2letého syna bolí nohy, je to kvůli špatným kyčlím?

ketysha
7. dub 2013

Dobrý den chci se zeptat zda-li někdo nemá stejný problém s prckem-Malému zjistili v jeho 3 měsících špatné kyčle-dostali jsme dečku na 23hodin denně měl to zhruba do roka a ted jsou mu 2 roky...Doktor už nás nesleduje řekl,že máme přijít ve 4 letech..Moc na to už necvičíme,protože vždy když to zkouším tak se vzpírá..Snažím se při přebalování,když dělám srandu,ale stejně...Ted se objeviliy problémy jakmile si sedne na delší dobu na nočník,do nákupního košíku,posadíme na koně...když ho pak postavím na nohy začne sténat až plakat,že ho bolí nožičky..Nevím zda by mohlo jít o kyčle nebo o něco jiného..Pokud to není jen z přesezení...?Prosím podělte se o svou zkušenost než s tím poběžím k doktorovi..Děkuji

anushka111
8. dub 2013

Naši malou bolí nožičky asi tak od těch dvou let, vždycky se u ní jedná o období růstu nožiček. Většinou si na to stěžuje když leží nebo sedí, protože v těch chvílích je vklidu a víc si to uvědomuje, ta období jsou různě dlouhá cca od 14 dní do 2 měsíců. u hodně dětí je to bežné, ale ve vašem případě, bych si nechala kyčličky pro jistotu zkontrolovat 😉

hojda
8. dub 2013

Při tom růstu to prý většinou bolí v noci, tak nevím.

monalis
9. dub 2013

@ketysha Raději bych zašla k lékaři. Mohou to být kyčle. Jinak také růst kostí. Můj manžel jako malý trpěl urputnými bolestmi nohou a to nejen v klidovém režimu, ale stále. Trvalo to třeba těch 14 dnů a pak byl na chvíli klid. U každého je to individuální. Já se na to chystám také, protože naše malá je celá manžel a dost rychle se vždy v nějakém období vytáhne. Tak uvidíme. Držím Vám pěstičky ať je vše v pořádku a určitě dejte vědět jak jste na tom 😉

rozarka65
9. dub 2013

@ketysha a kde ho ty nožičky bolí? A. si stěžuje,ale většinou jen v noci a že jí bolí lýtka, mažu alpou...A za návštěvu doktora nic nedáš... 😉

ketysha
autor
11. dub 2013

Zdravím- všem děkuji za příspěvky...Byla jsem s malym u dr,protože ted máme kašel a říkala jsem jí to tak jsme se shodly na tom,že se objednám na kyčle už ted..Raději nic nepodcenit...My máme smůlu :( Malej už byl 3krát v Motole z toho 2 hospitalizace..a ty kyčle..také jsme měli v rodině-tedy přítel..Jeho maminka i její bratr na to prý trpěli.. Určitě dám vědět...Jinak nevím přesně kde ho to bolí,ale jde do kolen..nemůže stát...hned chce do ruky..(má 17kg ) 😀