právě prochází a Vaše rady, tipy a recenze určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all